مطالب جذاب از سراسر وب :

دانلود سریال ممنوعه

خسته از جنگیم و بیزار از سیاست!

اخیرا نیز با مداخله آشکار و مستقیم حکام عربستان سعودی در حوزه فوتبال و آلوده کردن فوتبال به فضای سیاه سیاست، به نوعی دلخوشی طیف وسیعی از مردم با دخالت مستقیم عربستان به چالش کشیده شده و بدون هیچ دلیلی کشورمان را از میزبانی مسابقاتی که مقابل باشگاههای عربستانی داریم محروم کرده است تا معلوم شود که سیاستهای بیمارگونه خاورمیانه همچون یک بیماری واگیردار به تمام حوزه ها سرایت کرده و حتی فوتبال را نیز درگیر خود کرده است!

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

خسته از جنگیم و بیزار از سیاست!

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

سوژه روز

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

* سید امید صادقی

وقتی من بچه بودم صدای تیراندازی پدافند هوایی ایران برایم صدای غریب و در عین حال هیجان آوری بود.همه چیز در نگاه اول مثل یک بازی بچه گانه به نظر می رسید.چند هواپیما در بلندای آسمان با سرعت زیاد از فراز شهر ما می گذشتند و پدافند مستقر در نقاط مختلف شهر، با بیشترین دقت آنها را نشانه می گرفت تا بلکه شکارچی لحظه ها لقب بگیرد.

در آن سالها من بلد نبودم که جنگ با توسل به کدام آرمان و اعتقاد شروع می شود و چرا آن همه انسانی که حق زندگی و نفس کشیدن دارند، بی سبب و بیخبر زیر بمبهای بی رحم دشمن جان می دهند.

جنگ در آن سالها آنقدر فضای اجتماعی ایران را تحت تاثیر قرار داده بود که حتی معلم کلاس اول ابتدایی ما هر روز در بخش پایانی کلامش بچه ها را دعوت می کرد که به صورت دسته جمعی صدام را نفرین کنند و مرگ او را از خدا بخواهند.چون اعتقاد داشت که حرف دل بچه های معصوم و بیگناه خیلی زود به گوش خدا می رسد.

من اما شخصا دعا می کردم که زودتر دوران مدرسه تمام شود تا برای بازی کردن فرصت بیشتری داشته باشم.اما انگار کل زندگی شبیه یک بازی بود!
بزرگتر که شدیم تازه فهمیدم که شعارهای مرگ بر صدام و مرگ بر بلاد دیگر چه معنا و مفهومی دارد اما حقیقتا هیچوقت علاقه ای نداشتم که از عمق وجودم برای کسی طلب مرگ کنم.

من بیشتر از خدا می خواستم که شر آدمهای خبیث را از سر مردم ایران کم کند و این دعایی است که هنوز هم دعای اول و آخر من است.اما زندگی برای مردم ایران همچنان در مسیر جنگ و تنفر و انزجار به پیش می رود و آلودگی این فضای رعب آور دستاوردی نداشته به جز اعصاب خراب و دلهره و ترس از فرداهای نامعلوم…

چنین فضای سیاهی به حدی زندگی عادی و روزمره مردم ایران را تسخیر کرده که حالا یک بچه ۵ ساله هم این توانایی را دارد که در حد یک نخست وزیر درباره ترامپ سخنرانی کند و او را به باد انتقاد بگیرد!

البته این هم شاید یک دستاورد دیگر باشد.اینکه ما به خاطر فضای رعب آور و وحشت از جنگ احتمالی، از بچگی چریک بار آمده ایم شاید بد نباشد.اما خب وقتی هم خبری از جنگ نیست همان بچه های عصبی که فضای ذهنی خود را از تهاجم و دفاع و تخریب و مرگ طلبیدن برای دیگران پر کرده اند، انرژی خود را در سنین نوجوانی و جوانی در کوچه و خیابانها تخلیه می کنند و نتیجه همین می شود که زندانهای کشور ما به علت کمبود مکان برای تبهکاران، مدام در پی بهانه های مختلف است تا با فرا رسیدن مناسبتی خاص عده ای را از زندان بیرون کنند تا جا برای دیگران باز شود!

اما فراموش نکنیم که اینجا همان کشوری است که قرار بود با برقراری عدل و انصاف، مدینه فاضله ای باشد برای پابرهنه ها و قشر ضعیف اجتماع!
گویا تمام دعاها و نفرین های ما در تمام این سالها برعکس به عرش خدا رسیده و هر آنچه نیک و خوب بوده از ما فاصله گرفته و تمام سیاهی های روزگار همچون آوار بر سر این ملت مظلوم فرو ریخته است.

اخیرا نیز با مداخله آشکار و مستقیم حکام عربستان سعودی در حوزه فوتبال و آلوده کردن فوتبال به فضای سیاه سیاست، به نوعی دلخوشی طیف وسیعی از مردم با دخالت مستقیم عربستان به چالش کشیده شده و بدون هیچ دلیلی کشورمان را از میزبانی مسابقاتی که مقابل باشگاههای عربستانی داریم محروم کرده است تا معلوم شود که سیاستهای بیمارگونه خاورمیانه همچون یک بیماری واگیردار به تمام حوزه ها سرایت کرده و حتی فوتبال را نیز درگیر خود کرده است!

در این میان دستگاه دیپلماسی کشورمان بر خلاف مقامات سیاسی سعودی که با تمام توان در پی به کرسی نشاندن حرف ناحق خود بودند، سکوت اختیار کرده و مردم فوتبال دوست ایران را از حق طبیعی و مسلم خود که میزبانی و تماشای رقابتهای حساس جام باشگاههای آسیاست محروم کرده است.لذا جای پرسش و تامل فراوان دارد که آیا مسولان سیاسی کشورمان تحرکات موذیانه و مخرب طرف سعودی را رصد نمی کردند که در موقع لزوم واکنش مناسب نشان دهند و اجازه ندهند که مردم یک کشور کهن سال و متمدن بدون هیچ دلیلی از حق طبیعی خود محروم شوند؟

در آن سالهایی که اعراب سعودی به جز شکار مارمولک و خوابیدن بر ماسه های کف کویر کار دیگری بلد نبودند، در ایران ما دانشمندان و فلاسفه ایرانی در پی کشفیات جدید کتابهای قطور می نوشتند و تحقیقات گسترده ای را به نام خود ثبت می کردند.آونوقت حالا کار به جایی رسیده که حکام نامتعادل و روانی سعودی که در تمام تاریخ نکبت بار خود حتی یک فیلسوف و دانشمند هم به تاریخ دنیا معرفی نکرده اند برای ملت ما تصمیم می گیرند که مسابقه فوتبالی را که خودمان میزبان آن هستیم در کجا برگزار کنیم!!!

حقارت و نزول آشکار از شان و منزلت ایرانی به حدی رسیده که مسولان دستگاه دیپلماسی باید هر چه سریعتر واکنش متناسب با رفتار ناپسند و خودخواهانه سعودیها را نشان دهند و به آنها بفهمانند که هنوز هم برای ملت ایران چیزی بیشتر از شکارچیان و خورندگان مارمولک نیستند!

این پست توسط بخش سوژه روز مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

خسته از جنگیم و بیزار از سیاست!

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .

مطالب مرتبط

 

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال