ستاره میلان؛ رئیس جمهور لیبریا؛ «ژرژ وه آ» به خواسته اش رسید!+(بیوگرافی)

بی شک اگر «ژرژ وه آ» در تیمی اروپایی توپ می زد افتخاراتش بسیار بیشتر از این بود. ستاره سابق تیم های آث میلان ایتالیا،چلسی و پاریسن ژرمن بعد از فوتبال به سمت سیاست رفت. او چند سال قبل شانسش را در سیاست امتحان کرد اما شکست خورد. اما روحیه بالای او که در فوتبال هم بارها نشان داده بود باعث شد در این عرصه هم تمام تلاش خود را به خرج دهد. در نهایت هم به آنچه می خواست رسید

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

ستاره میلان؛ رئیس جمهور لیبریا؛ «ژرژ وه آ» به خواسته اش رسید!+(بیوگرافی)

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

سیاسی

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

ژرژ وه آ کیست؟

 بسیاری از طرفداران فوتبال که سن پایینی دارند دوران طلایی ستاره سابق آث میلان را به یاد نخواهند آورد. «ژرژ وه آ» در سال ۱۹۹۵ و زمانی که در عضویت باشگاه میلان بود بعنوان مرد سال آفریقا، اروپا و جهان انتخاب شد. او تنها مرد سال فوتبال جهان است که نتوانسته در مرحلهٔ پایانی رقابتهای جام جهانی به همراه تیم ملی کشورش حاضر شود.

کارشناسان ژرژ وه‌آ را یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ آفریقا می‌دانند. وی سه بار به عنوان بازیکن سال فوتبال آفریقا معرفی شد و در سال ۲۰۰۴ در لیست برترین بازیکنان زنده فوتبال دنیا که پله منتشر کرد، حضور داشت.

ستاره فوتبال در دنیای سیاست

وه‌آ در سال ۲۰۰۵ در انتخابات ریاست جمهوری کشورش لیبریا نامزد ریاست جمهوری شد و به‌علت تحصیلات پایین، فقدان تجربهٔ سیاسی و شهروند فرانسه بودن در این انتخابات شکست خورد.

لیبریا در قرن نوزدهم توسط برده های آمریکایی که آزاد شده بودند کشف شد؛ ولی در ۷۳ سال اخیر کشور قدرتمندی نبوده است. در انتخابات این کشور ۲٫۱ میلیون نفر رای دادند که در نهایت نام ژرژ وه‌آ از صندوق خارج شد.

ژرژ وه آ
ژرژ وه آ

وه‌آ جانشین خانم الن جانسن سیرلیف، اولین رئیس جمهور زن در قاره آفریقا و برنده جایزه صلح نوبل خواهد شد. خانم سیرلیف به جنگ‌های داخلی ۱۴ ساله پایان داد و بحران ابولا در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۴ را که باعث مرگ حدود ۵ هزار نفر از اهالی این کشور شد را مدیریت کرد.

کریستوفر فومونیو، از تحلیلگران به نام سیاسی درباره این انتخابات گفت:” همه این مردم می‌گویند که خواهان تغییر و پیشرفت هستند و برای همین است که تقریبا تمام کاندیداها خود را در جهت تغییرات معرفی کرده اند.” وه‌آ اولین فوتبالیستی نیست که وارد عرصه سیاست شده؛ ولی باید دید که با قبول چنین مسئولیت سنگینی چطور پیش خواهد رفت.

این پست توسط بخش سیاسی مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

ستاره میلان؛ رئیس جمهور لیبریا؛ «ژرژ وه آ» به خواسته اش رسید!+(بیوگرافی)

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .

مطالب مرتبط

مطالب جذاب از سراسر وب :

loading…


loading…


نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی
-> <----------------------------------------------------------------------------------------------------->