گوناگون

چهارشنبه سوری در سال ۹۹ چندم است؟ روز و تاریخ چهارشنبه سوری ۹۹

چهارشنبه سوری در سال ۹۹ چندم است روز و تاریخ دقیق چهارشنبه سوری ۹۹ چهارشنبه سوری تقویم سال ۹۹ چندمه؟ به همراه اطلاعات تکمیلی در همین مطلب . چهارشنبه سوری یکی از سنت های باستانی ایرانیان است. در آخرین چهارشنبه سال یادت باشد که وقتی از روی آتش گام برمی داری همانجا غم هایت را بسوزانی تا با دلی آکنده از غم به استقبال بهار بروی… چهارشنبه سوری نام یکی از بزرگترین جشن های ایرانیان باستان تاکنون است. این جشن باستانی در آخرین شب چهارشنبه اسفند ماه هر سال برگزار می شود.

چهارشنبه سوری در سال ۹۹
چهارشنبه سوری در سال ۹۹

 

چهارشنبه سوری در سال ۹۹ چه روزی است؟

آخرین چهارشنبه سال ۹۹ روز سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ می باشد.

یکی از سنت های باستانی ایرانیان برگزاری جشن چهارشنبه سوری بوده که شب چهارشنبه آخر هرسال، ایرانیان در همه شهرها با برپایی آتش، مراسم باشکوهی برگزار می کردند. واژه «چهارشنبه‌سوری» از دو واژه چهارشنبه که نام یکی از روزهای هفته‌است و سوری در زبان کُردی که به معنی سرخ است ساخته شده‌است (این مطلب سندیت تاریخی و علمی ندارد) که در آن آتش بزرگی تا صبح زود و برآمدن خورشید روشن نگه داشته می‌شود.

این آیین از آن جهت به غروب آخرین سه شنبه (شب چهارشنبه) موکول شده است که زرتشت، با رسیدگی حساب های گاهشماری به تنظیم و تدوین دقیق تقویم توفیق یافت و آن سالی بود که تحویل سال به سه شنبه ای مصادف شد که نیمه آن سه شنبه تا ظهر، جزئی از سال کهنه و نیمه بعدازظهر جزو سال نو به حساب آمد و چون آغاز هر روز را در نیمه شب همان روز می دانستند، بنابراین فردای آن سه شنبه را نوروز شناختند و شبش را جشن گرفتند و آتش افروختند و از آن پس آن شب را چهارشنبه سوری قرار دادند.

به یک عقیده دیگر ایرانیان مراسم آتش افروزی در آستانه سال نو را پس از قبول اسلام، در آخرین چهارشنبه سال قرار داده اند، تا از عقیده اعراب پیروی کرده باشند که روز چهارشنبه یا «یوم الاربعا» را شوم و نحس می دانستند. درمورد وجه تسمیه «چهارشنبه سوری» عقیده دارند، به مناسبت آتش افروزی، آن شب را «سور» (سرخ) نامیده اند.


دانلود بهترین عکس نوشته های جدید چهارشنبه سوری

جدیدترین اس ام اس طنز چهارشنبه سوری

جدیدترین اس ام اس عاشقانه چهارشنبه سوری

زیباترین و جدیدترین عکس پروفایل چهارشنبه سوری

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن