سرگرمی

فال حافظ اصلی آنلاین

در این پست از کولاک برایتان فال حافظ امروز را تدارک دیده ایم. مشهور است که امروز در خانهٔ هر ایرانی یک دیوان حافظ یافت می شود. ایرانیان طبق رسوم قدیمی خود در روزهای عید ملی یا مذهبی نظیر نوروز بر سر سفره هفت سین، و یا شب یلدا، با کتاب حافظ فال می گیرند.

فال حافظ
فال حافظ

برای این کار، یک نفر از بزرگان خانواده یا کسی که بتواند شعر را به خوبی بخواند یا کسی که دیگران معتقدند به اصطلاح خوب فال می گیرد ابتدا نیت می کند، یعنی در دل آرزویی می کند. سپس به طور تصادفی صفحه ای را از کتاب حافظ می گشاید و با صدای بلند شروع به خواندن می کند.

کسانی که ایمان مذهبی داشته باشند هنگام فال گرفتن فاتحه ای می خوانند و سپس کتاب حافظ را می بوسند، آنگاه با ذکر اورادی آن را می گشایند و فال خود را می خوانند.

فال حافظ
فال حافظ

فروردین

🔮شعر:
🌸قسم به حشمت و جاه و جلال شاه شجاع
🍃که نیست با کسم از بهر مال و جاه نزاع
🌸شراب خانگیم بس می مغانه بیار
🍃حریف باده رسید ای رفیق توبه وداع

🔮تعبیر:
🔸کاری از دست کسی برنمی آید فقط به خدا توکل کن. کاری کرده ای که نتیجه ای منفی دارد. فقط خداست که می تواند تو را از ورطه ی خطر نجات بخشد. دست به دعا بردار و مطیع درگاه حق باش به مرحمت خدا همه چیز روبراه می شود.

اردیبهشت

🔮شعر:
🌸دیده دریا کنم و صبر به صحرا فکنم
🍃و اندر این کار دل خویش به دریا فکنم
🌸از دل تنگ گنهکار برآرم آهی
🍃کآتش اندر گنه آدم و حوا فکنم

🔮تعبیر:
🔸دل به دریا زده اید. برای جبران کارهای گذشته حاضرید هر اقدامی بکنید. زمانی وجدانتان راحت می شود که همه کارها را سر و سامان دهید. مشکلات زندگی باعث شده تا سرتان به سنگ بخورد. تصمیم بگیرید برای رسیدن به مقصود کاری کنید که همه انگشت به دهان بمانند. حالا دیگر خوب و بد را تشخیص می دهید.

خرداد

🔮شعر:
🌸گفتم غم تو دارم گفتا غمت سر آید
🍃گفتم که ماه من شو گفتا اگر برآید
🌸گفتم ز مهرورزان رسم وفا بیاموز
🍃گفتا ز خوبرویان این کار کمتر آید

🔮تعبیر:
🔸دوران غم دلت کوتاه است اما از همین غم تجربه ای به دست آورده ای که اساس خوشبختی ات می باشد. برای رهایی از غم بسیار بی تابی می کنی. تو بندگی خدا را بکن خداوند هم حاجت تو را می رساند و پروردگار بر همه چیز و همه ی دل ها آگاه و واقف است

فال حافظ
فال حافظ

تیر

🔮شعر:
🌸نسیم صبح سعادت بدان نشان که تو دانی
🍃گذر به کوی فلان کن در آن زمان که تو دانی
🌸تو پیک خلوت رازی و دیده بر سر راهت
🍃به مردمی نه به فرمان چنان بران که تو دانی

🔮تعبیر:
🔸شما همچون زمین تشنه ای هستید که با قطره قطره ی باران سراب می شود و همچون پرنده ایی که آرزوی پرواز دارد. این امیدواری است که نجات بخش شماست. سرگشتگی تان از فرمانبرداری از نادانان است. پس زیرک باشید معامله ای انجام خواهید داد که بسیار سودمند و ناجی شما از بند گرفتاری است.

مرداد

🔮شعر:
🌸شراب بی‌غش و ساقی خوش دو دام رهند
🍃که زیرکان جهان از کمندشان نرهند
🌸من ار چه عاشقم و رند و مست و نامه سیاه
🍃هزار شکر که یاران شهر بی‌گنهند

🔮تعبیر:
🔸یاران خوبی داری که همگی وفا می کنند و راه راست می روند هر چند که فقیرند ولی در عین تنگدستی کمکت می کنند. کاری نکن که این یاران ترکت کنند و تنها شوی آنها با تو یکرنگ هستند تو هم با آنها یکرنگ باش. همت کن تا پیروز شوی که یاران همراه تو هستند.

شهریور

🔮شعر:
🌸درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد
🍃نهال دشمنی برکن که رنج بی‌شمار آرد
🌸چو مهمان خراباتی به عزت باش با رندان
🍃که درد سر کشی جانا گرت مستی خمار آرد

🔮تعبیر:
🔸دنیا پستی و بلندی های زیادی دارد. گاهی خوب و گاهی بد، گاهی خزان و گاهی بهار در هر صورت تو فقط به دوستا ها بیاندیش تا التیام دل بی قرار دیگران باشی. بدون دوست خود را تهی می دانی از خدا می خواهی همین چند صباحی را که زنده هستی در کنار دوست باشی و با دوست بمیری.

فال حافظ
فال حافظ

مهر

🔮شعر:
🌸ساقی بیا که یار ز رخ پرده برگرفت
🍃کار چراغ خلوتیان باز درگرفت
🌸آن شمع سرگرفته دگر چهره برفروخت
🍃وین پیر سالخورده جوانی ز سر گرفت

🔮تعبیر:
🔸سخن کوتاه می کنیم و می گوییم که مرادت خیلی زود برآورده می شود. دلت دوباره جوان می شود. دشمنان شکست خوردند و این از لطف خدا بود. خستگی از تنت بیرون می رود و در کاری که مراد توست جز پیروزی و ثروت چیزی دیگری نیست و این همان اجابت دعاهایت می باشد.

آبان

🔮شعر:
🌸ای صبا نکهتی از کوی فلانی به من آر
🍃زار و بیمار غمم راحت جانی به من آر
🌸قلب بی‌حاصل ما را بزن اکسیر مراد
🍃یعنی از خاک در دوست نشانی به من آر

🔮تعبیر:
🔸بر سر دو راهی قرار گرفته ای و نمی دانی کدام راه را باید انتخاب کنی. تنها هستی و دل گرفته ای داری. احساس پیری می کنی زیرا همه چیز را از خود قطع کرده ای حتی خوشی را ولی بدان آنچه سرنوشت تو باشد پیش خواهد آمد. امیدوار باش. غم را کنار بگذار تا به وصال یار برسی.

آذر

🔮شعر:
🌸غم زمانه که هیچش کران نمی‌بینم
🍃دواش جز می چون ارغوان نمی‌بینم
🌸به ترک خدمت پیر مغان نخواهم گفت
🍃چرا که مصلحت خود در آن نمی‌بینم

🔮تعبیر:
🔸چرا فکر می کنید غم دلتان را پایانی نیست دوای درد شما با خدا بودن است، راز و نیاز کردن با خداوند از درد دلتن می کاهد. افسوس گذشته را می خورید که هیچ فایده ای هم ندارد. تنها شده اید. راهتان را گم کرده اید. بلند شوید و مثل آبی روان به جنب و جوش درآئید و خودتان مشکلاتتان را حل کنید. انشاالله

فال حافظ
فال حافظ

دی

🔮شعر:
🌸بازآی ساقیا که هواخواه خدمتم
🍃مشتاق بندگی و دعاگوی دولتم
🌸زان جا که فیض جام سعادت فروغ توست
🍃بیرون شدی نمای ز ظلمات حیرتم

🔮تعبیر:
🔸در این فکر هستی که مه چیز را از نو شروع کنی تا جبران مافات گردد. هر چند که گناهکاری ولی راه توبه را پیش گرفتهای و از این به بعد رحمت خداوند شامل حالت می شود. خودت ذا به دست سرنوشت بسپار. اگرچه خسته و ضعیف شده ای ولی با کی همت باز هم جوان و پرانرژی م شوی به تمام اهداف و مقاصد خود می رسی. مطمئن باش آنقدر عمر می کنی که به آرزوهایت برسی.

بهمن

🔮شعر:
🌸ماهم این هفته برون رفت و به چشمم سالیست
🍃حال هجران تو چه دانی که چه مشکل حالیست
🌸مردم دیده ز لطف رخ او در رخ او
🍃عکس خود دید گمان برد که مشکین خالیست

🔮تعبیر:
🔸زیاد عجله می کنی، هر چند که همه می دانند چه روزهای سختی را پشتسر می گذاری. همگان ظاهر را می بینند پس برای حفظ آبرو ظواهر را حفظ ک. بسیار بی تجربه ای اما ادعای با تجربه بودن می کنی. کاری نکن که انگشت نما شوی، تو جوهر خوبیبرای کار داری همین مسئله باعث م شود تو به مراد برسی و تن خسته ات التیام پیدا کند.

اسفند

🔮شعر:
🌸بالابلند عشوه گر نقش باز من
🍃کوتاه کرد قصه زهد دراز من
🌸دیدی دلا که آخر پیری و زهد و علم
🍃با من چه کرد دیده معشوقه باز من

🔮تعبیر:
🔸یکان تصمیم نادرست تان باعث یک عمر پشیمانی شما شده است. به ایمان خویش تکیه کنید با گریه و زتری کردن کاری از پیش نمی برید. از چیزی نترسید دوباره یا علی گفته و شروع کنید. با داشتن قدم اول نسیم پیروزی وزیدن می کند تا حالا فکر می کردید نقشه هایتان عملی نیست ولی با کمی تدبیر به حقیقت می پیوندد.

فال حافظ
فال حافظ

برای مشاهده  فال حافظ  امروز روی تصویر زیر کلیک کنید

 

امتیاز کاربران: ۳.۰۲ ( ۳ رای)
برچسب ها

وبگردی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن