اخبار داغاقتصادی

لازمه خرید و فروش سهام عدالت چیست؟ + جزئیات دریافت کد بورسی

در این مطلب از مجله کولاک، توضیحاتی درباره لازمه خرید و فروش سهام عدالت و همچنین جزئیات دریافت کد بورسی و استفاده از آن خواهیم داشت! با ما همراه باشید. سهام شرکت ‌های پرتفوی سهام عدالت از ارزشمندترین سهام ‌های بورس است و برای توانمندسازی خانواده‌ های ایرانی داده شده است تا افراد در بلند مدت از سود این شرکت‌ها بهره مند شوند.

آزادسازی سهام عدالت و در پی آن انتخاب روش مستقیم برای فروش سهام عدالت توسط مشمولان در حالی تا ساعت ۲۴ روز ۱۵ خرداد ماه سال ۱۳۹۹ شمسی ادامه دارد که سهامدارانی که قصد فروش ۳۰ درصد از سهام خود را دارند، ابتدا بایستی در سامانه سهام عدالت روش مستقیم را انتخاب نمایند و سپس جهت فروش به شعب بانکی که شماره شبای آن حساب را در سامانه معرفی کرده ‌اند، مراجعه کنندو با تکمیل فرم های مربوط نسبت به تکمیل سفارش فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت خود و تعهد نامه مربوطه اقدام کنند.

بر این اساس اطلاعات افرادی که روش مستقیم را انتخاب نموده اند در اختیار بانک های عامل قرار می گیرد. همچنین سهامدارانی که به سامانه سهام عدالت مراجعه نکنند، به صورت خودکار روش غیرمستقیم برای آنها انتخاب می شود! این دسته از سهامداران نیز می توانند با مراجعه به بانک مربوطه که قبلا شبای حساب آن بانک را جهت دریافت سود معرفی کرده اند، نسبت به ثبت سفارش فروش سهام خود در شرکت سرمایه گذاری استانی اقدام کنند.

این در حالی است که موضوع فروش سهام عدالت این افراد به برگزاری مجمع و افزایش سرمایه شرکت های سرمایه گذاری استانی و پذیرش آنها در بازار سرمایه موکول می شود.

اما در این میان این سوال مطرح می شود که آیا دارندگان سهام عدالت ، نیاز به کد بورسی برای خرید و فروش سهام عدالت خود دارند یا نه؟

بایستی گفت اگر کسی می‌ خواهد سهام عدالت خود را نگه دارد، نیازی به کد بورسی ندارد! چرا که کد بورسی برای همه سهامداران عدالت به صورت غیرفعال در نظر گرفته شده است و دارایی ‌های آنها نگهداری می ‌شود؛ اما اگر یک روز بخواهند خرید و فروش سهام عدالت انجام دهند، باید به سامانه جامع اطلاعات مشتریان سجام بروند و کد بورسی خود را فعال کنند.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن