مطالب جذاب از سراسر وب :

آیا دارچین می تواند مانع پیشرفت بیماری پارکینسون شود؟

پارکینسون حدود ۲/۱میلیون نفر را در ایالات متحده و کانادا تحت تأثیر قرار می‌دهد و در مردان نسبت به زنان بیشتر شایع است./

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

آیا دارچین می تواند مانع پیشرفت بیماری پارکینسون شود؟

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

سلامت

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

دارچین تغییرات مغز را در بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون معکوس یا متوقف می‌کند.

پارکینسون

دانشمندان مغز و اعصاب در مرکز پزشکی دانشگاه «راش» پی بردند ادویه رایجی که در تهیه انواع غذا و شیرینی به‌کار می‌رود تغییرات بیومکانیکی، سلولی و آناتومیکی مغز را که در بیماری پارکینسون اتفاق می‌افتد، معکوس می‌کند.

نتایج این مطالعه که در مجله فارماکولوژی به چاپ رسیده نشان داد موش‌هایی که از دارچین تغذیه کرده بودند بویژه نمونه‌هایی که دچار اختلال پارکینسون بودند به لحاظ عملکرد مغز و مهارت‌های حرکتی کارایی بهتری داشتند.

کالیپادا پاهان، متخصص مغز و اعصاب دانشگاه راش می‌گوید: دارچین از قرن‌ها پیش به عنوان ادویه در سراسر جهان استفاده می‌شد، این ادویه بطور بالقوه یکی از مؤثرترین و ایمنی‌ترین روش‌ها برای متوقف کردن پیشرفت بیماری در بیماران مبتلا به پارکینسون است.

دارچین در کبد به بنزوات سدیم متابولیزه می‌شود که یک داروی مورد تأیید FDAبوده و برای درمان نقص متابولیک کبد (هایپرامونمی)استفاده می‌شود. به گفته محققان درک این‌که نحوه و مقدار پیشرفت بیماری پارکینسون تا چه اندازه مهم و ارزشمند است به تولید داروهای مؤثر به منظور محافظت از مغز و جلوگیری از پیشرفت بیماری کمک می‌کند.

پارکینسون حدود ۲/۱میلیون نفر را در ایالات متحده و کانادا تحت تأثیر قرار می‌دهد و در مردان نسبت به زنان بیشتر شایع است./روزنامه ایران

این پست توسط بخش سلامت مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

آیا دارچین می تواند مانع پیشرفت بیماری پارکینسون شود؟

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی