دانلود سریال سال های دور از خانه ( شاهگوش )

متوجه اعتیاد همسرم بعد از ازدواج شدم به قول او برای ترک اعتماد کنم با طلاق بگیرم؟

مجله اینترنتی کولاک: خانم متاهلی که در دوران عقد متوجه می شود سن و تحصیلات شوهرش از او پایین تر است اما به اصرا خانواده ها سکوت می کند و بعد از ازدواج نیز متوجه اعتیاد همسرش می شود . در ادامه سوال کاربر و پاسخ مشاور را بخوانید.

 

 

 

سوال کاربر

سلام وقت بخیر.۳ ونیم سال  ازدواج کردم کاملا سنتی بود و عقد و عروسی دوماه بیشترطول نکشید.بعدنامزدی متوجه شدم سن و مدرک تحصیلی همسر پایین تر از خودم است اما به اصرارخانواده چشم پوشی کردم(دیپلم داره ). بعد ازدواج متوجه شدم مشروب مصرف می کنه با اینکه حافظ قرآن بودو بعدکم کم متوجه شدم مواد هم مصرف میکنه ازطرفی خیلی وابسته به مادرش هست ممکنه یک ساعت طی هرتماس صحبت کنه، و خیلی زودتحت تاثیر صحبت دیگران قرار می گیره اماجنبه های دیگه این آقا اینکه مهربون ومی خواد همه ازش تعریف کنند.

من خودم عاشق مسافرتم حتی نصف روز اما ایشون میگه من خسته ام از طرفی من معلم هستم و عاشق کارم. این بین دعواهایی پیش آمد که هردو خانواده فقط بخاطر فرزندشون طرف مقابل و تحمل میکنه و این موضوع برام سخته. میخوام جدا بشم بخاطر اعتیاد و اینکه ایشون همه چی و توی کار می بینه اما میگه اگه بچه باشه من ترک می کنم من نمی خوام طی این شرایط بچه دار بشم .

اصلا از ادامه زندگی با این فرد فکرنمی کنم هیچ پیشرفتی چه خودش چه من داشته باشیم. ایشون حتی گواهینامه هم که لازمشه نمی گیره با اینکه من با هر شیوه ای ازش درخواست کردم ازش دل سرد شدم. من دوست دارم پیشرفت کنم،دوست دارم زندگی شاد داشته باشم خسته شدم از قول که عمل نکرده از اینکه خیلی راحت دروغ میگه دوست دارم برای خودم زندگی کنم. بگین چیکار کنم؟

 

پاسخ مشاور

توی وضعیت دشواری قرار دارید.ممکنه هزینه های ماندن در این وضعیت برای شما بیشتر از حفظ یک رابطه باشه. هر چند ما اطلاعات جامعی در این خصوص دریافت نکرده ایم تا در خصوص تصمیمی که قرار است اتخاذ نمایید به آگاهی بیشتری دست یابید با این حال آنچه مشخصه این رابطه در شرایط عادی نیست. و ادامه ی آن به این صورت باعث ایجاد صدمات احتمالی متعددی میشه.

اولویت مساله ی ایشان، درمانِ اعتیادشان هست. تا در مرحله بعد چنانچه شرایطی باثبات ایجاد شد بتوانید با مراجعه به زوج درمانگر روند بهبود را تسریع بخشید. با همسرتون گفتگو کنید. با توافق یکدیگه، بازه ی زمانی مشخصی را برای ترک اعتیادشان تعیین نمایید. به وضوح توضیح دهید ادامه این روال در صورت عدم پیشرفت، منجر به تصمیمات قاطعی خواهد شد.

ضمناً به موازات آن، جهت ارزیابی وضعیت افسردگی خود، به روانپزشک مراجعه نمایید./ پاسخ ۲۴

 

مطالب مرتبط

مطالب جذاب از سراسر وب

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال