مطالب جذاب از سراسر وب :

loading…


loading…


عید کریسمس، جشن ظهور حضرت عیسی (ع)

کریسمس یا نوئل، جشنی است در آیین مسیحیت که به منظور گرامیداشت زادروز مسیح علیه‌السلام برگزار می‌شود. بسیاری از اعضای کلیسای کاتولیک روم و پیروان آیین پروتستان، کریسمس را در روز ۲۵ دسامبر جشن می‌گیرند و بسیاری آن را در شامگاه ۲۴ دسامبر نیز برگزار می‌کنند.

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

عید کریسمس، جشن ظهور حضرت عیسی (ع)

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

سوژه روز

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

کریسمس یا نوئل، جشنی است در آیین مسیحیت که به منظور گرامیداشت زادروز مسیح علیه‌السلام برگزار می‌شود.

بسیاری از اعضای کلیسای کاتولیک روم و پیروان آیین پروتستان، کریسمس را در روز ۲۵ دسامبر جشن می‌گیرند و بسیاری آن را در شامگاه ۲۴ دسامبر نیز برگزار می‌کنند.

سنت‌های کریسمس دربرگیرنده نصب تصویر سنتی تولد مسیح علیه‌السلام، تزیین درخت کریسمس، تبادل هدیه و کارت تبریک و حضور بابانوئل در شب عید کریسمس است و محورهای این عید بر ترویج حسن نیت، بخشندگی، مهربانی و گردهمایی‌های خانوادگی استوار است.

کریسمس به صورت سنتی روز ۲۵ دسامبر برگزار می‌شود، اما برخی کلیساهای ارتدکس شرقی، روز ۷ ژانویه را به عنوان کریسمس جشن می‌گیرند که با ۲۵ دسامبر در تقویم جولیان یکسان است. این تاریخ‌ها تنها سنتی بوده و به نظر نمی‌رسد تاریخ حقیقی تولد مسیح چنین روزی بوده باشد. کریسمس در بسیاری از کشورهای جهان جشن گرفته می‌شود و این امر به چگونگی پراکندگی مسیحیان و فرهنگ غربی و ترکیب آن با جشن‌های زمستانی ارتباط دارد.

با وجود نفوذ شایع سنت‌های کریسمس آمریکایی و بریتانیایی که در فیلم‌ها، ادبیات، تلویزیون و سایر رسانه‌ها مشاهده می‌شود، سنت‌های متعددی به منظور جشن کریسمس هنوز هم در مناطق و محل‌های مختلف برگزار می‌شود.

سال نو در فرانسه اول ژانویه است. جشن ظهور حضرت عیسی که به آن روز پادشاهان می‌گویند، ۶ ژانویه است. در این روز مراسمی به اسم کیک پادشاهان برگزار می‌شود که در آن علامت و سمبولی را در کیک پنهان می‌کنند.

در کشورهای اروپای مرکزی معمولاً مردم اروپا این روز را روزه می‌گیرند. در این روز کودکان هدایای خود را در زیر درخت کریسمس و در جوراب‌هایی که به نام خود در آن محل قرار داده‌اند، پیدا می‌کنند.

میلاد حضرت عیسی مسیح علیه‌السلام را به هموطنان مسیحی‌مان تبریک می‌گوییم و سالی سرشار از موفقیت و سلامت برایشان آرزو می‌کنیم.

  • مهتاب دهقانی

این پست توسط بخش سوژه روز مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

عید کریسمس، جشن ظهور حضرت عیسی (ع)

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی