مطالب جذاب از سراسر وب :

دانلود سریال ممنوعه

آناتومی دستگاه تناسلی مردان و زنان چگونه است؟

فاطمه روا ،  اختصاصی مجله اینترنتی کولاک:

خداوند جنس مذکر و موثر را با تمام پیچیدگی های که دارند به صورت مجزا آفریده است. زن و مرد دارای اندام تناسلی جداگانه هستند که ساختار هر کدام زمین تا آسمان با دیگری متفاوت است در این مقاله می خواهیم آناتومی دستگاه تناسلی زن و مرد را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

آناتومی دستگاه تناسلی مرد:

اندام های جنسی مرد بیرون از بدن وی قرارد ارد و شامل آلت و دو بیضه است. بیضه ها درون کیسه (اسکروتوم) قرار دارند. پروستات قسمتی از دستگاه تناسلی آقایان است که در درون بدن مرد قرار دارد و بخشی از مایع منی که در زمان انزال خارج می شود توسط این غده ترشح می شود.

 

آناتومی دستگاه تناسلی زن:

اندام های جنسی زن دارای دو بخش داخلی و خارجی است. اندام های داخلی دستگاه تناسلی زن عبارتند از : دو تخمدان ، دو لوله رحمی، رحم و گردن رحم. اندام های خارجی به طور کلی وظیفه تحریک جنسی قبل و حین  نزدیکی را بر عهده دارند. همچنین به عنوان کانالی برای ورورد مایع منی به داخل رحم نقش خود را ایفا می کند.

اندام های دستگاه تناسلی خارجی عبارتند از لب های بزرگ، لب های کوچک ، پرده بکارت ، کلیتوریس و واژن

 

 

 اندام های حساس جنسی دستگاه تناسلی زن

کلیتوریس

کلیتوریس که حساس ترین اندام جنسی زن می باشد، یک برجستگی مخاطی بوده و در بالای  محل اتصال دو لب کوچک واژن قرار داد. حساسیت جنسی در لب های کوچک و لب های بزرگ (به ترتیب)از کلیتوریس کمتر است.

پرده بکارت:

در مدخل مجرای تناسلی زن پرده بکارت قرار دارد. جنس این پرده نیز از مخاط است. این پرده با حرکت های رفت و برگشتی زمان تماس جنسی (دخول) پاره شده و خونریزی کمی خواهد داشت که این خونریزی ممکن است پس از اولین تماس جنسی تمام شود و یا تا چند روز به طور بسیار مختصر دیده شود.

باید به یاد داشت که در برخی موارد ممکن است بسته به شکل و ساختمان پرده بکارت خونی دیده نشود و یا به عکس ، خونریزی شدید باشد.

 

مطالب مرتبط

 

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال