مطالب جذاب از سراسر وب :

چرا مرگ هاشمی رفسنجانی مشکوک است؟ به همراه حواشی و شایعات فوت

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد چرا مرگ هاشمی رفسنجانی مشکوک است؟ به همراه حواشی و شایعات فوت ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی گوناگون مجله اینترنتی کولاک مراجعه ...

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

چرا مرگ هاشمی رفسنجانی مشکوک است؟ به همراه حواشی و شایعات فوت

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

گوناگون

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

یک سال از مرگ آیت الله هاشمی رفسنجانی می گذرد و برخی هنوز شک دارند که وی به مرگ طبیعی از دنیا رفته باشد! آنچه از نحوه مرگ وی به صورت رسمی منتشر شده چنین است:

هاشمی رفسنجانی ساعت ۱۸:۲۰ دقیقه روز یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ در حالی که به تنهایی در استخر کوشک متعلق به مجمع تشخیص مصلحت نظام در نزدیکی مجموعه سعدآباد در حال شنا بود، دچار علائم ایست قلبی شد و در شرایطی که علایم حیاتی نداشت، به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شد.

مراحل احیای قلبی برای وی انجام شد اما بیش از یک ساعت تلاش برای احیای وی عملیات ناموفق ماند و وی ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه همان روز در ۸۲ سالگی درگذشت وی اعلام گردید. رفسنجانی پیش از آن در جایی گفته بود که معمولاً هفته‌ای دو بار و تنها در استخر شنا می‌کند.

پس از این حادثه مهدی هاشمی از زندان با خودروی نیروی انتظامی برای دیدن آیت‌الله هاشمی وارد بیمارستان شد. سایر فرزندان وی و رئیس‌جمهوری نیز در بیمارستان حاضر شدند. بعد از تأیید خبر مرگ آیت‌الله هاشمی وزیر بهداشت گفت ظاهراً تیم پزشکی همراه ایشان نبوده، درحالی که همراه شخصیت‌ ها باید تیم پزشکی حاضر باشد.

پیکر وی همان روز درگذشتش از بیمارستان به حسینیه جماران منتقل شد و شخصیتهای سیاسی و مذهبی برای وداع به جماران مراجعه کردند. دو روز بعد پیکر وی برای تشییع به دانشگاه تهران منتقل گردید.

پس از مرگ آیت الله هاشمی چندین مکان برای محل دفن وی مد نظر قرار داشت که در نهایت تصمیم بر این شد که وی در آرامگاه امام خمینی(ره) دفن شود؛ و مراسم تشییع از ساعت ۱۰ صبح روز ۲۱ دی ۹۵ از جلوی دانشگاه تهران آغاز شد.

«مرگ هاشمی غیر عادی بود!»

مسیح مهاجری، مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی مصاحبه ای درباره آیت الله هاشمی رفسنجانی داشته است. وی در خصوص مرگ هاشمی گفته است:

«من در این سال‌های آخر عمر آقای هاشمی هر هفته چهارشنبه یک جلسه خصوصی با ایشان داشتم که نزدیک ظهر برگزار می‌شد و تا ظهر طول می‌کشید. آخرین دیدار من با آقای هاشمی روز چهارشنبه قبل از فوت ایشان بود. یعنی ایشان یکشنبه فوت کرد، من چهارشنبه ایشان را دیده بودم. شرایط جسمی آقای هاشمی حداقل برای ده، پانزده سال دیگر مناسب بود.

به هیچ وجه این شرایط شرایطی نبود که آدم احساس کند ایشان به مرگ نزدیک هستند یا حتی در دو سه سال آینده از دنیا می‌روند. عمر که دست خداست ولی این روال طبیعی را که آدم می‌بیند، می‌شد حدس زد که ده، پانزده سال دیگر هم ایشان هست. خیلی سرحال بودند و از همه کسانی که در آن سن یعنی ۸۲ سالگی بودند، سرحال‌تر بودند.

اصلا نمی‌شد احتمال مرگ در آینده نزدیک را برای ایشان داد. اما یک باره، روز یکشنبه عصر، ما در روزنامه بودیم که خبر رسید ایشان حالشان خوب نیست. اول نگفتند فوت، گفتند بیمارستان هستند، بعد گفتند از دنیا رفته. برای ما خیلی غیرعادی بود و اصلا نمی‌شد باور کنیم که ایشان فوت کردند. اما اینکه واقعا علت فوت چه بوده این را باید کسانی که سررشته‌ای دارند بگویند.

ما هم مثل بقیه افراد شنیده‌ایم که شورای عالی امنیت ملی تحقیق کرده و در آن به این نتیجه رسیده که مواد رادیواکتیو در بدن ایشان ده برابر حدمجاز بوده و در بدن بعضی از اعضای خانواده ایشان هم بیش از حد مجاز بوده و از اینجا این احتمال را دادند که ممکن است این عامل فوت ایشان بوده باشد. ما هم همین‌ها را شنیدیم و البته جستجو کردیم که ببینیم این رادیواکتیو از کجا آمده و چه کسی و چطور باعثش بوده، تا اینجا شورای عالی امنیت ملی دراینباره چیزی نگفته است.

این را هم شنیدیم که وقتی گزارشش را به آقای روحانی دادند و خواستند نتیجه بگیرند و پرونده را ببندند که شاید این عامل فوت نباشد، آقای روحانی قبول نکردند و گفتند بیشتر تحقیق کنید. این خودش معنایش این است که این ماجرا مشکوک است و هنوز روشن نیست. اینکه واقعا طبیعی یا غیرطبیعی بوده و یا دستی در کار بوده هنوز معلوم نیست.»

فائزه هاشمی: در بدن آقای هاشمی ۱۰ برابر حد مجاز مواد و تشعشعات رادیواکتیو بود

فائزه هاشمی،دختر آیت الله هاشمی رفسنجانی، پیش از این گفته بود مطابق اعلام شورای عالی امنیت ملی ایران در بدن آقای هاشمی رفسنجانی ۱۰ برابر حد مجاز مواد و تشعشعات رادیواکتیو وجود داشته است.

فائزه هاشمی در مصاحبه با وبسایت روزنامه اعتماد، گفته بود شورای عالی امنیت ملی ایران جلسه‌ای با خانواده هاشمی داشته و به آنها گفتند « بررسی نشان می دهد که در بدن پدر ۱۰ برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده است. البته اعلام کردند که در بدن مادر ۳برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده است.»

خانم هاشمی می‌گوید شورای عالی امنیت ملی نمی‌دانسته منشاء رادیواکتیو چه بوده است، اما اعلام کرده است که تشعشعات رادیواکتیو دلیل مرگ آقای هاشمی رفسنجانی نبوده است.

مطابق معیارهای اتحادیه هسته ای جهانی ۱۰ برابر حد مجاز، یعنی هزار میلی‌سیورت، کشنده نیست اما تشعشع کوتاه مدت آن ممکن است باعث حالت تهوع و افت شمار گلبول‎های سفید خون شود. در صورت آن که شخص به طور بلندمدت در معرض هزار میلی‌سیورت تشعشعات رادیواکتیو باشد، خطر ابتلا به سرطان برای او بالا می‌رود.

محمد هاشمی: در مرگ آیت الله هاشمی جای شبهه وجود دارد

همچنین محمد هاشمی، برادر آقای هاشمی رفسنجانی، گفته بود علت ایست قلبی برادرش روشن نیست. او گفته بود از آنجا که احتمالا تشییع جنازه اکبر هاشمی رفسنجانی “شلوغ می‌شد که قابل کنترل نبود” او را به سرعت دفن کردند و فرصت کالبدشکافی نبود. محمد هاشمی، برادر اکبر هاشمی رفسنجانی سابقا در مصاحبه با روزنامه شهروند گفته بود دلیل ایست قلبی برادرش روشن نیست.

او گفته بود: «جوابی نگرفتیم، یعنی جواب پزشکی یا علمی از این قضیه نگرفتیم که ببینیم علت ایست قلبی چه بوده است، چون کالبدشکافی هم انجام نشد، بنابراین برای ما علت ایست قلبی نامشخص است.»

«اخوی روز یکشنبه مرحوم و سه‌شنبه دفن شدند، در این دو روز شرایطی نداشتیم که بتوانیم دنبال علت این موضوع برویم. بعد از این‌که ایشان هم دفن شدند، بعضی از امکانات از دست رفته بود، بالاخره اگر کالبدشکافی می‌شد و علت خاصی داشت، مشخص می‌شد، اما ما راهی برای پیگیری نداشتیم که بتوانیم این کار را انجام دهیم.»

محمد هاشمی همچنین در سالمرگ برادر خود و در گفت و گو با شماری از رسانه های ایران از جمله خبرگزاری ایسنا گفته بود «از آنجا که علت ایست قلبی اعلام شده و دلیلی برای آن ذکر نشده است جای شبهه وجود دارد و منشأ برخی گمانه‌ زنی‌ ها می‌شود»

خون هاشمی به میزان ۱۲ درصد اشعه بتا داشت!

سید حسین مرعشی، از فعالانِ سیاسیِ اصلاح‌طلب، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی و رئیس دفتر سابق هاشمی رفسنجانی در اظهاراتی که در سایت خبرگزاری ایلنا منتشر شده، در خصوص مرگ آیت الله گفته است:

«اینکه شایعه شده تابوت خالی بود چنین چیزی را تأیید نمی‌کنم. این حرف شایعه‌ای بیش نیست.همان شب فوت، آقا محسن به گاوصندوق دفتر و خانه سر زدند چون می‌خواستند از محل دفن حاج آقا آگاه شوند که نه در خانه چیزی پیدا کردند و نه دفتر و تنها وصیت‌نامه زمان آنژیوی ایشان بود.

به گفته محمد هاشمی، پای وصیت‌نامه مذکور نوشته شده ناتمام. آن وصیت‌نامه تمام شده و ظاهراً یادداشت‌هایی است که ناتمام مانده و در حال حاضر هم نیست. در مورد حاج آقا باید بگویم که اشعه آلفا ۱۲درصد بوده و در بدن حاج خانم این ماده ۴درصد است اما اینکه منشأ این اشعه‌ها کجاست، مشخص نیست. در مورد فاطمه خانم هم باید بگویم یک درصد اشعه بتا در خون او پیدا شده است.»

پرونده مرگ هاشمی در شورای عالی امنیت ملی

یاسر هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی به خبرگزاری پانا خبر داده که پرونده مرگ پدرش که در شورای عالی امنیت ملی بسته شده بوده، مجددا از سوی حسن روحانی رئیس جمهور برای بررسی به این شورا ارجاع شده و اکنون مفتوح است.

آقای هاشمی گفته که برادرش محسن که اکنون ریاست شورای شهر تهران را به عهده دارد، قرار است به زودی برای مطالعه این پرونده به شورای عالی امنیت ملی برود.

این پست توسط بخش گوناگون مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

چرا مرگ هاشمی رفسنجانی مشکوک است؟ به همراه حواشی و شایعات فوت

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی