مطالب جذاب از سراسر وب :


دانلود سریال سال های دور از خانه ( شاهگوش )

اختلال ارگاسمیک در زنان چیست و چگونه قابل درمان است؟

فاطمه روا، اختصاصی مجله اینترنتی کولاک

اختلال ارگاسمیک عبارت است از تاخیر و یا وجود نداشتن اوج جنسی. علی رغم اینکه تحریک جنسی شدید و طولانی مدت به میزان کافی وجود دارد.

عوامل روانی (معمولا افسردگی) ، اختلالات جسمی و برخی از داروها ممکن است در علل ارگاسم دخالت کنند.مشاوره روانی ، روان درمانی ، درمان تمرکز حسی و تمرینات کگل می تواند مفید باشد.

 

 

مقدار و نوع تحریک که برای رسیدن به ارگاسم لازم است به شدت از یک فرد به فرد دیگر متغیر است. بسیاری از خانم ها هنگامی که کلیتوریس تحریک می شود می توانند به ارگاسم برسند. اما فقط نیمی از خانم ها در هنگام عمل آمیزش جنسی به طور منظم به ارگاسم می رسند. در حدود ۱ نفر از هر ۱۰ نفر زن ، هرگز به ارگاسم نمی رسند.

اختلال ارگاسمیک هنگامی اتفاق می افتد که مشکلاتی در رابطه با ارگاسم وجود داشته که مداخله پیوسته با عمل جنسی کرده و موجب ناراحتی می شود.

معمولا خانم هایی که یاد گرفته اند تا چگونه به ارگاسم برسند این توانایی را از دست نمی دهند مگر اینکه ارتباط جنسی ضعیف برقرار شود، در رابطه زناشویی تعارض به وجود آید ، با حادثه ای مواجه شوند و یا به یک اختلال جسمی و روانی مبتلا شوند.

افسردگی عامل شایع این وضعیت است.اختلال ارگاسمیک ممکن است ناشی از معاشقه هایی باشد که پیش از رسیدن فرد به حالت ارگاسم پایان می باید.فرد ممکن است به این دلیل به ارگاسم نرسد که معاشقه قبل از نزدیکی کافی نیست ، به این خاطر که یکی و یا هر دو همسر نمی دانند که اندام های تناسلی چگونه کار می کنند و یا به این خاطر که انزال مرد، زودرس است. چنبن معاشقه ای سرخوردگی ایجاد می کند و ممکن است پیامد آن دلخوری باشد که گاهی اوقات منجر به عدم مطلوبیت هرگونه فعالیت جنسی می شود.

ترس از بارداری

برخی از خانم هایی که تحریک می شوند ممکن است به این خاطر به ارگاسم نرند که از (( باردار شدن)) می ترسند.این ترس ممکتن است ناشی از احساس گناه پس از یک تجربه ی لذت بخش ، ترس از تسلیم شدن به لذتی که بستگی به فرد دیگری دارد و یا ترس از دست دادن کنترل باشد.

بعضی از داروها به خصوص داروهای مهار کننده ی باز جذب انتخابی سروتنین مانند: فلوکستین ممکن است از ارگاسم جلوگیری کنند.

اختلال ارگاسمیک ممکن است موقتی باشد، ممکن است پس از چندین سال آمیزش طبیعی جنسی اتفاق بیفتند و یا شاید مادام العمر باشد. ممکن است همیشگی بوده و یا فقط در موقعیت هایی خاص بروز کند.بسیاری از خانم هایی که برای رسیدن به ارگاسم دچار مشکل هستند ، برای تحریک شدن هم مبتلا به مشکل می باشند.

تشخیص و درمان:

تشخیص بر اساس توصیفی است که فرد از مشکل ارایه می دهد. به منظو تعیین کردن عامل آن پزشک سوالاتی را از فرد درباره سابقه جنسی و پزشکی او از جمله استفاده کردن از داروها، می پرد و یک معاینه بدنی انجام می دهد. اگر عامل آن روانی باشد ، مشاوره روانی فرد که معمولا همراه با همسر او انجام می شود اغلب اوقات می تواند مفید باشد.

روان درمانی زن و یا هر دو طرف توصیه می شود.اختلالات جسمانی در صورتی که وجود داشته باشند ، درمان می شوند.اقدمات مفید دیگر عبارت است  از تمرینات تمرکز احساس برای هر دو همسر ، اطلاعاتی در مورد چگونگی کار کرد اندام های تناسلی و تمرینات کگل.

 

مطالب مرتبط

 

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال