گوناگون

جریمه ورود غیر مجاز به طرح ترافیک در سال ۹۹ و محدوده زوج و فرد در سال ۹۹

جریمه ورود به طرح ترافیک در سال ۹۹ چقدر است؟ این مهمترین سوال رانندگانی است که قصد ورود به محدده طرح در تهران را دارند. بعد از نغییراتی که در ساعات و مبلغ و چگونگی اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران به وجود آمد، شاید آنها که از این تغییرات کمتر خبر دارند دچار سردرگمی شده اند. یکی از معضلات این قشر این است که بدانند اگر سهوا وارد محدوده طرح ترافیک یا زوج و فرد شدند چقدر جریمه برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

جریمه ورود به طرح ترافیک در سال 99
جریمه ورود به طرح ترافیک در سال ۹۹

در طرح ترافیک جدید که از ابتدای سال آغاز شد عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک بر اساس ساعاتی که به دو دسته اوج ترافیک و عادی تعیین شده و علاوه بر آن هم خودروهایی که دارای معاینه فنی برتر بوده و کمتر از دیگر خودروها آلایندگی داشته باشند، مشمول تخفیفاتی نیز خواهند شد.

زمان ترددمعاینه فنی عادیمعاینه فنی برتر
ورود و خروج روزانه۳۶ هزار تومان۲۸ هزار و ۸۰۰ تومان
ورود و خروج در ساعات اوج ترافیک۲۴ هزار تومان۱۹ هزار و ۲۰۰ تومان
ورود و خروج در ساعات غیر اوج ترافیک۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان۱۳ هزار و ۴۴۰ تومان

 

در این طرح مقرر شد زمان اعمال محدودیت تردد در محدوده طرح ترافیک از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۹ باشد. البته بر اساس طرح جدید، طرح ترافیک و زوج و فرد در روزهای پنجشنبه اعمال نخواهد شد. در این طرح برای خودروهایی که به صورت غیر مجاز وارد محدوده شده اند علاوه بر جریمه ۲۰ هزار تومانی، تعرفه طرح ترافیک نیز با ۲۰ درصد بیشتر به‌صورت بدهی در عوارض خودرو ثبت می‌‌شود.

از سوی دیگر بر اساس اعلام پلیس راهور تهران بزرگ، طبق ماده ۱۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورت نداشتن مجوز ورود به طرح ترافیک ویژه سال ۹۸ راننده‌هایی که وارد محدوده زوج و فرد و یا طرح ترافیک اصلی شوند و یا در این محدوده‌ها تردد کنند به‌وسیله  سیستم هوشمند و دوربین ترافیکی جریمه خواهند شد. جریمه طرح ترافیک سال ۹۸ به‌ازای هر ساعت تردد در داخل طرح مبلغی معادل با ۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

البته به‌نظر می‌رسد این جریمه اعلامی پلیس راهور که به‌ازای هر ساعت تردد، ۲۰ هزار تومان جریمه در سابقه خودرو ثبت می‌شود، همان‌طور که در سنوات قبلی اجرایی نشده، برای امسال هم قابلیت اجرایی نداشته باشد.

 

امتیاز کاربران: ۰.۴۵ ( ۱ رای)
برچسب ها

وبگردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن