بدون دسته بندی

ماجرای کودک مدافع سلامت اردستانی که یک پایش را از دست داد + ویدیو صحبت با بیرانوند

ماجرای کودک مدافع سلامت اردستانی که یک پایش را از دست داد همراه با ویدیو صحبت علیرضا بیرانوند دروازه بان پرسپولیس با کودک مجروح مدافع سلامت. در یکی از شب‌هایی که نیروهای مردمی و داوطلب اردستان در استان یزد در حال ضدعفونی شهر بودند برای یکی از نوجوانان این گروه حادثه ناگواری رخ داد که باعث قطع پای او شد. جراحتی که حالا او را به نخستین جهادگر سلامت در کنار دیگر مدافعان این عرصه تبدیل کرده است.

این نوجوان که به همراه پدر خود به‌ صورت داوطلبانه چندین شب در امر ضدعفونی معابر شرکت می‌کرد، به نوعی نامش به عنوان اولین مجروح و از جان گذشته در مسیر سلامت عمومی و مقابله با ویروس منحوس کرونا ثبت شده است. اتفاقی دردناکی که پدر و همه اهالی شهر زواره و حتی استان را متأثر کرد.

حسین عسکری پدر این نوجوان اردستانی در گفت‌وگویی در رابطه با این حادثه، می گوید : از روزی که ویروس کرونا به ایران رسید با خودم گفتم چطور می‌توانم برای مقابله با این ویروس کمک کنم و جان مردم را نجات دهم.

ماجرای کودک مدافع سلامت اردستانی
ماجرای کودک مدافع سلامت اردستانی

وی افزود: بعد از شیوع این ویروس در کل کشور و شهر زواره، گروهی از جوانان جهادی تحت نظارت شبکه بهداشت اقدام به گندزدایی معابر کردند. بنده هم با تراکتور خودم به همراه فرزند نوجوانم پا در رکاب این گروه جهادی گذاشتیم تا شاید بتوانیم حتی جان یک نفر را نجات دهیم.

عسکری تاکید کرد: چندین شب پی در پی با فرزند خود اقدام به ضدعفونی می‌کردیم که در یکی از این شب‌ها ناگهان بر اثر سانحه‌ای دلخراش فرزند ۱۳ ساله خودم بر اثر برخورد با تراکتوری که در حال ضدعفونی کردن بودیم، پای چپ خود را از دست داد.

وی خاطرنشان کرد: برای نجات جان مردم پا در این راه گذاشتم و به خود می‌بالم. از اینکه توانسته‌ایم در این راه کار کنیم؛ از این حادثه متأثر هستم اما باز هم با وجود رخ دادن این حادثه آماده‌ام تا در اولین فرصت به گروه‌های جهادی بپیوندم و برای نجات جان مردم و شکست کرونا همکاری کنم.

این نیروی جهادگر مبارزه با کرونا در پایان هم از کلیه مردم خونگرم شهر زواره، مردم شهر رفسنجان، مسئولان استانی و شهرستانی که در این حادثه تلخ با این خانواده همراه بوده و با آنها همدردی و ابراز محبت داشتند، تشکر کرد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

وبگردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن