مطالب جذاب از سراسر وب :

دانلود سریال ممنوعه

شرایط جدید وام مسکن خانه اولی ها در سال ۹۷

وام مسکن یکم با نرخ سود ۹.۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله، اقساط ماهیانه ۹۳۵ هزار تومان پرداخت می‌شود. افرادی که بدون سپرده اقدام به دریافت وام مسکن می‌کنند، با اوراق سازمان بورس، می‌توانند از ۶۰ میلیون تومان وام مسکن به اضافه ۲۰ میلیون تومان وام تعمیرات در قالب وام جعاله استفاده کنند.

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

شرایط جدید وام مسکن خانه اولی ها سال در سال ۹۷

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

اخبار داغ

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

جزئیات کامل شرایط و مبلغ وام بانک مسکن

وام مسکن یکم با نرخ سود ۹.۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله، اقساط ماهیانه ۹۳۵ هزار تومان پرداخت می‌شود.
افرادی که بدون سپرده اقدام به دریافت وام مسکن می‌کنند، با اوراق سازمان بورس، می‌توانند از ۶۰ میلیون تومان وام مسکن به اضافه ۲۰ میلیون تومان وام تعمیرات در قالب وام جعاله استفاده کنند.

شرایط وام مسکن
شرایط وام مسکن

شرایط وام مسکن برای خانه اولی ها

صندوق پس انداز یکم پرداخت وام را مشروط به سپرده‌گذاری یکساله ۴۰ میلیون تومان کرده است.
وام مسکن یکم با نرخ سود ۹.۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله، اقساط ماهیانه ۹۳۵ هزار تومان پرداخت می‌شود.
افرادی که بدون سپرده اقدام به دریافت وام مسکن می‌کنند، با اوراق سازمان بورس، می‌توانند از ۶۰ میلیون تومان وام مسکن به اضافه ۲۰ میلیون تومان وام تعمیرات در قالب وام جعاله استفاده کنند.

شرایط وام مسکن در سال جاری چگونه است ؟

تا پیش از این متقاضیان وام بدون سپرده می توانستند از طریق خرید اوراق در بازار بورس و بر اساس مناطق جغرافیایی خود نسبت به دریافت این تسهیلات اقدام کنند. این تسهیلات به صورت انفرادی در تهران ۶۰ میلیون تومان، مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا ۵۰ میلیون و سایر مناطق ۴۰ میلیون تومان بود. همچنین برای زوجین نیز به ترتیب مناطق ۱۰۰ میلیون، ۸۰ میلیون و ۶۰ میلیون تومان تعیین شده بود که با مصوبه اخیر شورا به ازای هر نفر تا ۱۰ میلیون تومان اضافه خواهد شد.

در حالی هنوز جزئیات این مصوبه و سازوکار دریافت وام های جدید از سوی بانک مرکزی و بانک مسکن تعیین و اعلام نشده است که با توجه به سود فعلی ۱۷٫۵ درصدی که برای بازپرداخت وام از طریق اوراق وجود داشته و دوره بازپرداختی تا سقف ۱۲ سال، می توان حدود اقساط و سود پرداختی را تعیین کرد.

به ازای هر ۵۰۰ هزار تومان از وام یک برگ اوراق

از سویی دیگر متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن از این محل باید به ازای هر ۵۰۰ هزار تومان از وام مورد نظر، یک برگ اوراق تهیه کنند. در حال حاضر قیمت هر برگ اوراق حدود ۷۲ هزار تومان است که صاحب وام باید هزینه پرداخت آن را نیز تامین کند.

اما بر اساس مصوبه جدید شورای پول و اعتبار، متقاضیان دریافت وام مسکن می توانند وام جعاله را نیز دریافت کنند. مبلغ وام جعاله تا پیش از این ۱۰ میلیون تومان بود که با تصمیم اخیر شورا به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته و می توان در کنار مبلغ اصلی وام برای دریافت آن نیز اقدام کرد.

کدام بانک ها وام هایی تا سقف ۶۰ میلیون تومان پرداخت می کنند؟

در این تصمیم گیری تاکید بر این است که در کنار بانک مسکن، بانک های تجاری نیز برای پرداخت وام های جدید اقدام کنند. این در حالی است که پیش تر هم شورای پول اعتبار پرداخت وام تا سقف ۶۰ میلیون تومان را برای بانک های تجاری آزاد اعلام کرده بود، اما هیچ گزارشی در مورد اقدام بانک های تجاری برای پرداخت وام مسکن وجود نداشت و اقدامی نکردند. بنابراین به نظر می رسد این بار هم بانک مسکن است که باید محور اصلی پرداخت وام های افزایش یافته جدید باشد.

این پست توسط بخش اخبار داغ مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

شرایط جدید وام مسکن خانه اولی ها سال در سال ۹۶

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .

مطالب مرتبط

6 نظر

 1. شهریار

  آخه طرف ار کجا بیاره ۹۳۵ هزار تا ۱۲ سال پرداخت کنه.مگه طرف چقدر حقوق داره .
  بخدا بری رفت بگیری از این وام بهتره.
  خدا براتون نسازه

  پاسخ
 2. سیاوش ستایش

  مسخره کردن ملت رو با این شرایط وامشون، دیگه اوراق چه صیغه ایه.
  اگه اوراق نمیخواست بلآخره میشد یه کاریش کرد.

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی