مطالب جذاب از سراسر وب :

دانلود سریال ممنوعه

توصیه هایی ساده برای از بین بردن بوی بد یخچال

محمد سیمری، اختصاصی مجله اینترنتی کولاک

یکی از مشکلات معمول و رایج که خانم های خانه با آن درگیر هستند و در رابطه با یخچال‌ هایی که کمتر مورد نظافت و رسیدگی قرار می گیرند، اتفاق می افتد، ایجاد بوی بد و نامطبوعی است که می‌ تواند به تمام مواد غذایی که داخل یخچال نگهداری می‌ شوند، منتقل شود. دقت داشته باشید یخچال ها بعد از مدت زمانی به خاطر نگهداری انواع مواد غذایی شامل انواع میوه‌ ها و سبزیجات تا مواد غذایی مصرفی روزانه‌، بوی نامطبوعی می گیرند و اگر رسیدگی به مواد درون یخچال، مرتب و سریع نباشد، این بو ممکن است به خاطر فاسد شدن مواد، تشدید شود.

توصیه هایی ساده برای از بین بردن بوی بد یخچال

به عنوان اولین راه جلوگیری از این مشکل، بایستی در ظروف غذاها را در یخچال باز نگذارید؛ سپس در هنگام تمیز کردن یخچال، تمام قفسه‌ ها و سینی‌ های موجود در یخچال را جدا کرده و با آب و شوینده مناسب به خوبی بشویید. شما می توانید سطح داخلی یخچال و فریزر را با ترکیبی از آب و جوش‌ شیرین شست‌ و شو دهید. بدین صورت که ترکیب آب و جوش‌ شیرین را با اسفنج به تمام قسمت های یخچال بکشبد؛ از جمله طبقه های یخچال و جا یخی ها و کشوهای میوه را تمیز کنید و لاستیک درون یخچال را نیز پاک کنید و با اسفنج مرطوب دیگری همراه با آب و پودر رختشویی تمیز می کنید و با حوله ای نرم خشک کنید. اگر ماده ی غذایی به دیواره های یخچال چسبیده و جدا نمی شود، مرطوبش کنید یا مقداری سس مایونز به آن بزنید و کمی صبر کنید؛ در این شرایط به راحتی جدا می شود. بعد از خشک شدن کامل قفسه ها، آن ها را در جای خود قرار دهید و مواد غذایی را به درون یخچال منتقل کنید.

سپس بطری‌ های نگهداری مایعات را نیز درون سینک قرار دهید و خوب تمیزشان کنید. توجه داشته باشید بایستی هر گونه لکه و یا ذره ی غذای باقی‌ مانده داخل یخچال را بلافاصله تمیز کنید.

توصیه هایی ساده برای از بین بردن بوی بد یخچال

می توانید برای رفع بوی بد یخچال از بوگیرهای آماده در بازار استفاده کنید؛ ولی پیشنهاد ما این است خودتان این بوگیر را درست کنید! برای مثال شما می‌ توانید از مواد طبیعی که خاصیت تمیز کننده‌ گی دارند، استفاده کنید. در اینجا استفاده از نصف فنجان نوشابه با ترکیبی از آب برای زدودن جرم‌ ها ایده ی بدی نیست و یا برای برق انداختن سطوح یخچال از ترکیب سرکه ی سفید به همراه کمی آب می‌ توان استفاده کرد تا سطوح کاملا براق و تمیز شود! همچنین می توانید یک عدد لیمو را ببرید و آن را در کاسه‌ ای در داخل یخچال قرار دهید. لیمو بوی بد را ازبین می‌ برد؛ اما لیمو بایستی حداقل یک بار در هفته عوض شود.

حالب است بدانید چنانچه نوشابه گازدار را در یک سینی بریزید و درون یخچال تمیز شده قرار دهید، تمامی بوهای بد مانده درون یخچال را جذب خواهد کرد! به این دلیل از سینی استفاده می‌ کنیم تا سطح تماس نوشابه‌ ها با بوی درون یخچال بیشتر شود؛ از این رو بوها زودتر جذب خواهند شد!

توصیه می کنیم هر ۲ الی ۳ روز یک بار به تمام قفسه های یخچال سر بزنید و مراقب تاریخ مصرف مواد غذایی درون یخچال باشید. موادی که تاریخ انقضای شان نزدیک است یا در آستانه خراب شدن هستند را خارج کرده و زودتر مصرف کنید.

توصیه هایی ساده برای از بین بردن بوی بد یخچال

توجه داشته باشید یتزا و غذا‌های بسته بندی شده را با مقوای سر بسته ی خود، درون یخچال قرار ندهید! همچنین باقی مانده ی ساندویچ خود را به هیچ وجه درون دستمال سفره‌ ای در درون یخچال قرار ندهید. توصیه می کنیم این گونه مواد را درون ظرف‌ هایی که دارای شکاف هوادهی هستند، قرار دهید. این کار باعث می‌شود غذای شما مدت بیشتری درون یخچال نگهداری شود. چنانچه شما چنین غذاهایی را درون ظرف در بسته قرار دهید، به محض اینکه از یخچال خارج کردید، وقتی در آن را باز کنید با بوی ناخوشایندی روبه رو خواهید شد!

راه دیگر برای رفع بوی بد یخچال، گذاشتن پودر زغال در یخچال است؛ برای استفاده ی مجدد و بازیافت زغال می توانید هر از گاهی زغال را در قابلمه ای ریخته و آن را روی شعله ای قرار دهید و خوب گرم نمایید تا مجددا آماده ی جذب بوهای یخچال گردد. در انتها علاوه بر نکات گفته شده، شما می‌ توانید مقداری پنبه را داخل وانیل خیس کرده و آن را برای چند روز داخل یخچال و فریزر بگذارید.

مطالب مرتبط

 

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال