اخبار داغ

راه حل استفاده از نرم افزارهای مسدود شده توسط اپل در گوشی های آیفون

مجله اینترنتی کولاک: کاربرانی گوشی‌ آیفون iOS دارند از دیروز ( ۸ اسفند) با اختلال سراسری در اپلکیشین‌های ایرانی مواجه شده‌اند و قادر به استفاده از آن‌ها نیستند. بیانیه‌ی منتشر شده از سوی از برخی اپلیکیشن‌ها نشان می‌دهد دلیل این اختلال محدودیت‌هایی است که به‌تازگی از سوی اپل برای اپلیکیشن‌های ایرانی اعمال شده است.

 


اپلیکیشن‌هایی مانند آسان‌پرداخت، اپلیکیشن‌های بانکی و پرداخت ایرانی از دیروز روی گوشی‌ آیفون کاربران باز نمی‌شوند و بسیاری از کاربران قادر به انجام کارهای روزمره‌ی خود نیستند.

به گفته بسیاری از کارشناسان دور جدید تحریم های آمریکا با فشار بر شرکت هایی مانند اپل برای قطع خدمات به نرم افزارهای بانکی و پرداختی ایرانی آغاز شده است. برخی دیگر از کارشناسان تکنولوژی های گوشی های همراه معتقدند این محدودیت ها مقطعی هستند و بعید است در دراز مدت ادامه داشته باشند.

این مشکل البته چند ماه قبل هم برای نرم افزارهای پرداختی در آیفون به وجود آمده بود. در حال حاضر برخی از این نرم افزارها را می توان در اپل استور (فروشگاه های اپل) ایرانی جستجو و دانلود کرد. اخبار جدید در خصوص چگونگی دور زدن این محدودیت ها را در سرویس تکنولوژی مجله کولاک دنبال کنید.

برچسب ها

وبگردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن