مطالب جذاب از سراسر وب :

دانلود سریال ممنوعه

آیا دلار سی هزارتومان ایران را به پای میز مذاکره با آمریکا خواهد کشاند؟

حدود دو هفته است که نرخ دلار در ایران با سنجش واحد پولی هر «هزار تومان» دورقمی شده است. بسیاری از تجار و بازرگانان کشورمان در انتظار روز چهارم نوامبر «شروع تحریم های جدید امریکا» هستندتا ببینند گردباد تحریم ها با ما چه می کند؟

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

آیا دلار سی هزارتومان ایران را به پای میز مذاکره با آمریکا خواهد کشاند؟

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

سوژه روز

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

✍? علی نظری

پیش بینی کارشناسان بازار سرمایه بر این مبنا است که التهاب ناشی از تحریم ها و تهدیدهای ترامپ شاید پول ملی مارا تا آنچا به ورطه سقوط بکشاند که ما فردای بعداز دور جدید تحریم ها (۱۳ آبان۹۷) چشم باز کنیم و هر دلار امریکا را به قیمت ۲۰ هزار تومان بخریم!!

 

 

قطعا دلار ۲۰ هزار تومانی پس لرزه های شدیدی را برای مردم ایران به همراه دارد،بیش از ۹۰ درصد جامعه را به زیر خط فقر می کشاند.

دیگر پیامد منفی دلار ۲۰هزار تومانی این است که اقشار آسیب پذیر را به دره «فقر مطلق» پرتاب خواهد کرد.

عارضه بعدی شوک انفجار نرخ دلار، کوچکترشدن بساط سفره خانوارهای ایرانی است که به طور قطع و یقین بزرگترین تهدید داخلی برای نظام جمهوری اسلامی در شش ماهه دوم سال ۹۷ است.

حکومت ایران تا زمانی می تواند از نشستن پشت میز مذاکره با ایالات متحده استنکاف نماید که حضور میلیونی مردم را دراین مصاف همراه خویش به یدک بکشد.

موج شدید نارضایتی مردم از اوضاع آشفته اقتصادی و معیشتی بزرگترین چالش فعلی برای تحقق همبستگی ملی است. با این اوصاف قبل از هر تهدیدخارجی ،سفره های خالی مردم می تواند گسست ملت با حاکمیت راایجاد و تشدید نماید که مولفه خطرناکی برای تهدید پایه های امنیتی کشور باشد.

اگر نظام جمهوری در دهه نخست انقلاب در مقابل هجوم امریکا و صدام توانست دوام بیاورد، به علت حمایت تمام قد مردم از حکومت انقلابی بود.آیا درچنین وضعیتی بازهم می توان حمایت یکپارچه قاطبه اکثریت جامعه را از حکومت انتظار داشت؟

اگر آشفته بازار اقتصادی فعلی دچار شوک های وخیم تری گردد در مصاف پیش رو با آمریکا معضل بزرگی در درون جامعه ایران با عنوان نارضایتی درونی گریبان حاکمیت را خواهد گرفت و این نکته همان هدفی است که مقامات کاخ سفید در ذهن خویش دارند!

دلار ۲۰ هزارتومانی، زنگ خطر جدی برای حاکمان کشور خواهد بود و دلار سی هزارتومانی نقطه نهایی فروپاشی اقتصادی است.

اگر دلار به رقم سرسام آور سی هزارتومان برسد نتیجه قهری آن انفجار قیمت اقلام خوراکی و سبد کالاهای اساسی است که بعنوان پیامد منفی سقوط وحشتناک پول ملی می تواند به منزله پوست خربزه ای زیر پای متولیان حکومت و نهایتا اضمحلال کامل اقتصادی در این وضعیت است.

باید از تجربه قطعنامه ۵۹۸ در مقطع کنونی استفاده کنیم. به یاد بیاوریم چگونه سالها در قبال پذیرش آن قطعنامه در برابر جامعه جهانی ایستادیم، چگونه درتابستان ۶۷ در اوج ناتوانی اقتصادی کشور تسلیم شدیم و با تحقیر قطعنامه را پذیرفتیم؟ به تعبیر امام جام زهر را نوشیدیم!

توجه داشته باشیم اگر دلار به سی هزارتومان برسد لاجرم این باربه نوشیدن بشکه زهر اقدام خواهیم کرد.

این هشدار دلسوزانه را باید کسانی که در اندیشه نبرد اقتصادی با امریکا هستند جدی بگیرند.
پتانسیل اقتصادی ایران در تمام ابعاد به گونه ای نیست که دلار سی هزارتومانی را هضم نماید.

درجنگ اقتصادی با آمریکا زمانی موفق خواهیم شد و به هدف مطلوب دست می یابیم که برآورد دقیقی ازتوانمندی و نقاط ضعف اردوگاه خویش و سپس از رقیب داشته باشیم.

نادیده گرفتن واقعیت های موجود و محاسبات غلط ،موجب هزیمت خویش و زمینه سازی برای فتح و ظفر دشمن خواهدبود.
اگر قرار است حاصل نزاع بزرگ ما با ترامپ از دست دادن سرمایه های بزرگ کشور باشد و سپس پای میز مذاکره بنشینیم،چرا در این کشاکش بی حاصل آسیب های جبران ناپذیر ببینیم و در انتهای ماجرا هم چوب را خوریم و هم پیاز را!

این پست توسط بخش سوژه روز مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

آیا دلار سی هزارتومان ایران را به پای میز مذاکره با آمریکا خواهد کشاند؟

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی