سریالسریال خارجی

خلاصه داستان سریال اسراییلی تهران + اسامی بازیگران و جزئیات ساخت

خلاصه داستان سریال اسراییلی تهران همچنین اسامی بازیگران و جزئیات ساخت سریالی در اسرائیل با نام تهران به همراه اطلاعات تکمیلی را اینجا بخوانید. گفته می شود مجموعه ای تلویزیونی توسط سازنده اسراییلی در حال ساخت است که تهران نام دارد. در این سریال یک جاسوس اسرائیلی برای هک کردن سیستم پدافندی ایران فرستاده می‌شود اما پس از ناکامی در این ماموریت، درگیر اغتشاشات داخل کشور شده و در این میان عاشق یکی از آشوبگران فتنه می‌شود.

داستان سریال اسراییلی تهران
داستان سریال اسراییلی تهران

براساس گزارش «هالیوود ریپورتر»، این سریال که توسط «دنی سرکین» کارگردانی شده، به کمک یک شبکه جهانی صهیونیستی توسط شرکت «سینه فلیکس» که مرکزیت آن در مونترال کاناداست، پخش خواهد شد.

عامل اصلی سریال «تهران» یکی از مزدوران باسابقه صهیونیست به نام «موشه زوندر» است که در سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی اسرائیل از جمله «موساد» و «شین بت» فعالیت مستمری داشته و پیش از این سریالی تحت عنوان «فوضی» درباره نفوذ جاسوسان اسرائیلی به فلسطین اشغالی ساخته بود و آن را با کمک همان شبکه جهانی صهیونیستی پخش کرده و به نمایش درآورده بود.

اگرچه پیش از این نیز سران رژیم صهیونیستی از جمله شیمون پرز و بنیامین نتانیاهو، به طور رسمی فعالان فتنه سال ۸۸ را از ذخائر خود به شمار آورده بودند اما توجه این جاسوس کهنه کار اسرائیلی به فتنه‌گران داخل کشور (که خود را فعال سیاسی یا اجتماعی معرفی می‌کنند) در یک سریال تلویزیونی، حکایت دیگری از جهت‌گیری و وابستگی‌های این جریان معاند داخلی به نظر می‌رسد. مضافا اینکه گویا این بار بیش از پیش، ماهیت غرب‌گرا و لاابالی و بی‌بند و بار این افراد را در این سریال نشان داده است.

موشه زوندر به «هالیوود ریپورتر»‌ می‌گوید: «برای اولین بار سریالی غربی، زندگی فعالان جوان ضدرژیم در تهران را نشان می‌دهد. در خانه‌هاشان و در خیابان. اضطراب و خطر و دوستی و وفاداری بین‌ آنها را می‌بینیم. شجاعت‌شان در مقاومت علیه حکومت آیت‌الله‌ها را در کنار سبک زندگی پرشور و هیجان‌انگیزشان، مملو از سکس و مواد مخدر و راک‌اند رول می‌بینیم.

به این ترتیب سریال اسرائیلی «تهران» به طور مشخص بخشی از خواسته‌ها و آمال و آرزوهای این به اصطلاح فعالان سیاسی و اجتماعی را لو می‌دهد که مشخصه آن تطابق با فرهنگ غربی است.

دو سال پیش نیز، فیلمی به نام «مامور مخفی» توسط رژیم صهیونیستی درباره جاسوسی علیه ایران و ترور دانشمندان هسته‌ای ساخته شد که بخشی از آن در خیابان‌های تهران فیلمبرداری شده بود که در آن فیلم زندگی ایرانیان مملو از دروغ و دورویی و ریاکاری تصویر شده بود.

نکات خواندنی از سریال تهران

سریال تهران با سروصداهای زیادی از طرف رسانه های معاند همراه بود که به  بررسی محتوا و داستان فیلم می پردازیم، سریال تهران محصول کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل است که توسط سینفلیکس کانادا و شرکت اپل در حال پخش می باشد.

آنچه تا کنون تصویرسازی شده است

در سال ۲۰۲۰ پرواز اردن به هند با نقص فنی مواجه می شود و با برنامه ای طرح ریزی شده در فرودگاه تهران مامور موساد با تعویض لباس و هویت یک خانم ایرانی موفق به خروج از فرودگاه می شود، در قسمت اول تلاش تامار رابینیان جاسوس اسرائیلی برای هک سیستم پدافند هوایی ایران را شاهد هستیم که در صورت موفقیت در این مرحله جنگنده های اسرائیل می بایست راکتورهای ایران را بمب باران کنند، اما عملیات با شکست مواجه می شود و تامار بدون پناه به سمت خویشاوندن قدیمی خود می رود نویسنده سریال تهران چند آشوب و اغتشاش را دریک سریال خلاصه می کند  در واقع یک فهرست از گزارشات کذب عناصر ضد انقلاب را مثل اعدام اختلاسگران در ملاء عام و …. را با هدف تخریب جمهوری اسلامی ایران در لابلای اتفاقات سریال گنجانده است، یا با شیطنت اقدامات فتنه گران و دختران انقلاب و یاران مسیح علینژاد را که تقارن زمانی ندارد به عنوان یک زنجیره نمایش می دهد، این سطح از مبالغه مخاطب ایرانی را به سمت توجه به اهداف پنهان صهیونیزم در این گونه آثار سوق می دهد.

بازی ها در سریال تهران

نیوسلطان در نقش تامار رابیانیان جاسوس موساد با چهره ای که از لحاظ زیبایی شناسی معمولی است، ولی درسریال همه عاشق او می شوند و مانند یک پرستو از زیبایی برای کسب اطلاعات استفاده می کند و دانیال آل نبی دانشجو در سریال نیز عاشق او می شود ویا کارمند اداره برق که به قتل می رسد، این امر که یکی از اهرم های نفوذ وی در سریال معرفی شده، نشان از ضعف انتخاب بازیگر و زیباشناسی کارگردان و تهیه کنندگان دارد.

نوید نگهبان، بازیگری که در تیتراژ آمده و به صورت به اصطلاح افتخاری بازی کرده وپولی دریافت نکرده، در ۹۰ درصد کارهای ضد ایرانی و اسلامی حضور دارد مخصوصا کارهایی که اسرائیل تولید می کند و در سریال تهران نیز نقش مدیر یک شرکت گردشگری در ایران را بازی می کند، وی در قسمت های پایانی سریال توسط موساد کشته می شود.

شان توب  تنها بازیگریست که  فارسی را نسبتا درست و روان صحبت می کند و مامور اطلاعاتی ایران است، در این سریال توان اطلاعاتی ایران به عنوان یک حیف مقتدر به نمایش گذاشته شده، اگر چه هدف رژیم غاصب اسرائیل بزرگ نمایی سازمان موساد دراجرای عملیات های برون مرزی از جمله نفوذ، خرابکاری است، در سکانس های مختلف تامار مامور موساد همیشه یک قدم جلوتر از مامور ایرانی است، سازندگان سریال ناخواسته به هوشیاری و توان بالای اطلاعات و امنیت ایران  اذعان نموده اند، در قسمت اول در بازجویی دو مسافر اسرائیلی در فرودگاه تهران،  و ترجمه سریع مکالمات آنها که موضوع مهمی را به زبان عبری بیان می کنند نسبتا چهره قدرتمندی از اطلاعات ایران به نمایش درآمده بود که معمولادر سریال های دیگر این اتفاق نمی افتد.

فیلم نامه و فرم در سریال تهران

فیلم نامه سریال تهران کند و ازکشش کافی برای جذب مخاطب برخوردار نیست و ریتم یک اکشن جاسوسی را ندارد،  موسیقی فیلم نیز دچار مشکل است و حتی گاهی موسیقی عربی و ایرانی با هم دیگر قاطی می شود و درک مناسبی از ایران نداشته اند.

با وجود ریپورتاژ فراوان رسانه های معاند سریال تهران با ضعف های آشکاری روبه رو است که نورپردازی فیلم متناسب با صحنه های مختلف نیست و از لحاظ هنری نیز با یک اثر ضعیف فاقد فرم رو به رو هستیم لذا ضعف در باور پذیر نمدن کاراکترها موجب عدم برقراری ارتباط مخاطب با آنها شده است،  دردکوپاژ و طراحی صحنه دقت نشده، صحنه های مربوط به دفتر کار مامور ایرانی هیچ شباهتی با فضای واقعی موجود ندارد،

در قسمت اول تامار رابینیان با تاکسی در حال حرکت به سمت مکانی از قبل تعیین شده در شهر تهران است، در یکی از میادین بزرگ تهران مردم تجمع کرده اند وی از راننده می پرسد چه اتفاقی افتاده، راننده تاکسی میگوید که دارند یک اختلاس گر نفتی رو دار می زنند، دوربین نمای میدان و یک جرثقیل بزرگ که فردی را اعدام نموده و از آن آویزان است نمایش می دهد، دیدن این صحنه او را منقلب می کند، جالب این که سازندگان سریال فراموش کرده اند در مورد جاسوس موساد که با هدف از کار انداختن سامانه پدافند هوایی ایران و در پی این اقدام بمباران اماکن حساس و حیاطی و کشته شدن صدها نفر به ایران آمده و صرف نظر از جعلی بودن موضوع اعدام فوق الذکر، وی که قاعدتا آموزش های پیچیده جاسوسی را گذرانده و آمادگی روبرو شدن با انواع تهدیدات را باید داشته باشد در رویارویی با چنین صحنه ای نباید دچار وحشت و اضطراب شود.

نمایش این گونه تناقض های رفتاری که با هدف فریب مخاطب و سوار شدن بر موج احساسات آنان صورت می گیرد یک ضعف اساسی در شخصیت پردازی سریال است،  صحنه های درگیری دانشجویان به صورت اسلو موشن نمایش داده می شود، استفاده نابجا از اسلوموشن و تصنعی بودن صحنه اغتشاشات که شباهت زیادی به اغتشاشات ۸۸ دارد که با موضوع دختران خیابان انقلاب آمیخته شده است، کارگردان سعی کرده هر دو داستان را در یک قالب بیان کند.

دختر خیابان انقلاب و رابطه با اسرائیل

در قسمت سوم می بینید که تظاهرات و اغتشاشاتی رخ می دهد، در این صحنه  دانشجویان مخالف و موافق درمحوطه دانشگاه مشغول درگیری هستند، تعدادی از آنها زبان فارسی را به سختی تکلم می کنند،  یکی از دانشجویان با طرح خواسته های سخیف و زننده اخلاقی در حال سخنرانی است که دختری روسری خود را در  می آورد و روی ماشینی که آنجا پارک شده می رود، سریال قصد دارد موضوع دختر خیابان انقلاب را همراه با فتنه در ذهن مخاطب القا کند، در تیتراژ نیز این صحنه وجود دارد، استفاده ابزاری از افراد ساده لوح به ظاهر سیاسی و روشنفکر با نمایش چهره ای فاسد و بی بند وبار از آنها و سایر عوامل اغتشاشات در این سریال به قدری آشکار است که نیاز به بررسی و کند وکاو ندارد.

اکانت رسمی وزارت خارجه اسراییل در توئیتر با اشاره به روسری برداشتن چند زن در خیابانهای تهران  علیه حجاب نوشت: اعتراض برای حق انتخاب در ایران ادامه دارد، به امید ازادی و دموکراسی در همه زمینه ها و برای همه.

در قسمت سه این حرف را تبدیل به یک قسمت از سریال تهران کرده اند و حمایت خود را به صورت یک سریال و حتی در تیتراژ نیز آورده اند و دغدغه مردم ایران را با شعار آزادی اندیشه، کشف حجاب و ….. عنوان می کندکه با انحرافات جنسی هم همراه است و در یک همکاری نزدیک، اغتشاشگران، دختران خیابان انقلاب و موساد متحد می شوند و تامار رابینیان جاسوس موساد از طریق فریب جنسی آل نبی دانشجوی ایرانی را به  سمت خود جذب می کند.

شاپرک شجری زاده بعد از جریان خیابان انقلاب و چهارشنبه های سفید به همراه مسیح علینژاد با همراهی مستقیم اسرائیل علیه حجاب در کشور فعال شدند که این سریال نیز گوشه ای از این اقدامات را منعکس نموده است، شاپرک شجری زاده بعد از خروج از کشور در کانادا عضو کمپین ایران بدون هسته ای شد.

حاشیه های سریال تهران

پایگاه اینتلی تایمز اسرائیل با تیتر از سناریو تا واقعیت و قرار دادن تصویر آتش سوزی اداره برق شیراز، توجهات را به خود جلب کرد، یکی از مسئولین اسرائیلی اعلام کرد : که این موضوع با سریال تهران در ارتباط است، این دروغ پردازی در بین رسانه های معاند در مورد سریال تهران باعث هشتگ سازی زیادی در مورد این واقعه گردید، البته این اتفاق یک حادثه بود  در هر دو شهر شیراز و شرق  تهران همزمان با پخش قسمت اول سریال این دو حادثه رخ داد، ضرورت دارد این گونه سریال ها با نگاه امنیتی و با دقت مورد بررسی قرار گیرد، ساخت فیلم و سریال های با مضمون اطلاعات و امنیت در ایران معمولا با انفعال رژیم صهیو نیستی همراه بوده که نشان از موفقیت آن آثار دارد لذا فعالیت در این عرصه می بایست گسترش پیدا کند.

اهداف سریال

سریال تهران سعی دارد نفرتی که  مردم ایران  از اسرائیل غاصب دارند را محدود به حکومت جمهوری اسلامی ایران نمایش دهند و فضای تنفر ملت های آزاده جهان از جنایات گسترده آنها در فلسطین اشغالی را تلطیف کند و در مصاحبه های زوندر کارگردان هم این صحبت ها دیده می شود و در یک سکانس نیز این نکته بیان می شود: یک چشم من اورشلیم و یک چشمم اصفهان، که می خواهد ارتباط ایران و اسرائیل را بیان کند، ولی در بیان این نکات با ضعف های جدی رو به رو است وکشش کافی را برای مخاطب ندارد، دروغ پردازی های آشکار در جریان داستان باور پذیری روایت های سریال را کاهش می دهد.

شرکت گردشگری مسعود تبریزی که نوید نگهبان نقش آن را بازی می کند رابط موساد با تامار رابیانیان است و در فراری دادن او از دست مامورین اطلاعات ایران نقش موثری را ایفا می کند، در این سریال جاسوسی های موساد در قالب های مختلف از جمله شرکت های گردشگری و دانشجویان اغتشاشگرشاهد هستیم.

فراز کمالی مامور اطلاعاتی ایران

شان توب بازیگر ایرانی الاصل اسرائیلی ، در نقش فراز کمالی  مامور اطلاعات ایران تنها فردی است که کم تر لهجه دارد و بازی او نیز قوی تر است و همسر او سرطان خوش خیم دارد، که  در اول سریال همسر او برای معالجه به علت کمبود امکانات پزشکی به فرانسه می رود، اما این نکته را کارگردان در نظر نگرفته که ایران از لحاظ پزشکی دارای قوی ترین کادر درمان سرطان است و یک ذره تحقیق و بررسی انجام نگرفته در قسمت ۴ همسر او را به گروگان می گیرند، عوامل سریال یک نوع توهین به فهم و شعور مخاطب انجام داده  است و فراز کمالی به رئیس خود دروغ می گوید و مسعود تبریزی را آزاد می کند تا همسر خود را آزاد کند و به رئیس خود می گوید که قرار است مسعود تبریزی با یکی از فرماندهان موساد در ترکیه دیدار کند و به همین خاطر او را آزاد کرده است.

فراز کمالی در یک سکانس حین باز جویی از متهم سعی دارد با کتک کاری به اطلاعات مورد نظرخود برسد، این صحنه نیز برای برانگیختن احساسات مخاطبین طراحی شده، درحالی که سرویس های جاسوسی دنیا از روش های علمی و انسانی سیستم اطلاعاتی ایران در پروژه های متعدد همواره دچار حیرت شده اند.

طراحی شهر تهران درآتن یونان

سریال تهران نتوانسته ایران و تهران را بازسازی کند، چون با دوربین موبایل از فضاهای مورد نظر فیلم گرفته شده و با صحنه های فیلمبرداری شده در آتن تلفیق شده که این کار به سریال ضربه زده و مخاطب نمی تواند با طراحی صحنه و لباس فیلم ارتباط برقرار کند و نقش های فرعی همه لهجه دارند، نکته جالب اینکه برخی معاندین در فضای مجازی رسانه های عنوان کرده اند که تمام کار در ایران فیلمبرداری شده ولی نماها به صورت آماتور برای کارگردان ارسال شده و مشخص است که سریال در کشور خارجی فیلمبرداری شده است.

برخورد مردم ایران با یهودیان

سریال تهران سعی دارد که رژیم غاصب اسرائیل را یهود معرفی نماید اما واقعیت این است که فرقه صهیونیسم با اهداف نژاد پرستانه با کشتار مردم مظلوم فلسطین و اشغال سرزمین آنها این رژیم نامشروع را پایه گذاری کرده و حتی یهودیان آزاده جهان آن را به رسمیت نمی شناسند، در شهرهای مختلف ایران دوستی مسلمانان و یهودیان زبانزد است و در دفاع از کشور در مقابل هجوم بیگانه مانند دفاع مقدس یهودیان ایران دوشادوش برادران مسلمان جنگیده اند، در مجلس شورای اسلامی ایران  نیز دارای کرسی و نماینده و در سرنوشت کشور شریک هستند.

داستان سریال اسراییلی تهران / داستان سریال اسراییلی تهران / داستان سریال اسراییلی تهران/ داستان سریال اسراییلی تهران

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن