اخبار داغ

ماجرای بیماری مجسمه ساز جمشید مشایخی چه بود ؟

مجله اینترنتی کولاک :‌ چندی پیش قرار شد که به بهانه بزرگداشت درگذشت جمشید مشایخی هنرمند محبوب کشورمان ، سردیس ایشان ساخته شود ، حالا پس از ساخته شدن سردیس ایشان ،تماشاگران این سازه را به رگبار انتقاد بستند و آن را روانه بازسازی دوباره کردند .

مجید صالحی فیروز آبادی، مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران علت شبیه نبودن سردیس جمشید مشایخی به این بازیگر فقید را بیمار بودن مجسمه ساز عنوان کرد.

او گفت: سردیس استاد جمشید مشایخی که به اذعان خالق اثر استاد حسن زاده، نیاز به شبیه سازی داشته که برای اصلاحات لازم و به منظور تمرکز بهتر و ایجاد شرایط مناسب کاری، به کارگاه استاد حسن زاده منتقل می شود تا در اسرع وقت اقدامات اصلاحی روی آن انجام شود.

وی افزود: انتقال و شبیه سازی اثر در زمره تعهدات خالق اثر بوده و برای مجموعه شهرداری تهران هیچگونه هزینه ای در پی نخواهد داشت؛ متاسفانه وی در زمان انجام کار دچار بیماری شدند و کار آنطور که باید اجرا نشد بر همین اساس این فرصت مجددا به ایشان داده شد تا در کارگاه خود شبیه سازی لازم را با اجرای جزییات چهره بر روی سردیس و کاهش ارتفاع آن به اندازه استاندارد، آماده سازی کند تا اثر فاخری در شان استاد مشایخی تولید و مورد اقبال همگان قرار گیرد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن