سریالسریال ایرانی

خبر جدید از روند ساخت سریال پایتخت ۶

در این پست خبری اخبار جدید از روند ساخت سریال پایتخت ۶ بعد از اتمام سریال پایتخت ۵ و روند رو به رشدی که این مجموعه در جذب مخاطبان میلیونی داشت، صحبت های اولیه در خصوص ساخت فصل ششم این سریال آغاز شد. حالا بسیاری از طرفدران این سریال منتظر خبر ساخت پایتخت ۶ هستند.

خبر جدید از روند ساخت سریال پایتخت ۶

الهام غفوری تهیه کننده سریال پایتخت ۶ درباره آخرین وضعیت ساخت سریال گفت: قصه‌ها طراحی شدند و کار به مرحله نهایی نگارش و دیالوگ‌نویسی رسید. می‌توانیم به طور قطع زمان تصویربرداری سریال را اعلام کنیم، اما پیش‌بینی می‌شود نیمه دوم سال این اتفاق بیفتد.

خوشبختانه همه بازیگران در کنار ما هستند و برای همه‌شان قصه طراحی می‌شود. احمد مهرانفر هم یکی از نقش‌های اصلی پایتخت است و «ارسطو» می‌ماند. ان‌شاالله مشکلی پیش نیاید و نیمه دوم سال تصویربرداری آغاز شود این اتفاق در شمال کشور، شیرگاه خواهد افتاد. سِیر داستان هم ربطی به «پایتخت ۵» نخواهد داشت و از آن فضا فاصله می‌گیرد.

توضیحات سیروس مقدم درباره حذف نقش بابا پنجعلی

سیروس مقدم درباره دشواری هویت پردازی برای شخصیت‌ها در ابتدا و امروز تصریح کرد: این بخش از یک نظر سخت و از نظر دیگر سهل شده است. آسان از این نظر که نویسنده‌ها دیگر روحیات و لحن شخصیت‌ها را می‌شناسند. اما در ۵ فصل سراغ همه ویژگی‌ها این خانواده رفته ایم و پیدا کردن چیز‌های جدید خیلی سخت است. حالا دو ماه است محسن تنابنده و آرش قادری دنبال ظرفیت‌های جدید هستند.

مقدم ماجرای حذف باباپنجعلی را اینگونه شرح داد: این اتفاق نه به دیروز ونه یک هفته پیش مربوط است، اما برخی آن را به اتفاقاتی ربط دادند که واقعا ربطی نداشت. وقتی پایتخت ۵ تمام شد با روزنامه هفت صبح مصاحبه جدی داشتیم و تنابنده هم در برنامه رشیدپور اعلام کرد که ظرفیت نقش باباپنجعلی به نظر می‌رسد تمام شده است یا باید راه دیگری برای بقای آن پیدا و آن را به شکل دیگری وارد قصه کرد مثلا تبدیل به روحی شود که هرازگاهی بیاید و چیزی از گذشته تعریف کند یا او برود و برادری به قصه اضافه شود که کار پنجعلی را انجام دهد. این صحبت برای یک سال پیش است و مصاحبه هایش هم موجود است و وقتی با سازمان قرارداد بستیم تبدیل به یک تصمیم جدی شد و ما تصمیم بر حذف باباپنجعلی گرفتیم.

وی موضوع بی اطلاعی خمسه را تایید نکرد و گفت: اینطور که او صدا بزنند و بگویند قرارداد اینگونه شده و باباپنحعلی حذف شده نبوده، اما او از قبل خبر داشته است. درباره خمسه بگویم که ما ۱۰ سال یک زندگی تنگاتنگی را با هم داشتیم. همه بچه‌هایی پایتخت آقای خمسه را دوست دارند. حتی حین پایتخت ۵ ناخوشی مشکوکی پیدا کردند که همه ما بهم ریخته بودیم و خانم غفوری به سرعت شرایط را فراهم کرد که او زودتر به تهران برود و با بیمارستان نیکان هماهنگ شد تا چکاپ شود. ما وی را دوست داریم، ولی به لحاظ حرفه‌ای قرار است همکاری مان به شکل دیگری ادامه پیدا کند و وی برای کار بعدی من دیروز دفتر بودند و صحبت کردیم تا یکی از نقش‌های خواب زده را ایفا کند.

نویسنده ای که جایگزین خشایار الوند در پایتخت ۶ شد

اما درباره روند ساخت این سریال محبوب شنیده شده “آرش عباسی” به عنوان نویسنده حضور خواهد داشت. فیلمنامه این سریال در حالی نوشته می‌شود که با درگذشت خشایار الوند، مدتی پرونده نگارش و ساخت این مجموعه به تعویق افتاده بود.

این کارگردان نمایش در پاسخ به این سؤال که فضای پایتخت۶ طنز است و آیا تغییر در کاراکترها ایجاد می‌شود؛ توضیح می‌دهد:”طنز این سریال در فصل ششم نیز دیده می‌شود. کاراکترهای پایتخت در این سال‌ها شناخته شده‌اند اما در فصل جدید اتفاقات جدیدی می‌افتد و داستان تازه‌ای نیز شکل می‌گیرد. تمام تلاش‌مان این است که تا قبل از آغاز تصویربرداری این مجموعه بخش عمده‌ای از نگارش فیلمنامه به پایان برسد.”

نویسنده نمایشنامه “زیرزمین” اضافه می‌کند:”برای حضور بازیگران و اتفاقاتی که رخ می‌دهد در خارج از کشور، فکری نکرده‌ایم و منتظر هستیم تا داستان را پیش ببریم.”

در فصل جدید پایتخت قرار است شخصیت “بابا پنجعلی” که علیرضا خمسه در ۵فصل قبلی در آن بازی می‌کرد، دیگر نباشد که عباسی در این‌باره توضیح می‌دهد:”حضور این شخصیت در ۵فصل قبل دوست‌داشتنی بود اما در فصل جدید حضور این کاراکتر کمکی به روند و پیشبرد قصه نمی‌کند و اما مهران احمدی که نقش بهبود را بازی می‌کرد، در فصل۶ حضور دارد که برای حضورش نیز داستان‌هایی خواهیم داشت.”

برچسب ها

وبگردی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن