سریالسریال ایرانی

جزئیات داستان سریال بچه مهندس ۳ + عکس

داستان قسمت اول تا آخر سریال بچه مهندس ۳ به همراه جزئیات همچنین عکس هایی از بازیگران سریال بچه مهندس ۳ در هر قسمت را اینجا ببینید. سریال بچه مهندس ۳ در ادامه دو فصل گذشته است و قرار است در ماه مبارک رمضان هر شب در گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما پخش می‌شود.

قسمت اول تا آخر سریال بچه مهندس ۳
قسمت اول تا آخر سریال بچه مهندس ۳

بچه مهندس ۳ در قسمت ها ابتدایی به دانشگاه رفتن جواد جوادی پرداخت و ماجرای دوستی او با مسعود. همچنین ماجرای زندگی مژگان نیز به موازات داستان پیش می رود. بسیاری منتظرند تا بدانند آیا جواد و مژگان با یکدیگر ازدواج می کنند یا خیر؟

در این فصل از بچه مهندس فرهاد قائمیان، کامران تفتی و ثریا قاسمی  به عنوان بازیگران اصلی در سریال حضور دارند. نویسندگان  بچه مهندس ۳ را حسن وارسته، امیر شاداب و رضا خمسه تشکیل می دهند.

روزبه حصاری، سعید کریمی، مهشید جوادی، کاوه سماک باشی،  فرناز رهنما، حدیث چهره پرداز، خیام وقارکاشانی، مهسا محجور، سارا شاهرودیان، بهنام مومن، مهرزاد جعفری و مانی رحمانی بازیگران این مجموه را تشکیل می دهند.

بچه مهندس ۳ به کارگردانی علی غفاری و تهیه کنندگی سعید سعدی با مجری طرح موسسه سینمایی فدک فیلم بری شبکه دو سیما تولید می‌شود. در فصل جدید این سریال چهار هنرمند جدید به نام های محمود خسرومن، سینا ماهر، نسیم باقریان و یاسمن قلی پور معرفی می‌شوند.

داستان این مجموعه در تاریخ معاصر و در سه فاز کودکی، نوجوانی و جوانی پسری به اسم جواد جوادی مطرح می‌شود و زندگی پسری را تصویر می‌کند که در کودکی رها شده و در پرورشگاه بزرگ می‌شود و…

نقش کودکی جواد جوادی (فصل اول) را یونا تدین ایفا کرد و مانی رحمانی نقش نوجوانی جواد جوادی (فصل دوم) را ایفا کرد. در فصل سوم سریال بچه مهندس روزبه حصاری نقش جوانی جواد جوادی را بر عهده خواهد گرفت. همچنین بازیگر نقش جوانی ضخصیت مژگان را نیر حدیث چهره پرداز بر عهده دارد.

گرچه نام بچه مهندس، ممکن است یک اثر فانتزی یا طنز را در ذهن تداعی کند، اما این سریال یک درام اجتماعی است و داستان زندگی پسری را کمی بعد از تولد در نیمه دوم دهه ۶۰ تا امروز به نمایش می‌گذارد.

«حسن وارسته» نویسنده سریال «بچه مهندس» به کارگردانی علی غفاری در گفتگویی با اشاره به استقبال مخاطبان از فصل ۲ این سریال گفت: خوشبختانه تا این لحظه بازخوردهای خوبی از پخش فصل جدید این سریال داشتیم. ما در این فصل ورودی بسیار ظریف به دوران نوجوانی و نوستالژی‌های این دوران داشتیم.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر و در سینما و تلویزیون ورود به دنیای نوجوان ها بسیار سخت است مخصوصاً قصه عاطفی بین جواد و مژگان که ما تلاش کردیم با رعایت موازین اخلاقی به این ماجرا ورود پیدا کنیم.

قسمت اول تا آخر سریال بچه مهندس ۳
قسمت اول تا آخر سریال بچه مهندس ۳

نویسنده سریال «پایتخت ۲» در ادامه با اشاره به این که به نسبت فصل گذشته ریزش مخاطب داشته‌اید یا نه گفت: به هر حال نباید این را از خاطر برد که تماشای دوران کودکی با آن همه معصومیت و جذابیت که ذاتا در آن دوران وجود دارد برای هر مخاطبی لذت بخش است. شاید دلیل استقبال مخاطبان از فصل ۱ غیر از فضای قصه همین موضوع باشد و اینکه ما با یک سری بازیگرهای کودک اما شیرین مواجه بودیم که در نوع خود برای مخاطب جذابیت داشتند.

وارسته با اشاره به نگارش فصل سوم سریال «بچه مهندس» بیان داشت: تاکنون ۱۰ قسمت از فصل سوم این سریال به نگارش درآمده که پیرامون جوانی جواد و ماجراهایی است که در دانشگاه برای او اتفاق می‌افتد. در این فصل نیز می‌خواهیم همانطور که در فصل ۲ نشان دادیم روی خط قرمزها بند بازی کنیم و با توجه به بازخوردهایی که از بخش نوجوانی جواد دریافت کردیم کاملا متوجه شدیم که مخاطب با کدام قسمت‌ها ارتباط خوبی برقرار کرده که بتوانیم همان‌ها را در فصل سه نیز داشته باشیم.

وارسته در ادامه با اشاره به وجود بازیگرهای مشترک در فصل دو و سه این سریال نیز گفت: بعید می‌دانم بازیگر مشترک زیادی داشته باشیم، اما سوال‌هایی در فصل ۲ در ذهن مخاطب ایجاد می‌شود که بنا به باز باز کردن گره‌های داستان باید آنها را در فصل ۳ پاسخ دهیم و بر همین اساس ممکن است تعدادی از بازیگرها مشترک باشند.

نویسنده سریال «بچه مهندس» با اشاره به اینکه تلاش کردیم تا از هرگونه شعارزدگی در فیلمنامه این سریال دوری کنیم، گفت: قصه «بچه مهندس ۳» در سال ۹۱ اتفاق می‌افتد و ما تلاش کردیم که از هرگونه شعارزدگی در این متن دوری کنیم.

این نویسنده با اشاره به ادامه دار بودن این سریال در فصل‌های دیگر نیز گفت: قصه جواد پتانسیل این را دارد تا در سال ۹۷ هم یک فصل دیگر از آن ساخته شود و اتفاقات و ماجراهای او را در این سال نشان دهد برای مثال می‌توانیم موضوعات روز اقتصادی کشور و فشارهای اقتصادی و سیاسی مهم که در این روزها وجود دارد را در فصل بعدی نشان دهیم.

این نویسنده با اشاره به بازخوردهایی که درباره فصل دوم این سریال شنیده می‌شود نیز گفت تعدادی از مردم در کامنت‌هایی در فضای مجازی درباره گم شدن زمان در این سریال می‌گویند برای مثال از ماشین مدل بالای یکی از کاراکترهای سریال که در دهه ۸۰ چنین ماشینی وجود نداشته می‌گویند اما چیزی که هست این ماجرا دست من نویسنده نیست و دوستان در بخش طراحی صحنه باید به راکوردها دقت کنند.

 


همچنین بخوانید:

بچه مهندس ۳ کی پخش می شود ؟

اسامی بازیگران سریال بچه مهندس ۳ + خلاصه داستان

 

[تعداد: ۵   میانگین: ۲.۴/۵]
برچسب ها

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن