سلامت

جدیدترین آمار کرونا در شهرهای ایران ؛ مبتلایان ۹۵ نفر، جانباختگان ۱۵ نفر | آپدیت ۷ اسفند

جدیدترین آمار کرونا در شهرهای ایران. آمار منابع رسمی: تعداد مبتلایان ۹۵ نفر، تعداد جانباختگان ۱۵ نفر / آپدیت چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸… بعد از آمار تلفات عجیب در چین حالا بسیاری نگران افزایش تعداد قربانیان کرونا در ایران هستند. این ویروس کشنده که جان بسیاری را در چین گرفته حالا وارد ایران شده و قربانی گرفته است.

۷ اسفند: مبتلایان ۱۹ نفر، فوتی ها ۲ نفر

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، در گزارش روزانه خود شمار قربانیان کرونا در کشور تا ظهر روز چهارشنبه، هفتم اسفند، را ۱۹ نفر اعلام کرد. ۱۳۹ نفر نیز به طور قطع به کرونا مبتلا هستند.

آقای جهانپور در گفت‌و‌گو با شبکه خبر تلویزیون ایران اعلام کرد از روز گذشته تاکنون، چهار نفر دیگر که علت مرگ آنها ابتلا به ویروس کرونا بوده، به شمار قربانیان این بیماری در ایران اضافه شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران آمار مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته را به تفکیک بدین صورت اعلام کرد: ۱۵ مورد قم، گیلان ۹ مورد، تهران ۴ مورد، خوزستان ۳ مورد، کهگیلویه و بویراحمد ۲ مورد، سیستان و بلوچستان ۲ مورد، فارس ۲ مورد و هر یک از استان‌های کرمانشاه، هرمزگان، مرکزی، اردبیل، مازندران، لرستان و سمنان یک مورد.

۶ اسفند: فوتی ها ۲ نفر

امروز سه‌شنبه، ۶ اسفند، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان ساوه اعلام کرد که نتیجه نهایی آزمایش کروناویروس روی دو بیماری تازه فوت شده در این شهر مثبت بوده است. به این ترتیب، شمار قربانیان این ویروس در ایران به چهارده نفر رسیده که پس از چین، بالاترین تعداد در جهان است.
دکتر عباس نیک‌روش گفت که بیمار اول یک زن ٨٢ ساله و مبتلا به بیماری‌های قلبی، ریوی و کلیوی بوده که با علایم حاد تنفسی و تب به بیمارستان مدرس ساوه مراجعه کرد و پس از یک روز در بیمارستان درگذشت.

جدیدترین آمار کرونا در شهرهای ایران
جدیدترین آمار کرونا در شهرهای ایران

۵ اسفند: مبتلایان ۱۸ نفر، فوتی ها ۴ نفر

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: مجموعا در کشور ۶۱ مبتلا به کرونا بطور قطعی شناسایی شده‌اند. امروز ۱۸ مبتلای جدید به آمار اضافه شد و متاسفانه از این ۱۸ نفر، تاکنون چهار نفر فوت کرده‌اند. بنابراین مجموع تعداد مبتلایان به کرونا در کشور به ۶۱ نفر رسید که تاکنون ۱۲ نفر از آنان فوت شده‌اند./ایسنا

۴ اسفند: مبتلایان ۱۵ نفر، فوتی ها ۳ نفر

کیانوش جهان‌پور، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران، روز  یک‌شنبه چهارم اسفند گفت سه نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌‌اند. بدین ترتیب، تعداد قربانیان ویروس کرونا در ایران به هشت نفر رسید. پیش از این مرگ پنج نفر در شهرهای قم و اراک تایید شده بود.
این مقام وزارت بهداشت ایران همچنین گفت ابتلای ۱۵ نفر دیگر به ویروس کرونا تایید شده است.

با احتساب نفرات قبلی، تاکنون ابتلای ۴۳ نفر به این ویروس در ایران تایید شده است. به گفته‌ آقای جهان‌پور، موارد جدید ابتلا شامل هفت نفر در قم، چهار نفر در تهران، دو نفر در گیلان، یک نفر در استان مرکزی و یک نفر در تنکابن می‌شود.

از بین سه نفر جدیدی که مرگ آنها بر اثر ابتلا به کرونا تایید شده یک نفر در تنکابن و یک تن در اراک بوده‌اند و محل نفر سوم نیز اعلام نشده است.
عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، روز یک‌شنبه گفت یک مسافر اهل تهران در یکی از بیمارستان‌های شهرستان تنکابن جان باخته است. خبر درگذشت یک نفر در اراک بر اثر ویروس کرونا را نیز علی آقازاده، استاندار مرکزی، تایید کرده و گفته است این فرد «مشکل زمینه‌ای قلبی» داشت.

جدیدترین آمار کرونا در شهرهای ایران + جزئیات
جدیدترین آمار کرونا در شهرهای ایران + جزئیات

۳ اسفند: فوتی ها ۱ نفر

طبق اعلام خبرگزاری صداوسیما یک نفر در استان مرکزی براثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد. با مشاهده چند مورد مشکوم به کرونا و ابتلای حدود ۷ نفر، تمام مدارس استان مرکزی فردا تعطیل اعلام شد. همچنین همه مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز علمی، مهدکودک‌ها و مراکز حوزوی استان قم در روزهای یکشنبه و دوشنبه، ۴ و ۵ اسفندماه تعطیل اعلام شد.

۲ اسفند: مبتلایان ۱۸ نفر، فوتی ها ۲ نفر

وزارت بهداشت ابتلای ۱۳ نفر دیگر در ایران به کرونا را اعلام کرد. ۷ نفر در قم ۴ نفر در تهران و ۲ نفر در گیلان که از این تعداد ۲ نفر فوت شده‌اند. شمار کل مبتلایان در ایران طبق آمار رسمی به ۱۸ نفر میرسد و فوتی‌ها به ۴ نفر.

کیانوش جهان‌پور، رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت از مرگ دو بیمار دیگر که مبتلا به ویروس کرونا بوده‌اند، خبر داد و گفت ۱۳ مورد جدید نیز قطعی شده است.
او که روز جمعه دوم اسفند با رسانه‌ها گفت‌وگو می‌کرد، مشخص نکرده که این دو بیمار در کدام شهر فوت کرده‌اند. جهان‌پور همچنین از مراجعه هزاران نفر به بیمارستان‌ها خبر داد و گفت: «بیش از ۷۳۵ مورد، با علائم شبه آنفلوآنزا تحت نظر قرار گرفته و بستری شدند».
به گفته این مقام وزارت بهداشت از میان ۱۳ مورد جدید، «۷ مورد مربوط به شهر قم، ۴ مورد از بیماران بستری در شهر تهران و دو مورد نیز در استان گیلان هستند».
علیرضا وهاب‌زاده، خبرنگار سلامت که مشاور رسانه‌ای وزارت بهداشت است در اکانت توییتر خود نوشته که دو نفر از افراد مبتلا به ویروس در استان گیلان در شهر رشت بوده‌اند. …”

۱ اسفند: فوتی ها ۲ نفر

مقامات وزارت بهداشت به صورت رسمی وجود کرونا در ایران را تایید کردند و مدعی شدند در شهر قم ۲ مورد مبتلا به کرونا دیده شده که هر دو نیز فوت کرده اند. البته آمارهای ابتلا به کرونا اعدادی بسیار بیشتر از آنچه اعلام شده را نشان می دهد.

آمار تلفات و مبتلایان به کرونا در شهرهای ایران
آمار تلفات و مبتلایان به کرونا در شهرهای ایران

ایران بعد از چین بیشترین کشته را دارد!

در کمال تعجب ایران بعد از چین بیشترین کشته را در اثر ابتلا به کرونا دارد! تعداد کشته شدگان در اثر ابتلا به کرونا در سنگاپور و کره و ژاپن هنوز به دو نفر نرسیده است! کرونا گزارش دیروز سازمان بهداشت جهانی تعداد کل کشته‌شدگان کرونا در خارج از چین (شامل تایوان و هنگ کنگ) در کل جهان را ۳ نفر از۱۰۲۱ مبتلا اعلام کرده بود.
بر اساس این سایت، هیچ‌یک از همسایگان دارای مرز زمینی با ایران تا کنون مبتلا به کرونا نیستند. این سایت که آخرین آمار اعلام شده از مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا رو نشان می دهد: arcgis.com

کرونا در کدام شهرهای ایران دیده شده؟

به طور حتم قم تا بدینجا بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا را دارد. طی ساعات اخیر موارد تایید نشده ای از ابتلای برخی از شهروندان به کرونا در شهرهای اراک، بابل، اصفهان، همدان، رشت و شهریار تهران گزارش شده است. البته مقامات وزارت بهداشت فعلا به همان قربانیان در قم اشاره کرده اند و موارد دیگر را تکذیب کرده اند.

قربانیان کرونا در چین

این ویروس که به ذات‌الریه شباهت دارد و مرگبار است ماه گذشته برای اولین بار در شهر ووهان چین کشف شد و تاکنون ۷۲۴۳۶ نفر در این کشور به آن مبتلا شده‌اند. همچنین گفته شده بیش از ۱۸۰۰ نفر در چین به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند و این آمار در حال زیاد شدن است!

این ویروس مرموز که از همان خانواده کروناویروس مرگبار سارس است باعث بروز نوعی از ذات‌الریه در بیمار می‌شود. علائم این بیماری شامل تب و مشکلات تنفسی است، که به علائم ناشی از دیگر بیماری‌های تنفسی شباهت دارد و کار تشخیص را سخت می‌کند. تاکنون مواردی از ابتلا به این بیماری در خارج از چین و در کشورهایی چون تایلند، ژاپن و کره جنوبی نیز گزارش شده است.

 

امتیاز کاربران: ۴.۶۵ ( ۱ رای)
برچسب ها

وبگردی

نوشته های مشابه

بستن