مطالب جذاب از سراسر وب :

دانلود سریال ممنوعه

کنترل کودکان بیش فعال با رژیم غذایی

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

کنترل کودکان بیش فعال با رژیم غذایی

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

سلامت

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

محدودیت‌های غذایی مانند محدودیت مصرف شیرینی، تنقلات مثل چیپس و پفک، مواد غذایی محرک مانند سس، نوشابه و شکلات باعث بهبود علایم در کودکان بیش فعال می شود.

توصیه های پزشکی بابت رژیم غذایی مناسب برای کودکان بیش فعال :

دکتر امیررضا چمنی، روانپزشک با بیان اینکه بیش فعالی یک اختلال نسبتا شایع در میان کودکان است، گفت: شیوع این اختلال در کودکان ۳ تا ۷ درصد است و در پسران نیز شایع‌تر است. علل ژنتیکی، سابقه خانوادگی و فامیلی و تغییرات بیولوژیکی و نورو شیمیایی مغز از علل ایجاد این اختلال است.دکتر امیررضا چمنی از جمله علائم این بیماری را حواس‌پرتی و بی‌توجهی به معلم و والدین دانست و گفت: این کودکان معمولا در انجام تکالیف و امتحاناتشان بی‌دقت هستند، به جزئیات اهمیت نمی‌دهند، وسایل شخصی خود را مکررا گم می‌کنند، حواسشان به آسانی پرت می‌شود، فراموش‌کار هستند و در دروس املا و ریاضی به علت بی‌دقتی نمرات خوبی بدست نمی‌آورند.
این روانپزشک، دومین علامت این اختلال را بیش‌فعالی کودک عنوان کرد و گفت: معمولا این کودکان بی‌قرار هستند، روی صندلی تکان می‌خورند، قادر نیستند به مدت طولانی روی صندلی بنشینند و صندلی را ترک می‌کنند، پریدن و دویدن در جای غیرمعمول دارند، همچنین این کودکان قادر نیستند در محیط بی‌سر و صدا فعالیت کنند، پر حرفند و پر جنب و جوش.
او سومین خصوصیت کودکان بیش فعال را رفتارهای تکانشی و انفجاری دانست و گفت: این کودکان قادر نیستند قبل از عمل فکر کنند، معمولا تصمیمات ناگهانی می‌گیرند، ناتوانی در انتظار کشیدن و در صف ایستادن، دخالت در کار دیگران و قطع حرف دیگران از خصوصیات دیگر این اختلال است. این کودکان مستعد حادثه‌اند، رفتارهای پرخطر مانند پریدن از ارتفاع، بازی با کبریت و دوچرخه سواری پر سرعت دارند.
به گفته او در صورت عدم درمان و پیگیری، اختلال بیش فعالی باعث افت تحصیلی، کاهش عزت نفس و اعتماد به نفس، ایجاد احساس بی‌کفایتی، احساس سرخوردگی و افسردگی ثانویه توام با پرخاشگری در کودک می‌شود.
این روانپزشک همچنین در خصوص درمان این اختلال اضافه کرد: معمولا سیر بیماری تا سنین نوجوانی علائم بهبود پیدا می‌کند و درمان‌های دارویی موجب افزایش دقت و تمرکز و کاهش بیش فعالی و رفتارهای پرخاشگرایانه در کودک شده و منجر به بهبود در عملکرد تحصیلی و کاهش اختلالات رفتاری خواهد شد.
به گفته این متخصص اعصاب و روان محدودیت‌های غذایی مانند محدودیت مصرف شیرینی، تنقلات مثل چیپس و پفک، مواد غذایی محرک مانند سس، نوشابه و شکلات باعث بهبود علایم در کودک می‌شود. همچنین رفتار درمانی و آموزش و مشاوره والدین در بهبود علایم این کودکان بسیار موثر است.
این روانپزشک افزود: کودکانی که این اختلال را دارند، در دوران بارداری نیز تحرک جنینی آن زیاد است و در دوران شیرخوارگی هم به صدا، نور و حرارت بسیار حساس بوده و کودکانی پرتحرک و پرانرژی هستند./وب دا

این پست توسط بخش سلامت مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

کنترل کودکان بیش فعال با رژیم غذایی

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .

مطالب مرتبط

 

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال