مطالب جذاب از سراسر وب :

دانلود سریال ممنوعه

چگونه می توانیم ایده ای برای راه اندازی یک کسب و کار مناسب داشته باشیم؟

محمد سیمری، اختصاصی مجله اینترنتی کولاک

یکی از نگرانی‌ های ابتدایی افراد برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی، نبود ایده برای شروع است؛ گاهی اوقات چیزی به ذهن تان نمی‌ رسد و سعی می‌ کنید از محیط کمک بگیرید، مثلا در اینترنت سرچ کنید یا با دیگران مشورت کنید و…

چگونه می توانیم ایده ای برای راه اندازی یک کسب و کار مناسب داشته باشیم؟

شما با یک ایده کسب و کار اینترنتی می‌ توانید اولین قد‌م‌ ها را برای راه‌ اندازی کسب و کار بردارید. شما برای هر ایده باید تحقیق کنید که آیا ایده شما یک ایده موفق و عملی خواهد بود یا خیر! و بعد برای راه اندازی کسب و کارتان گام بردارید. ایده و طرح برای شروع مهم است و اگر بتوانید خوب روی آن تمرکز کنید، می‌ توانید یک ایده کسب و کار جدید و پر درآمد خلق کنید.

ایده هایی هستند که در طول روز به صورت اتفاقی و فی البداهه به ذهن شما خطور می کنند! برای نمونه در مسیر صبحگاهی تان یک موقعیت تبلیغاتی وجود دارد که خیلی مورد استفاده قرار نگرفته است! و یا یک بخش از نرم افزار که می تواند راندمان کاری را بالا ببرد! افرادی را دیده ام که ایده هایشان برای جامعه ما ارزش های اقتصادی  داشته اند، اما آن ها اجازه داده اند تا مشکلات کوچک راه شان را سد کند و جلوی تأثیری که آن ها می توانستند داشته باشند، را بگیرد.

اولین طرح برای رسیدن به یک ایده، می‌ تواند از نیازها ساخته شود. به عبارت دیگر باید دید مردم از چه چیزی می‌ترسند و برای آن راه‌حل پیدا کنید! مثلا اکثر مردم از حشرات می‌ ترسند، لذا با تولید موادی که حشرات را از خانه ها دور می‌ کند، می‌ توانید کسب و کار خوبی را شروع کنید یا مواردی که در سطح بالاتر هستند مانند بیمه کردن وسایل مهم مردم که ترس از دست دادن آن را دارند. یا در مثالی دیگر بسیاری از کسب و کارها و یا خدمات آنلاینی که هم‌ اکنون در دنیا فعالیت می‌ کنند، بر اساس نیازهای جامعه ساخته شده‌ اند. بخشی از نیازها توسط خود کسب و کارها ایجاد می‌ شود، یعنی سرویسی مانند گوگل می‌ گوید می‌ خواهید در اینترنت جستجو کنید؟ پس بیایید در سایت ما این‌ کار را انجام دهید!

چگونه می توانیم ایده ای برای راه اندازی یک کسب و کار مناسب داشته باشیم؟

برخی دیگر از کسب و کارها در راستای تحول جامعه و مسیر پیشرفت تکنولوژی شکل می‌ گیرد؛ برای مثال سال‌ های سال سفارش‌ گیری از طریق تلفن در همه‌ جا انجام می‌ شد. مردم هر چیزی که می‌ خواستند را می‌ توانند با زنگ زدن برای خود فراهم کند. اما وقتی تکنولوژی جلوتر رفت و هر کسی به اینترنت متصل شد و موبایل در دست گرفت، شیوه سفارش‌ گیری هم فرق کرد! حال امروزه بسیاری از خدمات مانند، خرید ابزار و وسایل، غذا، تاکسی و… به صورت آنلاین ارائه می‌ شوند و چون مسیر پیشرفت تکنولوژی به این سمت بوده است، هر کسب و کاری برای موفقیت و ایجاد رقابت، باید از این ابزارهای جدید برای رشد و توسعه خود استفاده کند.

ایده های موفق کسب و کار اغلب بعد از گذر از پیچ اولیه در نظر می آیند! سرجیو مونسالو که یکی از شرکای یک شرکت سرمایه گذاری در کالیفرنیا می باشد، اعتقاد دارد که همیشه باید به تکنولوژی های موجود در افق دور دست بیاندیشید و این که شما در آن دوره چگونه باید عمل کنید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. او پیشنهاد می کند که به عنوان مثال در حین اندیشیدن به نوآوری های مرتبط با اتاق نشیمن و و سیستم های سرگرمی منزل در این دوره که شرکت هایی مثل اپل در حال توسعه و تکامل تکنولوژی های جدید مرتبط با تلویزیون می باشند، باید به این موضوع توجه کرد که: روش های جدید دیگر برای ماندن در خانه و سرگرم شدن چه مواردی هستند؟

حالا گاهی این ایده یک ایده آن قدر ساده است که اصلا فکرش را هم نمی کنیم که بتواند ثروت ساز باشد اما فردی می آید و این ایده را ثروت ساز می کند! با تفکر و دریافت ایده‌ های مختلف می‌ توان به کسب و کار مورد نظر دست یافت؛ لذا کافی است که به آن توجه کنید.

دقت داشته باشید ایده ی ثروت ساز به واسطه ایده اش ثروت ساز نشده است، بلکه اجرای ایده مهم است. خیلی ها به اشتباه فکر می کنند ایده ثروت ساز باید یک ایده خاص باشد! اما واقعیت این است که هر ایده یک اجرای خاص می خواهد تا تبدیل به یک ایده ثروت ساز شود. ساده ترین ایده های با یک اجرا خاص ثروت ساز می شوند و خاص ترین ایده ها با یک اجرا بد شکست می خورند.

 

مطالب مرتبط

 

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال