اخبار داغ

ماجرای فروش برنج تقلبی مخلوط پاکستانی در فروشگاه های شهروند+واکنش شهردار

مجله اینترنتی کولاک: فروش برنج تقلبی مخلوط پاکستانی در برخی از فروشگاه های شهروند به نام و قیمت برنج ایرانی (۲۸ هزار و ۵۰۰ تومن) باعث ورود تعزیرات حکومتی به ماجرا و شکایت از «شهروند» شد. در همین خصوص همچنین رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت با اشاره به کشف یک انبار حاوی ۱۳۰ تن برنج نامرغوب و تقلبی در شهر آفتاب، گفت: این میزان برنج در انبار یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای جنوب تهران «شهروند» کشف شد.

ماجرای فروش برنج تقلبی مخلوط پاکستانی در فروشگاه های شهروند
ماجرای فروش برنج تقلبی مخلوط پاکستانی در فروشگاه های شهروند

 

به گفته این مقام انتظامی دست اندرکاران این فروشگاه حدود ۱۳۰ تن برنج را که روی کیسه آن عنوان برنج ایرانی درج شده بود را انبار کرده اند و این در حالی است که محتویات برنج‌های مذکور ۲۰ درصد ایرانی و ۸۰ درصد پاکستانی است. وی افزود: این برنج‌های تقلبی با قیمت ۲۸ هزار و ۵۰۰ در اختیار شهروندان قرار می‌گرفت که در حال حاضر تا تعیین تکلیف از سوی مرجع قضائی محل مذکور پلمب شده است.

 

مدیر شهروند: برنج ها مرجوعی بودند، احتکار نکردیم!

بعد از این اتفاق مسعود سریع‌القلم مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند در نشست خبری که روز پنجشنبه دوم خرداد ماه با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، درباره حواشی پیش آمده در خصوص کشف برنج مخلوط ایرانی و پاکستانی توسط تعزیرات اظهار کرد: زمانی که بخش اول این برنج‌ها وارد شد، بخش کنترل کیفیت از آن‌ها نمونه گیری کرد و اجازه ورود این برنج را داد، اما در بخش دوم واحد کنترل کیفیت پس از نمونه گیری متوجه شد که خلوص برنج با آنچه که مورد نظر ما بوده است، برابری ندارد، زیرا در بخشی از آن‌ها برنج ریزدانه وجود داشت و فاقد کیفیت مورد نظر بود.

مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند با بیان اینکه در تاریخ ۹۸/۰۲/۲۹ واحد کنترل کیفیت و قیمت با معاونت مربوطه مکاتباتی در خصوص این تخلف انجام دادند، گفت: دو روز بعد در ۳۱ اردیبهشت ۹۸ در ابتدای ساعت کاری مأموران تعزیرات در فروشگاه حضور پیدا کردند و با مشاهده این نوع از برنج‌ها نامه زدند که این برنج‌ها از سطح فروشگاه‌ها جمع‌آوری شوند و ما هم به سرعت دستور جمع‌آوری را صادر کردیم.

سریع‌القلم با بیان اینکه از همان ابتدا قرار بود که این برنج‌ها در انبار باشند تا به تأمین کننده مرجوع شوند، تصریج کرد: پس از اینکه تعزیرات از وضعیت موجود گزارشی تهیه و آن را به قاضی ارسال کرد، ما هم مستندات خود را ارائه کردیم و، چون قاضی مشاهده کرده بود که بخشی از این برنج‌ها در فروشگاه به فروش رسیده‌اند، دستور داد که بقیه برنج‌ها با قیمت هر کیلو ۱۰ هزار تومان در فروشگاه‌ها به فروش برسند.

وی افزود: در نهایت ۱۱۵ تن از این برنج که در انبار بود، در روز ۳۱ اردیبهشت به سطح فروشگاه آمد و با قیمت ۱۰ هزار تومان به مردم فروخته شد که ظرف ۸ ساعت تمام این برنج‌ها به اتمام رسید.

مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند با بیان اینکه مقدار اولیه این برنج ۲۰۰ تن بوده و ۵ تن آن با قیمت ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته شده بود، تصریح کرد: بر همین اساس مقدار باقی مانده که برابر ۱۱۵ تن بود، با دستور قاضی به قیمت ۱۰ هزار تومان به فروش رسید.

 

حناچی: نباید موضوع اعلام عمومی می شد!

همچنین پیروز حناچی درباره حاشیه های عرضه یک نوع برنج در شهروند نیز اظهار کرد: شهروند فروشگاهی است که عمده تولیدکنندگان، محصولاتشان را از این طریق عرضه می‌کنند. در این شرایط، محصول یکی از فروشندگان که ۲۵ سال است در حوزه تولید برنج فعالیت می‌کند، آن گونه که مطرح شد مشکل داشته، البته این موضوع هنوز اثبات نشده است.

حناچی گفت: تقاضای ما از همکاران تعزیرات این بود که قبل از صدور حکم قطعی، موضوع اعلام عمومی نشود، اما به هر حال اعلام شد. در هر صورت باید محصولات به صورت دائمی کنترل شوند و در صورتی که تخلف شهروند در این خصوص قطعی شود، برخورد خواهیم کرد.

وبگردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن