مطالب جذاب از سراسر وب :

دانلود سریال ممنوعه

دشمنان رابطه جنسی که باعث می شود زنان ارضا شدن را تجربه نکنند

فاطمه روا، مجله اینترنتی کولاک

بسیاری از زنان در رابطه جنسی و زناشویی خود نمی توانند ارگاسم را تجربه کنند. ارگاسم نشدن زنان و یا آنورگاسمی در میان زنان بسیار شایع لست. آمار ها نشان می دهد که در جهان از  هر ۵ زن یکی از آن ها توانایی تجربه ارگاسم را ندارند.

 

ممکن است بسیاری افراد بر این باور باشند که عل به ارگاسم نرسیدن زنان سرد مزاجی آنها می باشد در حالی که اصلا اینطور نیست زیرا بسیاری از زنان با وجود اراضا نشدن در رابطه جنسی و نداتشن ارگاسم بسیار از انجام رابطه جنسی لذت می برند. در واقع می توان سرد مزاجی زنان  را این گونه تعریف کرد که: زمانی که جنس مونث به هیچ یک از محرک های جنسی واکنشی نشان ندهد و هیچ گونه حس خوشایندی به تمایلات جنسی نداشته باشد دچار سرد مزاجی جنسی شده است.

حال سوالی که مطرح می شود این است که واقعا علت به ارگاسم نرسیدن زنان چیست؟ آیا نداشتن توانایی برای به ارگاسم رسیدن و اراضا شدن در رابطه جنسی توسط شریک جنسی یک عارضه محسوب می شود؟ ممکن است بعضی از خانم ها دچار یک اشتباه بسیار بزرگ در رابطه زناشویی خود بشوند و آن هم ارگاسم دروغین می باشد که به ظاهر به شریک جنسی خود نشان می دهند که ارضا شده اند که این عمل هم به خودشان ضربه می زند و هم به شریک جنسی (همسر) چون با تظاهر به ارگاسم ،زن به تدریج به دلیل کسب نکردن حس خوب در رابطه جنسی دچار سرد مزاجی جنسی می شودکه به دنبال آن هزاران مشکل در رابطه او و همسرش پدیدار خواهد شد.

در این مقاله به بررسی علت های ارضا نشدن زنان می پردازیم و راه های درمان این عارضه را معرفی می کنیم . با ما همراه باشید.

آنورگاسمی چیست؟

آنورگاسمی یک عارضه جنسی یا می توان گفت بیماری جنسی می باشد که در آن فرد نمی تواند به اوج لدت جنسی برسد و ارگاسم را تجربه کند.

بر اساس تعریف، نشانه های عمده آنورگاسمی شامل ناتوانی در تجربه ارگاسم یا تاخیرهای طولانی در رسیدن به ارگاسم است.

 

علت ارضا نشدن زنان در رابطه جنسی چیست؟

بسیاری از زنان بین رابطه جنسی و خواب ترجیح می دهند خواب را انتخاب کنند.  دلیل این انتخاب نارضایتی زنان از رابطه جنسی می باشد تا عدم تمایل و علاقه آن‌ها به برقراری رابطه جنسی. در واقع می توان گفت که چون زنان نمی توانند به اوج لذت جنسی (ارگاسم ) برسند و حس خوب ارضا شدن را تجربه کنند برای برقرای رابطه جنسی امتناع می ورزند.از لحاظ علمی، منطقه ذهنی که با رضایت جنسی در ارتباط است ناحیه‌ای بین نیمکره چپ و راست مغز می‌باشد. با این حال در مورد زنان عوامل مختلفی وجودی دارد که می‌تواند مانع از رضایت جنسی شود.

 

ارتباط ضعیف با شریک زندگی

داشتن رابطه خوب با شریک زندگی در زنان بسیار پر اهمیت می باشد. هنگامی که در یک رابطه احساسی بین زوجین رابطه عاشقانه ای برقرار نباشد و زن از سوی مرد مورد بی احترامی قرار بگیرد، زن نیز از برقراری رابطه جنسی خودداری می کند. در واقع  تا زمانی که زن از مرد زدگی خود رنجش داشته باشد و نسبت به او خشمگین و عصبانی باشد نمی تواند از رابطه جنسی لدت ببرد و انجام این عمل را در پایین ترین ارزش های زندگی خود قرار می دهد.حتی اگر این عمل را انجام دهد از روی اجبار و عدم رضایت قلبی خود مرتکب چنین کاری م یشود.

راه حل این مشکل: در ابتدا باید سعی کنید رابطه خود را با همسرتان بهبود ببخشید. باید به دنبال حل مسائلی باشید که باعث شده بین شما فاصله بیفتند و رابطه شما را دچار بحران کند .چون با بهبود رابطه زناشویی تان ، رابطه جنسی تان نیز بهبود یافته و شما خانم عزیز می توانید حس خوب ارگاسم را در رابطه جنسی خود تجربه کنید.اگر به تنهایی قادر به حل اختلافات زناشویی خود نیستید باید از یک متخصص و مشاور در این امور کمک بگیرید و مشکلات خود را با او در میان بگارید.

 

داشتن مشغله فکری زیاد

بسیاری از زنان به علت مشغله های کاری در بیرون از خانه و همچین قبول بسیاری از مسئولیت های خانه و فرزندان خود را به شدت درگیر کرده اند که همین مسائل باعث می شود نتوانند به طور صحیح روی رابطه جنسی خود با همسرشان تمرکز کنند و به تدریج حس جنسی خود را در زندگی از دست می دهند.

درمان: روی سخنم اول با آقایان است. سعی کنید بار مسئولیت های بیش از حد را از روی دوش شریکتان برداشته، تا او  از نظر روانی به آرامش برسد.در این صورت همسرتان از نظر روحی و ذهنی خالی از هر گونه فشار و استرس شده و می تواند روی رابطه جنسی و کیفیت ان تمرکز کزده و به اوج لذت جنسی برسد.

 

 

مصرف برخی داروها

استفاده از بعضی داروها روی روند رابطه جنسی تاثیر .گذاشته و فرآیند رسیدن به ارگاسم را در زنان  دچار اختلال کرده و مانع رسیدن زنان به اوج لذت جنسی می شوند.داروهای ضد فشارخون، داروهای آنتی هیستامین (ضدحساسیت) و داروهای ضدافسردگی از قبیل داروها می باشند.

نداشتن تنوع در رابطه

زنان از انجام کارهای تکراری در رابطه زناشویی متنفر هستند و یکی از دلایل مهم امتناع کردن زنان از رابطه جنسی و همچنین ارضا نشدن نداشتن تنوع می باشد . مکان همیشگی و انجام کارهای تکرای او را از رابطه جنسی دلزده می کند.

سعی کنید در رابطه جنسی متنوع عمل کنید. مکان خود را از اتاق خواب به جاهای دیگر خانه تغییر دهید. پوزیشن های جنسی جدید را تجربه کنید. کارهای جدید بیاموزید، انجام بازی های جنسی با همسر. همه این ها تغییرات شگرفی هستند که می تواند رابطه جنسی شما و شریک زندگی تان را کن فیکون کند.

 

چر برخی زنان ار رابطه دخولی ارضا نمی شوند؟

سابقه  خودارضایی :

برخی زنان در دوران مجردی خود از طریق مالش کلیتوریس ، فشار آب و …  خودارضایی می کردند و همین عامل باعث می شود نتوانند از طریق دخول ارگاسم را تجربه کنند و فقط با تحریک کلیتوریس به ارگاسم می رسند.

اختلالت هورمونی و جنسی :

گاهی اوقات به علت تغییرات هورمونی و نزدیک شدن زمان قاعدگی میل جنسی فروکش می کند که طبعا روی کیفیت و راضا شدن  زن تاثیر گذار است.

 

نداشت مهارت جنسی کافی مرد

نداشتن مهارت جنسی توسط جنس مذکر باعث می شود که مرد در رابطه جنسی نتواند با تکنیک های جنسی به ارضا رساندن زن آشنا باشد و همین عامل باعث می شود که زن نتواند ارگاسم را تجربه کند. باید بدانید که سیستم جنسی زن بسیار پیچیده تر از مردان باشد.

مطالب مرتبط

 

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال