دانلود سریال هیولا
تلویزیونسریالسریال ایرانی

آیا فصل دوم سریال هشتگ خاله سوسکه ساخته خواهد شد؟

مجله اینترنتی کولاک: کریم خودسیانی درباره دلایل کم رمق شدن فیلمنامه‌ها و کاهش ساخت ملودرام سینمایی توضیحاتی ارائه داد.

کریم خودسیانی فیلمنامه نویس، در خصوص کم جان شدن فیلمنامه‌ها و کاهش تولید فیلم‌هایی با موضوعات ملودرام عاشقانه در سینمای ایران گفت: متاسفانه اکثراً از ما تقاضای فیلمنامه‌های کمدی بفروش را دارند؛ این باعث پایین آمدن سطح سلیقه مخاطبان می شوند آن هم مخاطبی که روزی کمدی اجاره نشین‌ها را دیده است.

 

از آن بدتر سینما دیگر دست سینماگران نیست؛ چون سرمایه داران حکم می‌کنند و هرچه آن‌ها بگویند اهالی سینما لاجرم باید تمکین کنند. امروز متاسفانه از پول‌های کثیف و رانت بازی‌های برخی پرده برداری می‌شود و می‌رسیم به کسانی که به سینما و فرهنگ ما ضربه‌های منفی فراوانی زده اند. آیا این آقایان به عواقب این امر برای کلیت فرهنگ و نسل آینده جامعه فکر می‌کنند؟!

وی افزود: می‌بینیم که دستمزدها به خاطر این نمونه سرمایه‌گذاران به شدن بالا رفته و هزینه تولید فیلم‌ها گران شده است. این است که ملودرام اجتماعی عاشقانه جایی در سینما ندارد؛ چون سرمایه گذاران فقط به فکر تولید یک نوع از فیلم با رویکرد درآمدزایی هستند. از آن بدتر نویسنده به عنوان رکن اصلی هیچ جایگاهی در بخش‌های مادی و معنوی اثر ندارد.

این فیلمنامه نویس همچنین درباره جدیدترین فعالیت هنری خود گفت: به اتفاق حمزه صالحی فیلمنامه ملودرامی اجتماعی و عاشقانه را برای فیلمی به کارگردانی مریم دوستی نوشتیم. فیلمنامه این اثر با وسواس زیاد نوشته شد و پس از چندین مرتبه بازنویسی به نسخه نهایی رسید. موضوع آن به بحث حقوق زنان، تحکیم خانواده و در بخش هایی مسئله محیط زیست می پردازد.

وی اظهار کرد: نقش زن در تحکیم خانواده در فیلم جدید مریم دوستی دیده می‌شود. همچنین به بلایی که مواد مخدر به خصوص از نوع صنعتی آن، بر سر خانواده ها آورده هم خواهیم پرداخت؛ مواد مخدری که حتی در میان قشر قشر روشنفکر و تحصیل کرده ما هم نفوذ پیدا کرده است. آغاز این فیلم، با اشاره به موضوع مواد مخدر صنعتی خواهد بود و در ادامه داستانک‌های دیگری هم نقل می شود.

خودسیانی در پایان درباره دیگر فعالیت‌های هنری خود گفت: به اتفاق حمزه صالحی در حال رایزنی برای نگارش فیلمنامه «هشتک خاله سوسکه ۲» هستیم. نگارش چند فیلمنامه دیگر هم پیشنهاد شده که ترجیح می‌دهم پس از قطعی شدن و هماهنگی با عوامل آن رسانه‌ای شود.

برچسب ها

وبگردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
طراحی سایت
بستن