چهره هاسلبریتی خارجی

علت مرگ یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی چه بود ؟

مجله اینترنتی کولاک : رسانه‌های غربی از درگذشت «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر می‌دهند ؛ وی هفته گذشته اعلام کرده بود که سال آینده به خاطر وضع سلامتی‌اش از این سمت کناره‌گیری خواهد کرد.

رویترز در خبری اعلام کرده که روز دوشنبه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نامه‌ای به کشورهای عضو این سازمان، از درگذشت یوکیو آمانو مدیرکل این آژانس خبر داده است.

خبر درگذشت آمانو در حالی اعلام می‌شود که هفته گذشته برخی رسانه‌های غربی از استعفای زودتر از موعد مدیر کل آژانس از سمتش خبر داده بودند.

دیپلمات‌های آگاه و مطلع اعلام کرده‌ بودند: یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قصد دارد در ماه مارس سال آینده زودتر از موعد از این سمت کناره‌گیری کند. علت استعفای آمانو یک بیماری اعلام‌نشده است که موجب ضعف وی طی یک سال گذشته شده است.

آمانو دیپلمات ۷۲ ساله ژاپنی در سال ۲۰۱۷ میلادی برای سومین دوره چهار ساله تا نوامبر ۲۰۲۱ میلادی به‌عنوان مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انتخاب شده بود.

پیش از این رسانه‌های خبری گمانه‌زنی‌های درباره جانشین احتمالی آمانو را مطرح کرده بودند که ۲ نامزد جدی برای جانشینی وی عبارتند از «رافائل گروسی» نماینده آرژانتین در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و «کورنل فروتا» اهل رومانی که مذاکره‌کننده ارشد آژانس و مدیر دفتر آمانو به‌شمار می‌رود.

وبگردی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن