گوناگون

شهید محمد حسین یوسف الهی که بود؟ + زندگینامه شهید محمدحسین یوسف الهی

شهید محمد حسین یوسف الهی ، متولد سال ۱۳۴۰ شمسی در شهر کرمان بود. پدر وی فرهنگی بود و در آموزش و پرورش خدمت می کرد. محمد حسین در خانواده ای کاملا فرهنگی بزرگ شد و همه فرزندان از همان کودکی با حضور در مساجد و جلسات مذهبی با اسلام و قران آشنا می شدند. شاید جالب باشد که بدانید علاقه زیاد و ارتباط عمیق محمد حسین با نهج البلاغه نیز ریشه در همین دوران داشت!

در روزهای انقلاب محمد حسین ، دانش آموز دبیرستان بود و علاوه بر این، حضوری فعال در عرصه سیاست داشت و یکی از عاملان حرکت‌ های دانش آموزان در شهر کرمان نیز بود!

همراه با آغاز جنگ دولت بعثی عراق علیه ایران، او در لشکر ۴۱ ثارالله و در واحد اطلاعات و عملیات به فعالیت پرداخت و بعدها نیز به عنوان جانشین فرمانده این واحد انتخاب شد. در طول جنگ تحمیلی، پنج مرتبه به سختی مجروح شد و بالاخره آخرین بار در عملیات والفجر هشت به دلیل مصدومیت حاصل از بمب های شیمیایی در بیست و هفتم بهمن ماه سال ۱۳۶۴ شمسی در بیمارستان لبافی نژاد شهر تهران به شهادت رسید.

لازم به بیان است سردار رشید اسلام ، حاج قاسم سلیمانی و درخواست وی که تاکید داشتند پس از شهادت در گلزار شهدای کرمان و در کنار شهید والا مقام محمد حسین یوسف الهی به خاک سپرده شوم، مراسم به خاک سپاری سردار بزرگ، قاسم سلیمانی براساس وصیت ایشان و در کنار مزار شهید یوسف‌ الهی انجام خواهد شد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن