سرگرمیفال و طالع بینی

فال حافظ اصلی آنلاین با تعبیر + فال حافظ روزانه ۷ خرداد ۹۹

فال حافظ اصلی آنلاین با تعبیر به همراه فال حافظ روزانه با معنی در این مطلب. با یک کلیک به نیت خود و دوستانتان فال حضرت حافظ بگیرید با تفسیر. در این پست از کولاک برایتان فال حافظ امروز را تدارک دیده ایم. مشهور است که امروز در خانهٔ هر ایرانی یک دیوان حافظ یافت می شود. ایرانیان طبق رسوم قدیمی به صورت روزانه یا در مواقع خاص و یا در ایام جشن و عید مثل نوروز بر سر سفره هفت سین، و یا شب یلدا، با کتاب حافظ فال می گیرند.

فال حافظ اصلی آنلاین
فال حافظ اصلی آنلاین

آداب فال حافظ

نقل است از بزرگان ادب و فرهنگ که برای فال حافظ گرفتن بهتر است از فردی آشنا به اشعار حافظ و رسوم ایرانی کمک بگیریم. ریش سفیدانی که نیت خالص دارند و می توانند اشعار حافظ را به درستی و بدون غلط بخوانند.

همچنین گفته شده اگر کسی قصد گرفتن فال حافظ دارد، بهتر است در زمان هوشیاری لباس تمیز و راحت پوشیده و در مکان آرامی قرار بگیرید.

از دیوان حافظ کامل استفاده شود. نسخه های زیادی از کتاب حافظ در بازار موجود است که ممکن است منتخبی از اشعار خواجه شیراز باشد این کتاب ها برای گرفتن فال مناسب نیستند.

برخی از مسلمانان برای شادی روح حافظ فاتحه ای فرستاده یا ۷ صلوات ذکر می کنند.

۱-نیت کردن

کسی که می خواهد به دیوان حافظ تفال بزند ابتدا باید در دل نیت و حاجت خود را بیان کند تا بتواند بهترین پاسخ را از فال حافظ بگیرد. نیت مهم ترین بخش فال حافظ است، نیت باید بدون ابهام باشد.

۲-قسم دادن

پس از نیت معمولا جمله زیر را می گویند: « ای حافظ شیرازی تو محرم هر رازی؛ تو را به خدا و به شاخ نبات ات قسم می دهم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا بر آورده سازی»

۳-باز کردن کتاب

پس از نیت کردن و قسم دادن حافظ، فال گیرنده با دست چپ کتاب را گرفته و با دست راست آن را باز می کند. طبق سنت ایرانیان از بین دو صفحه ای که باز شده باید صفحه سمت راست را انتخاب کرده و غزل بالای صفحه پاسخ فال می باشد. در برخی از دیوان ها ممکن است بیت اول غزل در صفحه قبل باشد یعنی از ابتدای صفحه سمت راست نباشد که باید به صفحه قبل رفته و از ابتدای غزل، شعر را بخوانید. در این غزل یک یا چند بیت وجود دارد که به نیت شما مربوط است.

شاهد فال حافظ

اگر پاسخ نیت خود را پیدا نکردید باید به غزل بعدی رفته و یکی از بیت های شماره ۱ – ۳ – ۵ غزل دوم که اصطلاحا به آن شاهد فال حافظ می گویند و مطالب غزل قبلی را تایید و تکرار می کنند بخوانید تا به پاسخ نیت خود برسید.

تعبیر فال حافظ

برای تفسیر فال حافظ می توانید از یک نفر که در امر شعر خوانی و تفسیر آگاه است کمک بگیرید اما مطمئنا بهترین تعبیر کننده فال حافظ برای شما خودتان هستید. تمامی غزل های حافظ معمولا چند معنی متفاوت دارند و پذیرفتن خوب و بد غزل به وضعیت روحی و عاطفی صاحب فال بستگی دارد. شما باید هر بیت از غزل را که بیشتر با شرایط فعلی و نیت شما سازگار است به عنوان تعبیر فال حافظ خودتان در نظر بگیرید.

 

فال حافظ اصلی آنلاین / کلیک روی تصویر زیر

 


برای خواندن مطالب بیشتر به لینک های: فال روزانه، فال و طالع بینی و تقویم نجومی مراجعه کنید.


فال حافظ روزانه

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🔮شعر:
🌸گر از این منزل ویران به سوی خانه روم
🍃دگر آن جا که روم عاقل و فرزانه روم
🌸زین سفر گر به سلامت به وطن بازرسم
🍃نذر کردم که هم از راه به میخانه روم

🔮تعبیر:
🔸روزگار روی بد و سخت خود را کنار زده و روی خوش خود را به شما نشان می دهد. شما نیز در طی زندگی تجربه های کافی به دست آورده و عاقل شده اید. در جستجوی چیز با ارزشی هستید که آن را پیدا می کنید.هر ضرری دیده اید از آشنایان بوده است. از این به بعد زنجیرها پاره شده و آزاد می گردید و فرصت دارید تا برای رسیدن به مراد خودتان تلاش کنید. شکر نعمت خدا را بجا آورید.

فال حافظ امروز اردیبهشت

🔮شعر:
🌸ای که در کشتن ما هیچ مدارا نکنی
🍃سود و سرمایه بسوزی و محابا نکنی
🌸دردمندان بلا زهر هلاهل دارند
🍃قصد این قوم خطا باشد هان تا نکنی

🔮تعبیر:
🔸بی گدار به آب می زنید و بدون فکر کاری انجام می دهید که باعث از بین رفتن دار و ندارتان می شود کسانی به شما با چشم امید رجوع می کنند انصاف نیست که آنها را از خودتان برانید. جلوه هایی از حاجات بر شما نمایان شده است از خدا بخواهید تا کامل شود. از سر صدق و وفا دعا کنید.

فال حافظ امروز خرداد
‌‏

🔮شعر:
🌸یا رب این شمع دل افروز ز کاشانه کیست
🍃جان ما سوخت بپرسید که جانانه کیست
🌸حالیا خانه برانداز دل و دین من است
🍃تا در آغوش که می‌خسبد و همخانه کیست

🔮تعبیر:
🔸اگر در عشق شکست خورده ای تقصیرکسی نیست و افسوس خوردن بی فایده است و از دست کسی کاری بر نمی آید. همت کن، از جای برخیز و کارهای گذشته را جبران کن انشاالله که موفق می شوی. دنیا به آخر نرسیده

فال حافظ امروز تیر

🔮شعر:
🌸آن پیک نامور که رسید از دیار دوست
🍃آورد حرز جان ز خط مشکبار دوست
🌸خوش می‌دهد نشان جلال و جمال یار
🍃خوش می‌کند حکایت عز و وقار دوست

🔮تعبیر:
🔸رسیدن خبر خوش نزدیک است که نوید فتح و خوشبختی می دهد. از حریفان و رقیبان نترس. خداوند فتنه ی آنها را خنثی می کند. بخت با توست، اطرافیانت تکیه گاه محکمی برای تو خواهند بد. به جای غرور وقار داشته باش.

فال حافظ امروز مرداد

🔮شعر:
🌸منم که گوشه میخانه خانقاه من است
🍃دعای پیر مغان ورد صبحگاه من است
🌸گرم ترانه چنگ صبوح نیست چه باک
🍃نوای من به سحر آه عذرخواه من است

🔮تعبیر:
🔸با یک عذرخواهی همه چیز درست می شود و انشاالله از بند غم رهایی خواهی یافت. خداوند از تو حرکت می خواهد و خود برکت عطامی فرماید. روی به آستان حق بیاور تا به مقام عالی برسی. نذری کرده ای که اگر از این ورطه ی غم نجات پیدا کنی تا دم مرگ از راه راست برنمی گردی.

فال حافظ امروز شهریور

🔮شعر:
🌸دل من در هوای روی فرخ
🍃بود آشفته همچون موی فرخ
🌸بجز هندوی زلفش هیچ کس نیست
🍃که برخوردار شد از روی فرخ

🔮تعبیر:
🔸آنقدر در حال و هوای یار به وصال فکر کرده ای که زندگی را فراموش کرده و تمام سختی ها را به جان خریده ای. دل . دیده ات را با گریه به تاراج داده دیگر اشکی باقی نمانده است. هر چه مقدر و قسمت باشد همان می شود. امیدت را هیچ وقت از دست نده چون خداوند ارحم و الراحمین است.

فال حافظ اصلی آنلاین -2
فال حافظ اصلی آنلاین -۲

فال حافظ امروز متولدین مهر

🔮شعر:
🌸بتی دارم که گرد گل ز سنبل سایه بان دارد
🍃بهار عارضش خطی به خون ارغوان دارد
🌸غبار خط بپوشانید خورشید رخش یا رب
🍃بقای جاودانش ده که حسن جاودان دارد

🔮تعبیر:
🔸شما مثل کسی هستید که بدون تامل کاری را انجام می دهد. ظواهر شما را فریفته است. تازه مشکلات شما بعد از این شروع می شود. بهتر است در مورد کاری که می خواهید انجام دهید مشورت کنید وگرنه به شما آفت می رسد. تاخیر جایز نیست از تجربه ی دیگران استفاده کنید.

فال حافظ امروز آبان
‌‏

🔮شعر:
🌸به دور لاله قدح گیر و بی‌ریا می‌باش
🍃ه بوی گل نفسی همدم صبا می‌باش
🌸نگویمت که همه ساله می پرستی کن
🍃سه ماه می خور و نه ماه پارسا می‌باش

🔮تعبیر:
🔸تو کار خیرات را انجام بده و ار بنده ی خدا تمنای جواب نداشته باش خداوند در جای دیگر جواب کار خوبت را می دهد. رحمت خداوند شامل حالت شده و مالی خوب به تو می رسد. گره از کارت باز می شود. تو کار خودت را بکن دشمن شکست می خورد و دست به هر چه بزنی طلا می شود.

فال حافظ امروز آذر

🔮شهر:
🌸گر چه ما بندگان پادشهیم
🍃پادشاهان ملک صبحگهیم
🌸گنج در آستین و کیسه تهی
🍃جام گیتی نما و خاک رهیم

🔮تعبیر:
🔸گنج بزرگی در منارتان هست که تسبت با آن بی اهمیتید. آنقدر مغرور شده اید که به اطاف و زیر پای خودتان نگاه نمی کنید. همنشینی با دوستانتان را غنیمت بدانید و از خواب غفلت بیدار شوید. دشمنی را کر بگذارید تا بتوانید پیروز شوید و به نیات خودتان برسید باید مانند شیری باشید تا بتوانید دشمنان را که همچون ماری شما را نیش می زنند از بین ببرید.

فال حافظ امروز دى

🔮شعر:
🌸دلم رمیده شد و غافلم من درویش
🍃که آن شکاری سرگشته را چه آمد پیش
🌸چو بید بر سر ایمان خویش می‌لرزم
🍃که دل به دست کمان ابروییست کافرکیش

🔮تعبیر:
🔸بر سر دو راهی قرار گرفته ای. همه ی کارها را سخت می گیری و ناامیدی. فکر می کنی تا حالا زنده بودنت بیخود بوده و تلاش هایت هدر رفته و خود را گول زده ای ولی این را بدان که از هر جا شروع کنی با منفعت است. با تجربه ای که به دست آورده ای بهتر تصمیم می گیری و راهت را انتخاب می کنی.

فال حافظ امروز بهمن

🔮شعر:
🌸دل ما به دور رویت ز چمن فراغ دارد
🍃که چو سرو پایبند است و چو لاله داغ دارد
🌸سر ما فرونیاید به کمان ابروی کس
🍃که درون گوشه گیران ز جهان فراغ دارد

🔮تعبیر:
🔸چاره ای غیر از سکوت ندارید. راهتان را گم کرده اید. بسیار بی تاب هستید. همه تو را دست کم می گیرند نسبت به این موضوع بی تفاوت باشید. کسانی با تو هم صحبت هستند که در ظاهر نصیحت ولی در باطن و پشت سر با تو دشمنی می کنند.

فال حافظ امروز اسفند

🔮شعر:
🌸ای نسیم سحر آرامگه یار کجاست
🍃منزل آن مه عاشق کش عیار کجاست
🌸شب تار است و ره وادی ایمن در پیش
🍃آتش طور کجا موعد دیدار کجاست

🔮تعبیر:
🔸گم کرده ی خود را پیدا می کنی. وعده ی دیدار نزدیک است. هوشیار باش. خبر خوبی به تو خواهند داد. با مشکلات بجنگ و از بخت خود گله نداشته باش بعد از هر تاریکی روشنایی هست . سعی کن عقلت بر قلبت غلبه داشته باشد. با این حال فکر نکن همه ی خوبی ها در تو جمع شده و عاری از هرگونه بدی هستی.

فال حافظ اصلی
فال حافظ اصلی

فال حافظ اصلی آنلاین

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

وبگردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن