سریالسریال ایرانی

خلاصه داستان قسمت آخر سریال بچه مهندس ۳ از شبکه ۳

خلاصه داستان قسمت آخر سریال بچه مهندس ۳ از شبکه ۳ به همراه جزئیات داستان در قسمت پایانی و سرنوشت شخصیت های سریال در این مطلب. سریال بچه مهندس ۳ در ۳۶ قسمت توسط حسن وارسته نوشته شده است. لوکیشن های این سریال متنوع بوده گروه تولید در مکان هایی مثل دانشگاه امیرکبیر، خوابگاه دانشگاه علامه طباطبایی و … تصویربرداری سریال را انجام دادند. این سریال در ماه مضان هرشب ساعت ۲۱: ۲۰ از شبکه دو بر روی آنتن می رود و ساعت های پخش تکرار آن نیز ۲:۰۵، ۹:۳۵، ۱۵:۱۰ می باشد.

آخر سریال بچه مهندس ۳
آخر سریال بچه مهندس ۳

ماجرای کامل سریال بچه مهندس ۳

داستان سریال بچه مهندس ۳ به کارگردانی علی غفاری و تهیه‌کنندگی سعید سعدی در تاریخ معاصر و در سه فاز کودکی، نوجوانی و جوانی شخصیت اصلی مطرح می‌شود. فصل اول این سریال در ماه رمضان ۹۷ و فصل دوم آن در زمستان ۹۷ از شبکه دو سیما پخش شد.

نویسنده سریال بچه‌ مهندس درباره رسیدن به مفهوم بالاتر عشق در فصل سوم، به تسنیم توضیح داد: عشقی که در فصل دوم ایجاد کردیم برای فصل سوم به آن نیاز داشتیم. زمانی که در ۱۸ سالگی موقع خداحافظی با مژگان، جواد موقع قول و قرار می‌گوید من می‌روم درس می‌خوانم و هدفگذاری‌اش برای همه تلاش‌ها رسیدن به محبوبش است. قرار است در این فصل به مفهوم بالاتری از عشق برسیم؛ البته بیشتر توضیح نمی‌دهم تا قصه‌مان لو نرود.

پایان قصه جوادی چه می‌شود

وارسته به حدس و گمانه‌زنی‌های سرنوشت “جوادی” پاسخ داد و گفت: اتفاق خوبی است که مردم کار را دنبال می‌کنند و درباره پایان و نتیجه داستانش گمانه‌زنی می‌کنند. ما هدفمان مانور بر نخبگان و دغدغه‌های جوانان کشور است؛ این سؤال را به وجود آورده‌ایم چرا از نخبه‌های ما در شرکت‌ها، مراکز صنعتی و کارخانجات و ادارات استفاده نمی‌شود؟ این زد و بندهایی که باعث می‌شود نیروهای کاربلد وارد این مراکز و کارخانجات نشوند را در داستان فصل سوم می‌بینید.  فرمول تعلیق و سؤال ایجاد کردن فرمول ساخت سریال است که تماشاگر را پای سریال نگه دارد و ما از این تکنیک استفاه کرده‌ایم.

وی افزود: جوادی عاشق رفتن به آمریکا نیست و تنها دلیلش رسیدن به عشقش “مژگان” است؛ با هم قول و قرار گذاشتند و برای این رسیدن می‌جنگد. تا شرایط اقتصادی و یا موقعیت علمی خوبی به دست بیاورد. جواد جوادی را به چه صورت باید به عنوان فردی نخبه نشان می‌دادیم و در قسمت سوم با شائبه جاسوس بودن مواجه می‌شود. تماشاگر با خودش بگوید یعنی جوادی جاسوس شده؟! در قسمت بعدی جوانی را نشان می‌دهیم که به بلوغ علمی و نخبگی رسیده است. نمایش جوانانی‌ ر دنبال می‌کنیم که خیلی جدی‌شان نمی‌گیرند و به این واسطه فرار مغزها اتفاق می‌افتد یا تلنگری می‌زنیم که این جوان با دانش و کاربلد برای اشتغال و شکوفایی استعدادشان کجا بروند. اگر آن استاد دلسوز دانشگاه (فرهاد قائمیان) به سراغشان نمی‌آمد شاید محکوم به آن فرجامی می‌شدند که اکثر نخبگان می‌شوند.

آیا جواد جوادی ترور می‌شود

نویسنده سریال “بچه مهندس” در پاسخ به این سؤال که یکی از حدس و گمان‌ها به ترور جوادی اشاره دارد آیا مخاطب باید منتظر چنین تراژدی‌ای باشد، خاطرنشان کرد: مخاطبین باید منتظر بمانند تا داستان جلو برود و حتماً با شگفتی‌ها، سؤالات و آموزه‌هایی مواجه خواهند شد. این حدس و گمان‌ها زمانی اتفاق می‌افتد که ما در ایجاد تعلیق موفق عمل کرده‌ایم که مخاطب به سمت گمانه‌زنی می‌رود. البته در ادامه داستان مخاطب می‌بیند که ما نقد و هشداری هم به گروهی از نخبگان داریم که طرح‌هایشان را به کشورهای اروپایی می‌فرستند و مبالغ هنگفتی هم پیشنهاد می‌کنند مراقب باشند؛ درست است در آن سوی مرزها شما را برای آبادانی کشور و شهر خودشان می‌خواهند و “امایی” وجود دارد که این را در جریان سریال خواهید دید.

فصل ۴ سریال بچه مهندس

اگر قرار باشد سریال بچه مهندس فصل چهارم هم داشته باشیم این بار باید شاهد دوران میانسالی او باشیم. جواد به احتمال زیاد تا آن زمان تشکیل خانواده داده و زندگی تازه‌ای را شروع کرده است. البته هنوز ساخت فصل ۴ بچه مهندس قطعی نشده و فعلا باید منتظر بمانیم.

قسمت ۳۶ سریال بچه مهندس ۳

روز امتحان کوادکوپتر پروژه دکتر توفیقی در حضور شرکت کنندگان مناقصه فرا میرسد اما کسی جز مرضیه مقدم اونجا نیست اما وقتی داشت صدای شرکت کنندگان در میومد جواد با کوادکوپتر میرسد. مسعود به هتل می رود و یه چمدون به مژگان میدهد، مژگان و اقای عباسی که دیرشان شده از مسعود میپرسند که جواد کجاست و او میگوید که جواد نمیاد این چمدون را داد تا به مژگان بدهم و بگویم یادم تورا فراموش یجورایی شیفت دیلیت و می رود.

مژگان چمدون را باز میکند و تمام خاطرات کودکی اش با جواد برایش زنده می شود و گریه میکند. جواد و مرضیه شروع میکنند به پرواز درآوردن کوادکوپتر بعد از مدتی کوادکوپتر در پالایشگاه هک می شود و سینا ماهر کنترلش را به دست میگیرد اما جواد موفق می شود تا کنترل را پس بگیرد و مختصات سینا ماهر را پیدا کند او مختصات را برای نیروهای امنیت ارسال میکند و آنها سینا را دستگیر میکنند. تروریست معروف به شبح به بالای مخزن میرود تا دکتر توفیقی را بکشد اما او را نمیبیند به جاش میخواد جواد را بکشد که قبل از شلیک او را میکشند. وقتی کوادکوپتر را مینشانند جواد و مرضیه چک میکنند تا جاییش آسیب ندیده باشد همانجا جواد از مرضیه خواستگاری میکند. و آنها با هم ازدواج می کنند.

[تعداد: ۴۲   میانگین: ۴.۳/۵]
برچسب ها

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. وای چرا قسمت بچه مهندس ۳ بد تموم شد
    چرا جواد با مژگان ازدواج نکرد با مرضیه ازدواج کرد 😭😭😭😭
    مگه مژگان چه بدی به جواد کرده بود که جواد نخواستش واقعا خیلی جواد نامردی کرد خیلی خیلی نامردی کرد باید حتما فصل ۴ هم بسازن
    خیلی فیلمه بهم ریخته در اومد 😡😡😡
    اصلا آدم به این راحتی ها نمی تونه از عشقش بگذره 😭😭😭

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن