گوناگون

عید مبعث در تقویم ۹۹ چه روزیه ؟ در سال ۹۹ دو عید مبعث وجود دارد؟

کولاک ، فرزانه سمندر :عید مبعث یکی از اعیاد مسلمانان می باشد که در آن روز جشن می گیرند ، وقتی به تقویم سال ۱۳۹۹ نگاهی بیندازیم خواهیم دید که در سال جدید عید مبعث در تقویم ۹۹ دو تاریخ متفاوت دارد یکی در آغازین روزهای سال ۹۹ شمسی و دیگری در روزهای پایان سال ۹۹ که اواخر اسفند ماه می شود . در اینجا به تاریخ دقیق این دو روز می پردازیم .
عید مبعث در تقویم ۹۹ چه روزیه ؟

تاریخ دقیق عید مبعث در تقویم۹۹ چه روزهایی است؟

عید مبعث ۱۳۹۹ مصادف است با یکشنبه ۳ فروردین هجری شمسی مبعث رسول اکرم [ ٢٧ رجب ] ۱۴۴۱ هجری قمری ،

و همین طور  روز پنج شنبه ۲۱ اسفند سال ۹۹ هجری شمسی می باشد و ۲۷ رجب ۱۴۴۲ هجری قمری .عید مبعث در تقویم ۹۹ چه روزیه ؟

عید مبعث چه روزی است ؟

واژه بعثت به معنی انتخاب شدن می باشد و روز مبعث به همین علت نامگذاری شده است زیرا در این روز حضرت محمد (ص) از طرف خدا به پیامبری مبعوث شدند . ایشان در چهل سالگی به این درجه از مقام الهی دست یافتند .

در باورهای اهل سنت این روز در شب ۲۱ ماه رمضان عنوان شده است اما به دلیل نامعلوم بودن تاریخ آن و سندیت نداشتن مبعث نزد اهل سنت جشن گرفته نمی‌شود.

حضرت محمد(ص) در شهر مکه و در غار حرا به پیامبری مبعوث شدند. غار حرا در یکی از کوه های اطراف شهر مکه واقع شده است که محل عبادت پیامبر اکرم (ص) نیز بوده است .

حضرت محمد (ص) آخرین پیامبر خدا محسوب می شود و اولین آیه ای که از قرآن بر پیامبر اکرم (ص) نازل شد آیه ی اول سوره ی علق بوده است .

بعد از به رسالت رسیدن پیامبر اکرم حضرت خدیجه (س) و حضرت علی (ع) به دین اسلام روی آوردند . به همین دلیل مسلمانان این روز یعنی ۲۷ رجب را عید می گیرند و به جشن می پردازند .

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن