دانستنی ها

روزهای قمر در عقرب سال ۹۸ + جدول کامل تقویم نجومی ۹۸

تقویم نجومی ۹۸ چیست و به چه دردی می خورد: تقوم نجومی با طالع بینی اسلامی برای شما مشخص می کند که کدام روزها برای کدام کارها خوش یمن (سعد) است و کدام روزها برای کدام کارها بد یمن (نحس) است
سعد و نحس بودن ایام در قرآن هم آمده و از قدیم الایام هم زمان قمر در عقرب معروف است. در پایینتر می توانید نظر آیت الله مکارم شیرازی را هم ببینید.
با تقویم نجومی ۹۸ می توانید برای کارهایتان روزهای خوش یمن و با برکت را انتخاب کنید و درصد موفقیت خود را در هر کاری بالا ببرید.

روزهای قمر در عقرب و سایر روزهای سعد و نحس (که برای امور عقد و نکاح و سفر مناسب نمی‌باشد) به‌صورت تصویر جدول‌های ماهیانه ارائه شده است.

شاید برخی ایام سعد و نحس را خرافات بدانند اما کسانی که آشنایی مختصری هم با علوم غریبه دارند به خوبی می دانند که ایام خوش یمن و با برکت (سعد) و ایام نحس (شگون دارد) اینقدر از طرف بزرگان علما روایت شده که نیازی به تاکید مجدد ندارد اما در ذیل نظر آیت الله مکارم شیرازی را برای خوانندگان قرار می دهیم:

در سؤالی که خبرنگار مهر از دفتر آیت الله ناصر مکارم شیرازی در رابطه با سعد و نحس بودن ایام مطرح شد در پاسخ، بخشی از کتابی مورد اشاره قرار گرفت که یکصد و هشتاد سؤال و پاسخ در آن گردآوری شده است.
آیت الله مکارم شیرازی در رابطه با این کتاب نوشته است: «هنگام نوشتن تفسیر نمونه (با کمک جمعى از فضلاء) سعى کردیم تمام سؤالاتی را که در کتب مفسران پیشین چون محل ابتلا نبوده، بى جواب مانده است و به ویژه آنچه مسئله روز بوده را مطرح کرده و به طور دقیق به پاسخگویی آن بپردازیم.»

سعد و نحس ایام
از نظر عقل محال نیست که اجزاء زمان با یکدیگر تفاوت داشته باشند، بعضى داراى ویژگیهاى نحوست و بعضى ویژگیهاى ضد آن، هر چند از نظر استدلال عقلى راهى براى اثبات یا نفى چنین مطلبى در اختیار نداریم، همین اندازه مى گوییم ممکن است ولى از نظر عقل ثابت نیست.
بنابراین اگر دلایل شرعى از طریق وحى که افقهاى وسیعترى را روشن مى سازد بر این معنى در دست داشته باشیم قبول آن نه تنها بى مانع بلکه لازم است.

آیات قرآن
در آیات قرآن تنها در دو مورد اشاره به “نحوست ایام” شده است: یکى در آیه ۱۹ سوره قمر و دیگرى در آیه ۱۶ سوره فصلت که درباره ماجراى قوم عاد سخن مى گوید در آنجا مى خوانیم: فارسلنا علیهم ریحاً صرصراً فى ایام نحسات: “مانند بادى سخت و سرد در روزهاى شومى بر آنها مسلط ساختیم.”
در نقطه مقابل، تعبیر “مبارک” نیز در بعضى از آیات قرآن دیده مى شود، چنانکه درباره شب قدر مى فرماید انا انزلناه فى لیله مبارکه “، “ما قرآن را در شبى پر برکت نازل کردیم”
“نحس” در اصل به معنى سرخى فوق العاده افق است که آنرا به صورت “نحاس” یعنى “شعله آتش خالى از دود” در مى آورد، سپس به همین مناسبت در معنى “شوم” به کار رفته است.
به این ترتیب قرآن جز اشاره سربسته اى به این مسئله ندارد، ولى در روایات اسلامى به احادیث زیادى در زمینه “نحس و سعد ایام” برخورد مى کنیم که هرچند بسیارى از آنها روایات ضعیف است و یا احیانا آمیخته با بعضى روایات مجعول و خرافات است، ولى همه آنها چنین نیست، بلکه روایات معتبر و قابل قبولى در میان آنها بدون شک وجود دارد، چنانکه مفسران نیز در تفسیر آیات فوق بر این معنى صحه نهاده اند.

شهریور ۹۸

سه‌شنبه مقارن با ۱۲ شهریور ساعت ۰۴:۰۴ ورود قمر به عقرب

پنج‌شنبه مقارن با ۱۴ شهریور ساعت ۰۷:۳۸ خروج قمر از عقرب

مهر ۹۸

دوشنبه مقارن با ۸ مهرماه ساعت ۱۳:۱۱ ورود قمر به عقرب

چهارشنبه مقارن با ۱۰ مهرماه ساعت ۱۵:۱۴ خروج قمر از عقرب

آبان ۹۸

یکشنبه مقارن با ۵ آبان‌ماه ساعت ۲۳:۵۹ ورود قمر به عقرب

چهارشنبه مقارن با ۸ آبان‌ماه ساعت ۰۱:۲۸ خروج قمر از عقرب

آذر ۹۸

یکشنبه مقارن با ۳ آذرماه ساعت ۰۹:۲۸ ورود قمر به عقرب

سه‌شنبه مقارن با ۵ آذرماه ساعت ۱۱:۴۰ خروج قمر از عقرب

دی ۹۸

شنبه مقارن با ۳۰ آذر ساعت ۱۶:۲۷ ورود قمر به عقرب

دوشنبه مقارن با ۲ دی‌ماه ساعت ۲۰:۰۴ خروج قمر از عقرب

جمعه ۲۷ دی ساعت ۳:۴۸ دقیقه تا دوشنبه ۳۰ دی ماه ساعت ۲:۵۲ دقیقه

جدول کامل روزهای قمر در عقرب سال ۹۹
جدول کامل روزهای قمر در عقرب سال ۹۸

بهمن ۹۸

جمعه ۲۵ بهمن‌ماه ساعت ۴:۷ ورود قمر به عقرب

یکشنبه ۲۷ بهمن‌ماه ساعت ۷:۳۶ خروج قمر از عقرب

اسفند ۹۸

پنج‌شنبه مقارن با ۲۲ اسفند ساعت ۱۲:۵۸ ورود قمر به عقرب

شنبه مقارن با ۲۴ اسفند ساعت ۱۴:۲۹ خروج قمر از عقرب

امتیاز کاربران: ۴.۴۵ ( ۱ رای)
برچسب ها

وبگردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن