نکاتی از زندگی شقایق فراهانی در کولاک نیمه دوم شهریور

در شماره نیمه دوم شهریور ماه ۹۶ دو هفته نامه کولاک به نکاتی از زندگی کردنهنری شقایق فراهانی و پسرش به بهانی بازی در سریال گمشدگان که هر شب از شبکه ۲ سیما پخش می شود پرداخته ایم.

نکاتی از زندگی شقایق فراهانی

_  شقایق فراهانی؛ بازیگر ۴۵ ساله سینما، تئاتر و تلویزیون،  ۲ مرداد ۱۳۵۱ در تهران به دنیا آمد.

_ او  فرزند بهزاد فراهانی از بازیگران سینما و تئاتر و فهیمه رحیم نیا و خواهر آذرخش فراهانی سرپرست، نوازنده، ترانه‌سرا و خواننده گروه موسیقی «کوچ‌نشین» است.

_ فراهانی با حضور در فیلم «لیلا» به سینما آمد. در بزرگسالی با بازی در فیلم پروانه در سطح بین‌المللی توانست موفق شود.

_ پدرش بهزاد فراهانی از فارغ التحصیلان تئاتر کشور فرانسه بود، مادرش نیز دور از هنر نبود، همین باعث شد که از دوران کودکی بازی در تئاتر را شروع کند، سپس کلاس های بازیگری را نزد پدر و دکتر زرگر فرا گرفت.

_  فراهانی در فیلم چتری برای دو نفر در سال ۱۳۷۹  توانست توانایی های خود را به نمایش بگذارد. بازی او در این فیلم مقابل بازی بازیگرانی چون رضا کیانیان و هدیه تهرانی به چشم آمد.

_ شقایق فراهانی یک تجربه ناموفق در ازدواج داشته که به منجر به طلاق شده است او سالهای که جدا شده و با تنها پسر خود بنام سام زندگی کردنمی کند.

_ زمانی که به کلاس های دکتر زرگر می رفت اساتید برای او نام «شاناتا» را برگزیدند! شاناتا به معنی موجودی که در آرامش درونی به سر می برد.

_ او از بین بازیگران، «سوسن تسلیمی» را ستایش می کند و معتقد است هیچ بازیگری به مانند او در جامعه هنری نخواهد آمد.

_ او در هنرستان گرافیک تحصیل کرده است و به عکاسی علاقه دارد. در حال حاضر اگر وقت کند به عکاسی می پردازد.

_ در مصاحبه ای گفته بود که به مانند سال های اولیه که وارد حرفه بازیگری شده بود، دیگر به این حرفه عشق نمی ورزد و شاید چند سال دیگر این حرفه را کنار بگذارد.

_« فهیمه رحیم نیا» مادر شقایق هم کار بازیگری کرده است. شقایق فراهانی از بین فیلم هایی که مادرش بازی کرده، «پروانه‌ای در باد» را بیشتر دوست دارد.

_ در بین کارگردانان مشهور دنیا، فیلم های  «برناردو برتولوچی» و «آکیرا کوروساوا» بسیار می پسندد. هرچند معتقد است اگر عکس این دو کارگردان را به او نشان بدهند آنها را نخواهد شناخت!

_ معروف ترین فیلم هایی که شقایق فراهانی در آنها بازی کرده عبارتند از:  طوطیا (۱۳۷۷)، شب‌های تهران (۱۳۷۹)،صحنه جرم، ورود ممنوع! (۱۳۸۴)،وقتی همه خوابیم (۱۳۸۷)،متروپل (۱۳۹۲)،خواب‌زده‌ها (۱۳۹۲)،

_ شقایق فراهانی در مجموعه های  «خانه پدری»، «کلاه پهلوی» و «ماتادور» هم ایفای نقش کرده است.

_ سریال«گمشدگان» جدیدترین مجموعه ای است که شقایق فراهانی در آن بازی کرده و به زودی از سیما پخش خواهد شد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *