مطالب جذاب از سراسر وب :


دانلود سریال سال های دور از خانه ( شاهگوش )

آیا زلزله کرمانشاه به خاطر آزمایشات «پروژه هارپ»بود؟!

مجله اینترنتی کولاک طی سال های گذشته معمولا بعد از هر اتفاق طبیعی که در کشور رخ می دهد معمولا شایعه ای دهان به دهان می پیچد که:  «علت فلان اتفاق طبیعی در نتیجه آزمایشات هسته ای یا پروژه های سری است!!» با رشد شبکه های اجتماعی حالا این شایعات به این شبکه ها هم کشیده شده است.

از زلزله ویرانگر کرمانشاه دو روز گذشته است. این زلزله ویرانی های زیادی به بار آورده است. اگر سری به شبکه های اجتماعی بزنید خواهید دید لابه لای عکس ها و اخبار متاثر کننده از این زلزله شایعه ای منتشر می شود که این زلزله را با «پروژه هارپ» در ارتباط می دانند! پروژه ای که در اختیار کشورهای صاحب تکنولوژی از جمله آمریکا و روسیه است

«پروژه هاپ» چیست؟

«پروژه هاپ» چیست و چرا باید با زلزله کرمانشاه در ارتباط باشد؟ در دانشنامه عمومی ویکی پدیا در خصوص این پروژه نوشته است:

«برنامه پژوهشی یونوسفر فعال با فرکانس بالا  معروف به هارپ (HAARP)، یک پروژه پژوهشی است که در سال ۱۹۹۳ برای بررسی و پژوهش درباره لایه یونوسفر با استفاده از امواج رادیویی تأسیس شده‌است»

هارپ پروژه‌ای علمی است و از طریق آن دانشمندان با ایجاد تغییراتی در یونوسفر که دورترین و ناشناخته‌ترین بخش جو زمین است امکان مطالعه در مورد آن را پیدا کرده و آن را به صورت یک آزمایشگاه طبیعی درمی‌آورند. هارپ این کار را با امواج رادیویی فرکانس بالا که توسط رادارهای خود منتشر می‌کند انجام می‌دهد.

بخشی از این امواج در ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۵۰ کیلومتری از سطح زمین جذب شده و باعث افزایش شتاب الکترون‌ها در آن منطقه و در نتیجه گرم شدن یونوسفر می‌شوند.در حالت عادی  لایه یونوسفر دارای دمایی معادل ۱۴۰۰ درجه سانتیگراد است که در اثر این تحریک انرژی فراوانی در آن به وجود آمده و در نتیجه دما تا ۲۰درصد افزایش می‌یابد و این ناحیه به حالت انبساطی در می‌آید.

پیشینه پروژه هارپ

هارپ در دوران جنگ سرد با این هدف راه‌اندازی شد که روش‌هایی را برای ارتباط با زیردریاییهای مجهز به سلاح اتمی کشف کند. این زیردریایی‌ها در آن زمان اهمیت استراتژیکی فراوانی داشتند چرا که اصل «تضمین نابودی متقابل» در جنگ اتمی را محقق می‌ساختند. اما این پروژه حتی از قبل از ساخت خود با شایعات فراوانی در مورد هدف و کاربردهای آن گره خورده‌است. تئوری‌های توطئه گوناگونی در مورد آن مطرح شده و از انتشار پرتوهای مرگ تا کنترل ذهن به آن نسبت داده شده است. تکمیل هارپ حدود دو دهه طول کشیده و ۲۵۰ میلیون دلار هزینه‌های ساخت و عملیاتی آن بوده‌است.

اتفاقات عجیب و مشکوک چند سال اخیر

طی سالیان اخیر در سراسر دنیا بی نظمی‌های بزرگ جوی و حوادثی مانند سیل، توفان، زلزله و فعالیت‌های آتشفشانی همگی عموماً به تأثیرات گازهای گلخانه ای ربط داده می‌شود. ذوب شدن یخ‌های قطبی و دوره‌های گرمایی و سرمایی کاملا بی سابقه و شدید در نقاط مختلف زمین نیز به پدیده گرم شدن کره زمین احاله می‌گردد. اما به اعتقاد برخی از متخصصین و حتی سیاستمداران ردپای تکنولوژی‌های پیشرفته در تولید و هدایت این حوادث با اهداف سیاسی و استعماری کاملا معلوم بوده و نشانه‌های فراوانی از دخالت‌های بشری در آن دیده می‌شود.

اتفاقات عجیب فراوانی در سال‌های اخیر روی داده است که به باور دانشمندان غیر از دخالت یک عامل الکترومغناطیسی هدایت شونده چیز دیگری نمی‌تواند مسبب آنها باشد. برای مثال خشکسالی‌های بزرگ، آتش فشان‌ها، زلزله‌ها و سونامی‌های ویرانگر سال‌های اخیر، وقوع سیل‌ها و توفان هایی نظیر توفان کاترینا در نیواورلئان و توفان گانو در عمان، مرگ عجیب هزاران ماهی ساردین در سواحل شیلی، سقوط جنازه‌های سوخته کلاغ‌ها از آسمان سوئد، مرگ صدها هزار ماهی در آرکانزاس، بارش جسد هزاران پرنده سیاه بال قرمز مرده در لوئیزانا و کنتاکی، مرگ دسته جمعی میلیون‌ها ماهی در خلیج «چزاپیک» آمریکا، مرگ صدها تن ماهی در سواحل برزیل و ده‌ها هزار خرچنگ در انگلیس، مرگ ماهی‌ها و دلفین‌های سوخته خلیج فارس، مرگ دسته جمعی نهنگ‌ها در استرالیا هیچ کدام حالت طبیعی نداشته و احتمال می‌رود در اثر آزمایش‌ها و حمله‌هایی در اثر امواج هدایت شونده روی داده باشند.

پروژه هارپ منشا مشکوک این حوادث
در این میان اما گزارش‌های مفصلی منتشر می‌شود که منشا این اتفاقات را طبیعی ندانسته و در نتیجه دخالت هدفمند سیستم‌ها و تکنولوژی‌های پیشرفته ای مانند «هارپ» می‌دانند. تکنولو‍ژی‌هایی که به استناد گفته‌های برژینسکی، مشاور سابق اوباما، می‌توانند توانایی‌های ملت‌هایی را که آمریکا دشمن خود می‌داند تضعیف کرده و آنها را به پذیرش سیاست‌های توسعه طلبانه آمریکایی مجبور کند.

این پروژه تا کنون مورد توجه افراد فراوانی بوده و اقدامات افشاگرانه‌ی نیز انجام شده است. از جمله می‌توان به دکتر «نیک بگیش» یکی از دو مولف کتاب «فرشتگان این هارپ را نمی‌نوازند» اشاره کرد که در ۱۹۹۷ طی مقاله ای در روزنامه واشنگتن پست اشاره می‌کند که ۴۰ درصد بودجه تجهیزات نیروی هوایی آمریکا مربوط به پروژه‌های مخفی است. این نویسنده مدعی شد که این پروژه‌ها تا جایی امنیتی هستند که حتی کنگره آمریکا نیز از ابعاد و زوایای کامل آن بی خبر است. در این کتاب به زوایای پنهان هارپ به عنوان یک اسلحه پرداخته شده است.

پروژه مخفی آمریکا علیه ایران؟!

عده ای بر این باورند که امریکا به صورت مخفیانه پروژه هارپ را علیه کشورمان استفاده می کند و علت خشکسالی و کم آبی و پدیده نوظهور ریزگردها و آلودگی شدید هوا و … ریشه در این قضیه دارد. با نگاهی به چند پدیده زیست محیطی مثل خشک شدن دریاچه ارومیه و کم آب شدن بسیاری از رودها مثل زاینده رود و … که در ده سال گذشته اتفاق افتاده اند به این نتیجه می رسیم که این سخن ممکن است بی راه هم نباشد .

چرا که امریکا برای فشار آوردن بر دولت و ملت ایران در دوران تحریم از هر اهرمی در دولت گذشته استفاده کرد و فشار اقتصادی بخش ظاهری فشار بر ایران بود و فشارهای زیست محیطی بخش پنهان و مهم تر ماجرا بودند که از به نظر می رسد تا اواخر دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد از چشم دولت قبل پنهان ماند و با روی کار آمدن دولت جدید و در کشاکش مذاکرات ۵+۱ و توافق اتمی، جناب آقای دکتر روحانی به این نکته اشاره کردند که با توافق اتمی مشکل آلودگی هوا و کم آبی نیز حل خواهد شد؛ که در آن برهه عده ای با خنده از این سخن به سادگی عبور کردند، حال اینکه با گذشت زمان به نظر می رسد این سخن چندان هم بی راه نباشد!

نظر دو منتقد: پروژه هارپ بزرگنمایی آمریکاست

دکتر ناصر حافظی مقدس، زمین شناس، مهندس زلزله شناسی و استاد دانشگاه در گفتگو با کیهان درباره پدیده هارپ می‌گوید: «پروژه مطالعاتی هارپ درخصوص مطالعه اصول فیزیکی کنترل کننده یونوسفر است که علاوه بر آمریکا چند کشور دیگر نیز در آن مشارکت دارند. هدف اصلی این پروژه بهبود ارتباطات رادیویی بوده است اگرچه ارتش آمریکا در این پروژه بدنبال کنترل و نظارت بر ارتباطات رادیویی است.»

دکتر حافظی مقدس می‌افزاید: «مطرح شده که آمریکا در ادامه پروژه جنگ ستارگان به دنبال نوعی سلاح الکترومغناطیسی جدید است که با فشرده سازی بخشی از یونسفر و انعکاس آن امواج الکترومغناطیسی با فرکانس بالا که قدرت حرارتی زیاد دارند را به مناطق مورد نظر در سطح کره زمین وارد کند. این مطلب فرضیه‌هایی است که مشخص نیست قابلیت اجرایی داشته باشد. » این مهندس زلزله شناسی به ارتباط هارپ و زلزله اشاره می‌کند و می‌گوید: «منشأ شایعاتی که درخصوص ارتباط زلزله با پروژه هارپ وجود دارد شاید از این طریق می‌باشد که زلزله‌های بزرگ همراه با تغییرات وسیع در اتمسفر بالای منطقه کانونی می‌باشند و اغتشاشاتی را در کره یونسفر ایجاد می‌کنند. تلاش‌هایی جهت استفاده از این پدیده برای پیش بینی زلزله نیز در حال انجام است. اما اینکه با هدایت امواج الکترومغناطیس بتوان در یک منطقه زلزله ایجاد نمود توجیه علمی ندارد.»

 دکتر محمدعلی رحمانی نیا، زمین شناس، کارشناس زلزله شناسی و استاد دانشگاه نیز در تحلیل موضوع هارپ می‌گوید: «در وهله اول باید اشاره کنم که «هارپ» پروژه ای است توسط چند کشور جهان از جمله آمریکا، روسیه، ژاپن، کانادا و… دنبال می‌شود و هدف آنها نیز شناخت لایه آیونوسفر و مطالعه آن است و در واقع پروژه هارپ فقط مختص آمریکا یا یک کشور خاصی نیست، از طرفی هم ارتش آمریکا در بخش نیروهای دریایی و هوایی پروژه ای را درباره جنگ ستارگان دنبال می‌کنند و هدفشان این است که بتوانند امواج الکترومغناطیسی را بر روی زمین برگردانند، که اگر بتوانند این کار را انجام دهند خواهند توانست حرارت زیادی را در نقطه ای از زمین ایجاد کنند.»دکتر رحمانی نیا در ادامه تصریح کرد: «اگر زلزله طبیعی اتفاق بیافتد در لایه یونوسفر اختلالاتی ایجاد می‌شود و از این اختلالات ایجاد شده در واقع می‌توان وقوع برخی زلزله‌ها را پیش بینی کرد، از همین موضوع آمریکاییان بحث هارپ را پیش کشیده‌اند و در واقع با این اقدام می‌خواهند اذهان عمومی مردم جهان را فریب داده و به نفع خود از آن بهره برداری کنند.»

منابع: سایت مشرق نیوز، سایت الف، سایت تابناک، سایت کلیک، سایت ایندپندنت، ویکی پدیا

مطالب مرتبط

 

 

143 نظر

 1. علیرضا میرزایی

  با سلام
  روایت من از زلزله کرمانشاه
  من در شهر سلیمانیه در حال صرف شام بودم ، هوای شهر بسیار ملایم بود شبی آرام و بدون صدا، رفت آمد خودروها بسیار کم بود ، ناگهان صدای عجیبی از طرف ایران آمد مثل صدای یک رادار به مدت ۵ الی ۶ ثانیه، بلافاصله بعد از پایان صدا باد ملایمی از همان طرف منبع صدا آمد ، به طرف منبعی صدا نگاه میکردم که از فاصله دور شاهد شکستن شیشه و ترکیدن لامپ ها و پارگی سیم ها بودم که به سرعت به طرف من در حرکت بود، بلافاصله به طرف غذاخوری فرار کردم تا از جریان برق در امان باشم ، به هنگام ورود متوجه شدم که زمین نیز دارد میلرزد انجا بود که فهمیدم زلزله است،زلزله ای بسیار عجیب ، که بنظرم نیروی گرانش را بشدت کم کرده بود، عدم تعادل بنده دو مولفه داشت اولی نیروی گرانش بسیار کم زمین و دومی خود زلزله با همون حرکت زمین

  پاسخ
   1. saba

    آزمایش هارپ بوده احتمالا ک باعث فعال شدن گسل ها شده چون عجیبه ی زلزله بتونه این همه شهر و کشور رو بلرزونه امروز ی زلزله 5 ریشتری اردبیل اومده شهرای دیگم پس لرزه دارن کرمانشاه و سرپل و ازگله هم ک دیگه بالغ بر 400بار اتفاق افتاده ولی خب من چون اطلاعی در مورد زمین شناسی ندارم نمیدونم واقعا هارپ چیه همون باعث زلزلس یا ن.فقط ترس ترس ترس

    پاسخ
   2. ع

    نه ایرانم پروژه هارپ رو دنبال میکنه…اونا اگه حرکتی کنن جوابشون رو میگیرن…درضمن از اونجایی که پروژه هارپ هزینه ی کمی داره و راه اندازی آسان…البته با علم مربوطه که ایران داراست همچین اتفاقی نمیوفته

    پاسخ
     1. مرتضی

      وقتی ایران چرخه کامل سوخت هسته ای رو بصورت کاملاً بومی میتونه طراحی و اجرا کنه یعنی دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت. اینو فراموش نکن

    1. امید

     پس چرا خودرو درست نمیتونه ایران تولید کنه !!!
     فقط تو هسته ای و هارپ هستش که علم مربوطه رو داره
     پس باید بگیم از عمد دنبال صنعت خودرو سازی یا دیگر صنایع که باعث پیشرفت میشه نمیره و علمش مختص صنایع نظامی ست

     پاسخ
 2. Lili

  من فیلمی از ایلام دیدم که قبل از زلزله قریب به یک دقیقه اسمان نورهای عجیبی از خودش ساطع کرد و سپس زلزله شد که از طریق دوربین های مداربسته ضبط شده بود و با توجه به تحولات منطقه دلیل دیگری جز هارپ نخواهد داشت

  پاسخ
 3. باران

  تمام کسانی که در محدوده زلزله بودن میگفتن زمان زلزله سرگیجه عجیبی داشتن که عامل این سرگیجه میتونه امواج خیلی قوی باشه

  پاسخ
 4. saba

  سلام من در کرمانشاه زندگی میکنم بله این زلزله همراه با نور سبز رنگی بود الان رسانه ها دارن میگن شایعس چون ب دلیل فشار زیادی ک ب زمین وارد شده باعث این نور ها شده ما واقعا الان ب دنبال علتش نیستیم فقط داغدار مردممون هستیم و نگران هر لحظه زلزله چن روزه بالای 400 پس لرزه داشتیم همه داریم میسوزیم

  پاسخ
  1. حسن

   هموطن عزیز از صمیم دل تسلیت بنده رو بپذیرید. همه ایران داغدار است چون ما همه اعضای یک پیکره هستیم.

   پاسخ
  2. علی جمشیدیان

   هم وطن من پاره ی تن من ما همه داغدار هستیم و اندوهگین خدا ازشون نگذره با این علم شیطانی و کشتار مردم

   پاسخ
 5. محمد

  ولی به نظرم پدیده هارت وجود داره وهمین امر باعث شده طبیعت زمین بهم بخوره واین زلزلها به وجود بیاد چون د‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر طی ‌ این چند سال زلزله های زیادی شاهد بودیم

  پاسخ
 6. ایران تسلیت

  سلام این نوشته یک زلزله زده در استان کرمانشاه است:
  با توجه به چیزی که به چشم خودم دیدم و بقیه مردم این استان و حتی استانهای دیگه (که فکر کردن رعد و برقه) نورشدید سفید و زرد رنگی که تا زمان لرزش زمین (که نسبتا طولانی هم بود ) ادامه داشت من اول فکر کردم ما داریم بمباران میشیم ی بمباران خیلی قوی و بعد به ذهنم اومد شاید قیامت شده !! احتمال خیلی خیلی زیاد میدم که این زلزله طبیعی نبود ! و هم صدایی که شبیه به طوفان بعضی هاهم میگن شبیه صدای تراکتور !

  پاسخ
 7. کرمانشاه تسلیت

  طوفانی که چند سال پیش در تهران آمد و آسمان قرمز شده بود را یادتونه؟؟
  زلزله ی کرمانشاه به نظر شخصه واقعا عجیب غریبه و نمی توان گفت که حالت عادی داره!
  زلزله بم همینطور
  زلزله رودبار همینطور
  تمام سونامی ها همین طور
  اینها نمی تونن عادی باشند!

  پاسخ
 8. Sarbaz

  من به شخصه ی نور خیلی شدید سبز رنگ دیدم که اولش فکر کردم شاید موشک های سپاه در شهر کرمانشاه باشه که منفجر شده باشه
  و دیدم که این نور همراه با صدا نبود خیلی ترسیده بودم ی لحظه تنم لرزید و گفتم قیامت شده
  ولی بنظر من این نور اشعه پروژه هارپ هست صد در صد که باعث زلزله شده

  پاسخ
 9. علی

  سال ۶۹هنگام زلزله ی منجیل ،موقع فرار به بیرون یه چیزی نظرم را جلب کرد مثل این بود که آسمان آتش گرفته بود.

  پاسخ
  1. Fire

   Sal 85 zelzeleye borujerd ham b haminshekl bud, tule modati k pas larzehay shadid dashtim ham aseman y shekle ajib dasht, emshabam k karaj hesabi larzid, khoda b dademun brese

   پاسخ
 10. الهه

  من از ایلام هستم.
  منطقه ما در لحظه زلزله که حداقل ۱۰-۱۵ ثانیه بود…کاملا برق هاش قطع شد…..مادرم رفته بود سمت گوشی که از پنجره حالت رعد و برق تو آسمون دیده بود.
  …یکی از دوستام تو اون لحظه تو ماشین تو خیابون پارک کرده بودن…که نور در آسمون دیده بودن که فکر کرده بود مشکل اتصالیه …حتی اصلا متوجه نشدن که زمین لرزه بوده..تا اینکه با بقیه تماس گرفته بودن…و همین چیز رو من از چندین نفر دیگه هم شنیدم…..
  من نه میخام بگم زلزله بوده……نه میخام بگم نبوده…..
  .چون بالاخره اگه زلزله نبوده…این همه پس لرزه پس از کجا اومده؟ و اگه زلزله بوده…چه ارتباطی به آسمون داره….یه نفر که سواد این قضیه رو داره خواهشا بیاد توضیح بده…..
  من واقعا قصد شایه پراکنی ندارم…و فقط میخام توضیح بدن بهمون….و خودمون واقعا شوک بهمون وارد شد..خصوصا ما که تو طبقه بودیم و برق رفت و حتی تا ۳۰ ثانیه بعد اتمام زلزله تاریکی مطلق …حتی نتونستیم راه پله رو پیدا کنیم که فرار کنیم..و هیچ کاری از دستمون بر نمیومد…خود من که دیگه حس کردم مرگ نزدیکه…و همون شبی که تا صبح بیرون بودیم واقعا سخت گذشت…
  عمیقا با مردم آسیب دیده همدردی میکنم…هر چند که هیچکسی حال اونا رو درک نخواهد کرد…. امیدواریم که دیگه به دلایل ضعف ساختمان شاهد همچین مواردی نباشیم….و کشور ما زلزله خیزه…این قطعا آخرین زلزه نخواهد بود….فردا رو دریابید…….خدا به آسیب دیده ها صبر بده….آمین

  پاسخ
  1. امین

   وقتی روی لایه ها به صورت هدفمند و شناسایی شده تأثیر بگذارد
   تمام مسیر گسل بصورت دومینو تحت تأثیر قرار میگیره
   گسل های اطراف را تحت ـأثیر قرار میده
   میشه پس لرزه

   پاسخ
 11. نگاه

  سلام من ایلام زندگی میکنم لحظه زلزله مردم اینجا هم نور غیر طبیعی دیدن. این هم در نظر بگیرید ایلام شهر زلزله خیزه و ما هر ساله شاهد زمین لرزه های کوچک و بزرگ هستیم ولی هیچ وقت نوری مشاهده نشده بر ای همین مردم دنبال چرایی این نور هستن! گذشته از این پائیز امسال هنوز باران چشمگیری مشاهده نشده ولی در حواشی شهر ایلام رانش زمین اتفاق افتاده و ۵ خونه رو بلعید هر چند خوشبختانه مردم خونه ها رو خالی کرده بودن!!!اگر از صدای وحشتناک زمین و طوفان اون شب بگذریم، این زلزله کاملا غیر عادی بود !!!

  پاسخ
 12. آرش

  مطمین باشید که طبیعی نبود چون در ۱۰۰۰سال گذشته اگه مطالعه در مورد زلزله در گسل زاگرش داشته باشید هر گز امکان بیش از ۵.۵ ریشتر نداشته فقط زلزله های زیاد باقدرت کم مشخصه این گسله .دوم نور عجیبی که توآسمان حتی از کوههای ایلام مشاهده شده بود چنان حجم عظیم ورنگ خاصی داشته که در هیچ زلزله ای نور به این شدت ورنگ دیده نمی شود در ۵درصد زلزله ها نور هایی با رنگ سبز متمایل به ابی بصورت رنگین کمانی که دلایل علمی دارد مشاهده میشود نه از فاصله های بسیار دور اون هم به رنگ تقریبن قرمز که افراد نزدیک بصورت سبز تا ابی مشاهده کرده اند

  پاسخ
  1. بهزاد

   1000 شال؟کجای دوست خوبم.همین 40 سال پیش تو منطقه فارسینج از شهرستان سنقر استان کرمانشاه زمین لرزه 6.4 ریشتری کل آبادی رو ویروون کرد.کفک داره سوادت انگار

   پاسخ
 13. saba

  نظر منم همینه ک این زلزله ب خودی خود ب وجود نیومده شما اگ دقت کرده باشین تقریبا غرب و شمال غرب و مرکز ایران داره هر روز زلزله میاد دوستم بروجرده چن روزه داره زلزله میاد مدارس تعطیل شده

  پاسخ
 14. ابراهیم

  اونقدر که من اطلاع داشته باشم هارپ تغییرات اقلیمی تو لایه‌های بالای زمین ایجاد میکنه و انرژیش از ایستگاههای زمینی که امواجی رو به لایه‌های بالای جو میفرستن تامین میشه.

  در حالیکه امواج این زمین لرزه ثبت شده و حتی عمق کانونیشم مشخص شده.

  این حرفا مثل همیشه تئوری توطئه است.

  تازه علایمی که بهش اشاره کرده غیر از نوری که تو آسمان بوده، برای زلزله عادی و سابقه‌داره

  پاسخ
 15. هیویدار

  هر چه تو اینترنت تحقیق کردم بیشتر به این نتیجه که این زلزله کار هارپ بوده نزدیک تر شدم
  توی یوتیوب چندین کلیپ از سازندگان و مجریان و منتقدان تکنولوژی هارپ هستش اگه تونستین یه تحقیق بکنید بعدش خودتون قضاوت کنید!!!!!!!
  دنیا خیلی پیچیده شده از خواب غفلت بیدار شید!

  پاسخ
 16. س.ک

  سلام.من کرمانشاهم مطمئنم که هارپ بوده.کلی در مورد هارپ تحقیق کردم.زلزله.تغییر دمای هوای شدید استان کرمانشاه.قطعی برق و…نشان دهنده اینه که از این سلاح خاموش تو این منطقه استفاده شده.فقط خدا بهمون رحم کنه

  پاسخ
 17. Erfan

  سرخی آسمان پیش از زلزله یک پدیده علمی است و ارتباطی با هارپ ندارد. علت آن هم بالا رفتن حرارت اتمسفری و افزایش میزان الکترونهای موجود در یونوسفیر، فشار بر روی گسلها و آزادشدن گاز رادون می باشد. گاز رادون آزاد شده از زمین منجر به یونیزه شدن هوا شده و بار الکتریکی را به آن القا می کند و از آنجایی که آب قطبی است، جذب ذرات باردار هوا می شود. سپس گازی به نام پلاسما تشکیل می شود که این گاز از خود نور ساطع می کند.

  پاسخ
  1. فرهاد

   خواهشا نظرات ارشمیدوسی خود را تو هوا غوطور نکنید واسه هوا بده آدما رو مسموم میکنه چنتا کتاب خوندی دیگه پرفسوری هم حریف زبانت نمیشه

   پاسخ
   1. طاهر

    نه بابا تو کتاب نیست این مطلب از اینترنت دان شده. منم خونده بودم درحد دکترا نوشته . ارشمیدوس هم اینا رو نمیدونست .

    پاسخ
  2. رامتین

   سلام درسته حرف شما را قبول دارم
   از کلیه دوستان دعوت میکنم که این لینک رو باز کنن و بدونن اصل قضیه چیه»در پنج درصد از زلزله ها این نورها به وجود میاد و از قدیم الایام هم بوده و تاکنون هم کاملا مشخص نشده که دلیلش چیه
   علت ظهور نورهایی در آسمان پس از زلزله چیست؟+ تصاویر – ایران آنلاین
   http://tnews.ir/%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a2%d9%86%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86/818298830569.html#%d8%b9%d9%84%d8%aa-%d8%b8%d9%87%d9%88%d8%b1-%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%a2%d8%b3%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d8%b2-%d8%b2%d9%84%d8%b2%d9%84%d9%87

   پاسخ
  3. محمد

   خوب فدات شم همین هارپ که میتونه حرارت لایه های بالای جورا بالا ببره شما گفتی علت نور بالا رفتن حرارت لایه هابالایی جو هست درست ولی میتونی بگی این بالارفتن دما ربطی به پروژه تحقیقاتی هارپ نداره؟؟؟؟؟؟؟؟

   پاسخ
 18. احسان

  با سلام من بروجردم

  اینجا دم به دیقه میلرزه باید دلیل علمی این مسئله مشخص بشه ولی سر درد همرو برده تو فکر حالا یا دورانی بود یا اشعه خدا میدونه
  ما توکل به خدا کردیم هرچی هست تموم بشه
  ولی با توجه به آیات این زلزله قدرت لاینفک الهی باتشکر احسان از بروجرد

  پاسخ
 19. حسن

  تسلیت به تمامی ایرانیان جهت عزادار شدن هموطنان عزیزمان در غرب کشور
  بنده یک چیز رو خوب می دونم. موضوع هارپ جدید نیست و سالیان سال هست که توی دنیا سروصدا کرده. به نظر من عجیبه که خداوند زمینی رو که برای آرامش ما قرار داده بخواد با بی رحمی و با این شدت به بی آرامشی و هراس تبدیل کنه. هر چه هست کار خود انسانه. این زمین لرزه هایی که از ده ها سال پیش زیاد تر شده، آمار سرطان هایی که به نظر میاد از هر خانواده یک نفر رو دچار کرده ه ناشی از جهش شدید ژنتیکی که مهمترینش در اثر امواج مایکرو ویو و تشعشعات رادیو اکتیو هست، آب شدن یخ های قطب و صدها دلیل دیگه که مشخصا کمتر در کشورهایی مثل آمریکا رخ میده دلیلی جز این نداره که این عوامل طبیعی نیستند.

  پاسخ
 20. یک

  هارپ یه توهمه که میخوان بترسید.
  اگه آمریکا میتونست با هارپ زلزله بیاره، حتما تا الان ایرانو نابود میکرد.
  رنگی شدن آسمون،توی لایه یونوسفر کاملا طبیعیه.

  پاسخ
  1. barana

   هه آمریکا خودش میدونه چه زمانی کاری رو انجام بده که کسی بهش شک نکنه واقعا مردم ما چیکار کردن که با ما اینکارو میکنه

   پاسخ
 21. علی

  چ بگم.فقط قطعا طبیعی نبود.خیلی شواهد نزدیکی به هارپ داشت.و اینکه تسلیت به خاطر مردممون و حسرت بخاطر بی ارزه بودن کشورمون.باید پیگیر باشن.پس از مطمعن شدن به سازمان ملل ک اونم مال امریکاییاس شکایت کنه.امار رو اشتباه میگن.بیش از 3500 کشته داده

  پاسخ
 22. علیرضا

  هارپ یه توهمه که امریکا میخواد با اون کشورهای دیگه رو بترسونه.
  اگه آمریکا میتونست با هارپ زلزله بیاره، حتما تا الان ایران و کره شمالی و سوریه و روسیه رو نابود میکرد.
  اینقدر ساده نباشید
  رنگی شدن آسمون،توی لایه یونوسفر کاملا طبیعیه.یکم تحقیق کنید متوجه می شید
  تسلیت کرمانشاه
  تسلیت ایران

  پاسخ
 23. رستا

  آغاز سخن اگر وقت کردید عبارت تئوری توطئه رو تو گوگل سرچ بفرمایید.
  و اما بعد اگر کار هارپ بوده کاری از دست هیچ شهروند ایرانی برنمیاد، جز مقاوم سازی مسکن هامون و دوراندیشی و آمادگی مقابله با هارپ، اگر کار هارپ نبوده باز باید بریم سراغ مقاوم سازی ابنیه و باز پیش بینی و آمادگی مقابله با حوادث طبیعی؛
  خونه ساختی اصول رو رعایت نکردی چه با هارپ چه بی هارپ خواهی مرد. تکنولوژی ساخت مسکن مقاوم رو داریم ولی تعهدش رو نداشتیم.

  پاسخ
 24. فرهاد

  سلام به همه شک نکنید این زمین لرزه طبیعی نبوده چون من خودم تو شهر مرزی هستم زلزله بالای۵ ریشتر را تجربه کردم همون شب حادثه صبح روز حادثه حدودا ساعت۱۱ من شاهد چنتا هلیکوپتر بودم که به طرف مرز رفتن احساس کردم جنگی هم هستن بعد این شبش زلزله اتفاق افتاد تو مناطق کوهستانی ما اصلا همچین جیزی وجود نداشته فقط دخالت این ازمایشات است

  پاسخ
  1. نسترن

   من هم در کرج ساکن هستم ساعت ۴عصر ۳تا هلیکوپتر توو آسمون دیدم به رنگ مشکی.فکر کردم مانور هست اما مناسبتی نبپد اون روز

   پاسخ
 25. saba

  الان تو تلگرام ی کلیپ اومده زلزله 7 ریشتری استرالیا الانم چن روزه بیش از 600 پس لرزه تو کرمانشاه اتفاق افتاده شهرای دیگم لرزیدن فقط سوالم اینه ب نظر شما آخر زمانه؟از نشانه هاش من خوندم زیاد شدن زلزله هاس واقعا دارم دیوونه میشم خیلی میترسم اصن تکلیفمون مشخص نیس خیلی حالم بده???

  پاسخ
  1. FaRiD

   عزیزم. گسل زاگروس فعال شده و تا غیرفعالیش پس لرزه میزنه… کاملا مشخصه که زمین به صورت غیر طبیعی تحریک شده… تمامی شواهد میگن که زلزله طبیعی نبوده…
   زلزله استرالیا هم احتمالا مال قبلا هستش که الان کلیپشو پخش میکنن…

   پاسخ
 26. س.ک

  الان یه کلیپ دیدم که از سلاح هارپ تو مشهدم استفاده کردن همین امروز.مردم فیلم گرفتن.یکی بگه اینجا چه خبره!!!دوستانی که میگن آمریکا اگه هارپ داشت کل ایران رو نابود کرده بود تا الان بهتره یکم تو اینترنت در مورد هارپ تحقیق کنه که کشورهای آمریکا روسیه و چین سالهاست دارن از این سلاح تو نقاط مختلف دنیا استفاده میکنند و با تغییرات آب و هوایی هر منطقه وکشور.کم کم کشورهارو ب خود محتاج میکنند و بر اون مسلط میشن.مثل خشکسالی.سیل.زلزله.حتی تغییر دمای هوا.حتی ایجاد وهم میکنه و بر حالت روحی انسانهام اثر میذاره

  پاسخ
 27. س.ک

  ضمنا اگه نورهای مشاهده شده تو آسمون هارپ نیست و قبل از زلزله طبیعیه چرا تا الان دانشمندا ازش به عنوان یه ابزار برای تشخیص زلزله استفاده نکردن؟و زلزله تنها بلای طبیعی هست که هیچوقت قابل پیش بینی نیست.

  پاسخ
  1. ساحل

   ۱- برای زلزله های بالای ۵ ریشتر معمولا این موضوع اتفاق می افتد و در اثر بروز فشار و تغییر در ویژگی های الکترومغناطیس سنگ های لایه زمین رخ می دهد و گاه ممکن است حتی اثرات آن به مدت ها پیش از بروز حادثه باز گردد ولی به دلیل وجود پدیده های جوی مختلف ممکن است نادیده گرفته شوند
   اولین توضیح علمی درباره نورهای زلزله یا EQL را طبیعت‌شناس و کشیشی ایتالیایی به نام اینازیو گالی در سال ۱۹۱۰ در حدود ۱۰۷ سال پیش در قالب مقاله‌ای علمی منتشر کرد. وی در این مقاله به چهار نوع از نورهای زلزله اشاره کرده‌ است: نورهای کم دوام یا پیش‌لرزه (چند ثانیه دوام دارند)، بادوام (چند دقیقه دوام دارند)،‌ نورهای پراکنده، شعله‌ها، ابرهای درخشان و کره‌های درخشان متحرک.
   ۲-انرژی امواج ELF ULF VLF هیچ گاه نمی تواند تا عمق زمین نفوذ و موجب بروز زلزله ای به بزرگی ۷ ریشتر شود اما بروز زمین لرزه هایی به بزرگی ۳ ریشتر که البته قدرت تخریب چندانی ندارد بدلیل ماهیت این امواج قابل تصور است که خیلی از افراد ممکنه اون رو احساس نکنند
   ۳- قدرت تخریب زلزله علاوه بر مقیاس اندازه گیری ریشتر ، به نوع حرکات زمین و عامل مهم مانند عمق آن نیز باز می گردد. که با توجه به پارامترهای ذکر شده این اثرات برای زلزله کرمانشاه متاسفانه طبیعی است.
   ۴- بد نیست نگاهی هم به تاریخچه زلزله های ۱۰۰سال گذشته در ایران و دیگر نقاط جهان بیندازیم.

   پاسخ
 28. saba

  لایک. راستی اگ نورها واسه قبل زلزله بود چرا بعنوان رنگ خطر استفاده نکردن کاملا موافقم.عجیبه دیگه معلوم نیس دارن چ ب سرمون میارن

  پاسخ
 29. علی

  باسلام من ازخرم آباد لرستان این مطلب را ارسال می کنم نکته عجیب دراین زمین لرزه ازتجربه سرگیجه ای بود که افراد مختلف اززمان زلزله تعریف می کردن که به نظرم کاملا غیرطبیعی می باشد

  پاسخ
 30. رستمی

  دوستان…غضب…هشدار…خوف الهی و آسمانی بود…که در راستای پیشروی طبیعت و نظم مدون خالق آن پیش آمد…کمی به خدا ایمان بیارید این وهم ومسله ازذهنتان حل و پاک میشه…دلیل پس لرزه های شدید و مکرر هم در کرمانشاه و بروجرد وهرکجا…دلیلی جز قانون طبیعت نداره….این نوع زلزله ها به گسل های خوشه ای مشهورند که گسل های حساس و فعال زیادی را فعال میکنه و شاید تا سالیان ادامه پیدا کنه….البته از خوف وقدرت بی شک الهی درامان بمانیم بعلت تکرر لرزش و حساس کردن گسلهای دیگه احتمال بسی رخداد زلزله مهیب دیگری در این نوع گسل های خوشه ای وجود داره…فقط با ایمان بخدا و حق مرگ و حق اینکه این آوارگی و بی خانمانی و کشتارو بی زن و همسر و فرزندیروزی درانتظار ما نیز هست,نجات دهنده مااز خوف وعذاب الهی و سرنوشت می باشد…

  پاسخ
 31. علی

  اینقدرآمریکاروبزرگ نکنیدبرویدتحقیق کنیددربیشتربلایای ویرانگرقبل یابعدویاهمان لحظه که اتفاق می افتداین نورهای مرموز(فرشته ها)مشاهده میشه حتی سالهای خیلی قبل که آمریکابه دنیانیومده بودالله اکبر

  پاسخ
 32. شراگیم

  فکرشوبکنیداگه زلزله ای به بزرگی زلزله کرمانشاه توتهران بیادازهر10نفر1نفره زنده میمونه.هیچ جای امنی وجودنداره.ساختمانهافرومیریزه.خیابونهاتوی تونلهای متروفرومیره ولولهای گازانفجارهای بزرگ بوجودمیاره.وباشکستن سدکرج ولطیان تهران توآب فرومیره.طبق آخرین گزارشات وقوع زلزله درتهران30سال دیرکردداشته واین یعنی احتمال وقوع زلزله درهرلحظه که وقوع این زلزله یکی ازپنج فاجعه بزرگ دنیاپیش بینی شده.

  پاسخ
 33. شراگیم

  این جواب عربستان به اون موشکی هست که ایران توست یمن بطرف ریاض پرتاب کرد.عربستان گفته بوداین کارایرانوبی جواب نمیزاره.اینم جوابش.آمریکاپشت عربستان.روسیه پشت ایران.خودتون تصورکنید.

  پاسخ
  1. يک ايراني وطن دوست

   ببخشید شما که این کامنت روگذاشتید اصلا کتابی درمورد تاریخ سیاست وفرهنگ خوندین….اصلا به اخبار ومطبوعات توجه میکنید….اصلابه حوادث ورویدادهای دنیا توجه کردین….یااین که ازپشت کوه اومدین ودقیقا مثل یک ابله نادان وجاهل نسبت به نوشتن این کامنت کردین…..
   اصلادرمورد روزدنیااطلاعی دارین….(..این زلزله هابه دستور عربستان به ایران تحمیل شدالبته به خیال خام خودتون…)
   آری شاید ما به مردم یمن کمک کنیم تادرمقابل اعراب جاهل مقاومت کنند…
   ولی ماکاربدی نمیکنیم چون داریم به مردم بی دفاع ومظلوم کمک می کنیم تادر این زمانه (که اعراب به دوران جاهلیت خودبرگشته اند)مقاومت کنند….
   ولی این رابدانید که اگرروزی عربستان بخواهد همچین غلتی کند باسیلی های کوبنده ومشت های پولادین ما مواجه می شود ومابازهم دفاع مقدس رابه وجود می آوریم ولرزه دردل دشمن می اندازیم….
   اما موجوداتی به اصطلاح انسان مثل خودت که وطن فروشی افتخارشونه مثل یک حیوان فرارمیکنند….
   پس این رو بدونین که خیلی هامثل خودت لیاقت کامنت نوشتن ندارن پس بیهوده وقت مردم رو نگیر وحرف ها وفرضیه های بی ارزش وبیهودت روبرای خودت نگه دارن…(همین وبس)
   ماایرانی هستیم وبه ایرانی بودن خود افتخار می کنیم وتاپای جان ازش دفاع می کنیم…
   ایران تسلیت…….
   کردستان تسلیت…….

   پاسخ
 34. حیرانی

  من هم یه کرمانشاهی هستم که هم نور رو توی اسمون دیدم و هم صدای مهیب شبیه رعد و برق شنیدم اما از مین شناسی چیزی نمیدونم فقط این رو میدونم که کرمانشاه رو از انچه که بود بدتر کرد

  پاسخ
 35. حسن

  کار امریکا اسراعیل و انگلیسه الان هفده ساله که ایران خشکسالیه از وقتی اونا به اون سیستم دست پیدا کردن این کارو کردن و هر چند سال یک بار یک شهرو با زلزله خراب میکنن که کسی نفهمه. اونا اشکار این کارو نمیکنن که اسمشون تو بقیه کشورها و اسمشون تو ملت خودشون بد در نیاد .چون هیچ کشوری خودشو بد نمیدونه و خودشو حق و فرشته و کشور درستکار روی زمین میدونه واسه همین کارای کثیفشون مثل هارپ رو مخفی انجام میدن

  پاسخ
 36. خ

  من هم با خوندن این مطالب به شک افتادم چند سال پیش شمال دانشجو بودم که برف خیلی زیادی بارید سال ۹۲ اگه یادتون باشه و برف تو شهر ساحلی عجیب چه برسه ۲ متر برف و چیز مهم که یادمه رنگ اسمون خیلی عجیب بود خب من تو شهر کوستانی و سرد سیر بزرگ شدم و برف زیاد باریده و بارش سنگین برفو دیدم ولی هیچ وقت اسمون اون رنگی نبود

  پاسخ
 37. یاس

  انقدشدیدبود که درو نتونستم بازکنم.تودرگیرکرده بودم.فقط دیدم خانه زیرپام داره میلرزه اونم بشدت وقدرت فراوان .صداش وحشتناک بود.زلزله عادی نبود۸۵۰تاپسلرزه؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 38. سجاد

  سجاد….من بچه اسلام آباد غرب هستم بله نور قرمز ورعدبرق رو روی سرپل زهاب شخسن دیدم اما دلیلش نمیدنم.

  پاسخ
 39. ابی

  بنده زمین شناس بی ادعایی هستم. نمیخوام وارد مسائل تخصصی بشم. ولی دیگه ارتباط هارپ و زلزله خز شده؟!!!
  هر وقت تونستید بین عرض ناخن انگشت کوچیکه ی پای سمت چپ خودتون و میزان شوری آشه شله قلم کار ماربزرگ من ارتباطی پیدا کنید، مفهمید که هارپ چطوری زلزله ایجاد میکنه؟

  پاسخ
  1. میلاد

   نه عزیز پس معلومه خیلی هم تخصصی توی این زمینه نداری. خز شده چیه پروژه هارپ با طبقه بندی سری در دست پنتاگونه با بودجه باز. میدونی یعنی چی؟ یعنی هرچی بابتش هزینه بشه جا داره. اطلاعاتت رو بروز کن عزیزم. هارپ دقیقا” برای ایجاد زمین لرزه و نوسانات جوی کاربرد داره و الان هم که ایران توی منطقه نفوذ داره از شدت تنفرشون دارن انجام میدن

   پاسخ
 40. س.س

  به نظرمن همه این حرفها ( اشعه هارپ و آمریکا و …) اینا همه چرنده، تا خدا نخواد یه برگ از درخت نمیفته، آمریکا سگ کیه که با یه اشعه بتونه بی نهایت تن خاک و سنگ زمین رو که فقط خود خدا حسابش رو میدونه تکون بده، اصلا حوادث طوفان و سیل و همین طوفان قبل از این زلزله در آمریکا که این همه ویرانی به بار آورد کار کی بود، دست بردارید تورو خدا از این چرندیات،اینها همه نشانه های غضب خداست ، نشانه های اینه که هیچ کس حتی به برادرش رحم نمی کنه، البته من منظورم این مردم بیچاره زلزله زده نیست در کل میگم.

  پاسخ
 41. رعد

  من یک موضوع به نظر تان میارم یاد تان باشه یک ماه پیش ما تو اسمان های شهر های مختلف ایران صدا های مختلف را می شندیدم وحتی ضبط شده بود به نظرم اجرام اسمانی ونیز موجودات هوایی دارن زمین مارا بمباران می کنند مگه نه

  پاسخ
 42. رعد

  نادر چند روز پیش من در تبریز شب هنگام حیاط بودم یک شی مشکوک که نورانی بود دقیقا به حیاط ما امد ونشست زمین من رفتم پیش ان اما فقط بوی عجیبی می داد ونامری بود بعد که بر خاست همان مکان را بررسی کردم چند ناخن ونوک اردک مانند افتاده بود زمین هیچی نبود اجرام وانسان های فضایی به نظرم به زمین امده بودن

  پاسخ
 43. میلاد

  بابا چرا داریم چشمامون رو میبندیم مگه رهبرمون نگفتند که هرگاه از دشمن غفلت کنید بسادگی بر شما مسلط خواهند شد خوب معلومه که دارن روی پروژه هارپ کار میکنند برای ضربه زدن به ما. حالا بجای اینکه در پی فناوری مقابله و دنبال راه چاره باشیم هی کتمان کنیم اونا که دارن کار خودشون رو میکنند خصوصا” الان که ترامپ هم اومده و ایران هم توی منطقه صاحب پیروزی شده دارن کور میشن ایران رو ببینند

  پاسخ
 44. آزاد

  سوگند به تمام مقدصات و هرآنچه که برام عزیزه، این حرف حقیقت محض است
  ما در قصرشیرین زندگی میکنیم، هنگام وقوع زلزله من در پاک افشار بودم، همه میدونن که این پارک بر روی بلندی و مشرف به شهر هست، در حالی که به آسمان خیره بودم با چشم های خودم دیدم که توپی آتشین بزرگ آسمان را به رنگ های متفاوتی درآورد و ازین توپ که درحال محو بودن بود رعدی بیرون آمد که یکی به سمت کرند غرب (دالاهو) و دیگری به سمت شمال شهر قصرشیرین که تقریبا نزدیک ثلاث و ازگله هست، رفت…. این اتفاق با بادی همراه بود که من تا به حال احساس نکرده بودم. دلهره ای عجیب داشت. شاید مانند اتاق عمل… بعد انفجار و قرمز و زرد شدن آسمان… همراه لرزش زمین.
  واقعیت این است که سیاست مدارها، نه همه، آنهایی که دستی بر آتش دارند حقیقت را خوب میدانند و سکوت میکنند. حقیقت این دنیا چیست؟ چرا رازها را برای عوام برملا نمیکنند…؟ آیا ما موشهای آزمایشگاهی این کره خاکی هستیم؟ آیا ما عوام باید تاوان توازن بین شرق و غرب و جنگ های سرد و داد و ستدهای پشت پرده را بدهیم؟
  مدار ۱٦۱۸….
  فراماسونری….
  اهرام مصر و تکنولوژی آن برهه…

  پاسخ
 45. محمد

  سلام در زلزله اخیر کرمانشاه من و برادرم نشسته بودیم در اتاق یه هو زیر مون لرزید وای چه صحنه عجیبی باور بفرمایید که نتونستیم راه بریم شانس آوردم که برادرم منو گرفت بغل و برد بیرون البته خدا را شکر کرمانشاه خودش چیزی نشد تخریب در سرپر ذهاب بود که میشه گفت خدا بهشون صبر بده فقط همینو میتونم بگم …در ضمن من ایرانم رو دوست دارم چقدر شما ها شایعه پراکنی میکنید بله منم این صدا ها رو شنیدم ولی خوب دیگه انقدر نگید هارپ هارپ هارپ فک نکنم ۲۰درصد از شما بدونه اصلا هارپ چی هه

  پاسخ
 46. توسلی

  سلام
  دوستان بنده اهل شهر کرمانشاه هستم و معلم زمین شناسی هستم.
  من نمیگم که این زلزله طبیعی هست یا نه اما اینو بدونید که در زلزله به دلیل ازاد شدن گاز نیون از سطح گسل ها مدتی اسمان روشن میشه و ما نمیتونیم با این دلیل بگیم که زلزله ی دست بشر بوده اما به هرحال ایجاد زلزله کار سختی نیست.موید باشید.

  پاسخ
 47. عباس

  با سلام ودرود وعرض تسلیت به مردم زلزله زده وداغدار کرمانشاه عزیز . ما نمی توانیم هم این فرضیه را قبول نداشته باشیم و هم قبول داشته باشیم ولی از این ادمیزاد دوپا هرچه بگی بر می اید. اگر این مقاله را خوانده باشید که چقدر در سراسر دنیا مرگ دسته جمعی ماهیان دریا از هر نوع یا پرندگان از هر نوع باید به علت ان پی برد که ما ایرانیان سعی میکنیم به چیزهای دیگر ربط دهیم .کشور عزیزمان روی بیشترین گسلها هست واحتمال خطرناکترین زلزلها را دارد چندین سال است که میگویند تهران هر لحظه امکان دارد زلزله بشد .تو یه سایتی خواندم که سیستم هارپ بیشترین تاثیر را روی تغییر جهت ابرها دارد وبه طریق همین امواج هارپ مسیر ابرها را عوض میکنند وبه طریق نباریدن باران انجا را با خشکسالی وطوفانها وریزگرد ها نابود میکنند. اصلا ما کاری به سیستم هارپ نداریم .الان 12 اذر سال 96 است از اول مهر تا به الان هیچ ابری روی اسمان اصفهان نیامده و بارشی در کار نبود است واگر بود سمت غرب اصفهان اینهم به مقداری کم یا جاهای دیگر وخدا به دادمان برسد اگر بارانی نبارد پس دانشمندان کشور ما هم باید به دنبال علت بگردند .زمانی که کرمانشاه زلزله شد خداشاهد اصفهان هم لرزید که بنده زنگ زدم 125 گفتم الا ن خانه ما لرزید گفتند چیزی به ما اعلام نشده که بعد از یک ربع تو شبکه های مجازی دست به دست شد .حالا خیلیها این سیستم هارپ را قبول ندارند ولی اگر من به شما بگم در دانشگاه ازاد خوارسگان اصفهان چند مهندس یه سیستم درست کردند که در روستای برسیان نزدیک به باتلاق گاوخونی تولید ابر کردند وطوفان ورعد وبرق وباران شدید شما فکر کنم قبول نداشته باشید ولی فیلمش توی یوتیوب هست .پس با علم میشود هر کار نشد به شد تبدیل کرد حتی زنگ بزنید دانشگاه خوارسگان اصفهان بپرسید .پس میشود بادیدن این فیلم پی به درست بودن سیستم هارپ کرد واین اتفاقات وزلزله ها /تما م ایران را خشکسالی نابود دارد میکند تو اصفهان 30 سال پیش 5 متر که از زمین را چاه میکندی اب میزد بالا حالا رو 150 و200متر رفته اینم اب شور .بازم دعا کنیم باران ببارد و ایران مان را از بلایای طبیعی نجات دهد

  پاسخ
 48. علی رضا

  سلام با عرض تسلیت به ایران عزیزم مخصوصامردم داغدار کرمانشاه. من علی رضا بچه گرگان هستم و درست چهارسب قبل از اینکه کرمانشاه زلزله بیاد منو پسر عموم ساعتای 10 شب بود که من گفتم بریم سر مزار مادرجونم که رفتیم شاید باور نکنید اونشب ی باد خیلی گرمی که تا به حال من مثلشو ندیده بودم می وزید همونجا من به پسر عموم گفتم که ی اتفاق بدی قرار بیوفته اخه من تا به حال چنین باد گرمی ندیده بودم اونم درست شبهای قبلش انقد سرد بود که من سرما خورده بودم حتی همون روزشم سرد بود اونشبو هیچ وقت فراموش نمیکنم چون هم هواش ی جوری بود هم باد گرمو سنگینی میزد که درست 4 روز بعدش کرمانشاه زلزله امد من نمیگم پروژ هارپ ولی هرچی که بود زلزله کرمانشاه طبیعی نبود چون ما تو قصر شیرین اشنا داریم وقتی که زلزله اومد حدود دوساعت بکوب بهشون زنگ میزدیم ولی همش گوشیشون خاموش بود درصورتی که وقتی که جواب دادن همشون گفتن گوشیایی ما روشن بود من میخوام بگم زلزله چه ربطی داره که بخواد خطارو خراب کنه این صدرصد فرکانسی بود که باعث شده خطا بهم بریزن جالب تر ازهمه اینه که وقتی به همشون زنگ زدیم بعد از دوساعت جواب دادن خداروشکرو هیچ کدومشونو چیزی نشده بود ولی همشون میگفتن وقتی زلزله امد ما همه سر کیجه داشتیم ی سال گرگانم زلزله بدی امد ولی ما نه نوری دیدم نه سرگیجه ای داشتیم اونشب تا صبح همش پس لرزه میومد برا همین ما رفتیم بیرون ولی من نوری ندیدم .خلاصه میخوام بگم از ما انسانا هرکاری بر میاد و خودمون داریم باعث نابودی زمین میشیم امثال گرگان مقز زیاد شده اصلا همه چیز طبیعت بهم خورده ما توی سه متری اب درمیومد حالا باید حداقل 10 متر بکنی که تا اب در بیا اقایان خانوما به فکر طبیعت باشین انقد چاهای غیر مجاز نزنید انقد اب و بیهوده مصرف نکنین روزی برسه که همون اب و نداشته باشیم بخوریم در اخر به نظر من تمام اینا کار خوده ما انساناست خداوند انقد مهربونه که هیچ وقت بچه ای و بی مادر نمیکنه و مادریو بی بچه ما خودمون هستیم که بلا سر خودمون میاریم خداوند بهمون عقل داده ولی متاسفانه به درستی ازش استفاده نمیکنیم

  پاسخ
 49. mohsen

  دوستان من خودم سرپل ذهابم و به چشماي خودم ديدم روز بعد زلزله دوتا نور كه اكثر مردم ازش عكس و فيلم هم گرفتن دوطرف خورشيد ديدم. شبيه اين —-٠ o ٠——
  اين دوتا نور عين دوتا شهاب سنگ بودن كه دنباله دار بودن
  مث اينكه داشتن به طرف خورشيد ميرفتن
  يعني انگار سه تا خورشيد تو آسمون بود
  اين زلزله خيييييييللللللييييييي عجيب بود

  صدا و لرزش نور سبزو ….

  پاسخ
 50. میثم میرزابیگی

  دوستان حالا ما بلفعل میگیم هارپ بوده پس این پس لرزه ها چی ؟!!!!!!!!!!! به این موضوع توجه نکردید اصلا

  پاسخ
  1. mohsen

   داداش شما وقتی یه سنگ رو پرت کنی به محض اصابت با زمین ساکن میشه و می ایسته؟؟؟
   یا چندتام غلط میخوره و بعد وا میسته؟
   زمین اینجا با قدرت ٧و سه دهم تکون خورده بعضی جاها یه متر بالا اومده
   دلو روده زمین اینجا ریخته بیرون میخای گسل ها تحریک نشن؟؟؟؟
   شکاف تو دل کوه ایجاد کرده عمقش نامشخصه
   سنگ انداختیم تو شکاف اصلا معلوم نبود چقد عمق داشت چون هیچ صدایی منعکس نشد
   زمین کشاورزی شکاف خورده آب زده بیرون
   پس لرزه دلیل بر طبیعی بودن زلزله نیست
   هرچندم که از مرز هزارو خورده ای گذشته
   چرا کسی در مورد اون دوتا نور کنار خورشید حرفی نمیزنه چرا رسانه ها پخش نکردن
   نکنه فقط دوربینای ما قابل به ظبطش بوده

   پاسخ
 51. محمد

  خود زلزله طبیعی وحواشی آن از جمله ایجاد صدا ونور وپس لرزها نیز تا حدی طبیعی است.اما آیا عوامل انسانی باعث تحریک گسل ها نمی شود .از جمله عامل اکتشاف نفت ولرزه نگاری که در تمامی مناطق زلزله زده به مدت بیش از دوسال در حال اجراست وهنوز هم ادامه دارد.مراجعه کنید به سایتwww.nioc.ir

  پاسخ
 52. متین

  سلام من اهل کرمانشاه هستم نمی دونم دلیل زلزله واقعا چه بوده ولی همگی قرآن که قبول داریم انقدر گناه زیاد شده که غیر از ظلمت چیزی دیده نمیشه یارو کلاس قران داره سه تا دیش ماهواره روپشت بام خونشه قبلا می گفتن دین از سیاست جداست حالا می گن دین اززندگی کردن ما جداست فقط اینو میدونم ازوقتی زلزله امده شاید هیچ کس درکرمانشاه با آرامش نخوابیده واسترس مارا
  کشته دعا کنید آرامش واقعی به وجود بیاد

  پاسخ
 53. ali

  دوستمون متین راست میگه آقا تورو خدا هرکی سه تا دیش داره یکیشو برداره
  خاهش میکنیم بردارین دیش های اضافی رو تا زلزله نیاد،
  ذهنیت مارو باش
  ،دنیا داره انسان میسازه اونم با هوش مصنوعی و احساسات،ما داریم در مورد….
  اگه اینجوره خب یه نظر هم به تایلند وآتلانتا و نیویورک و لیبریا بزن که پرفسادترین کشورهای جهان محسوب میشن،
  کشور ایران جزو نجیبترین کشورهاست شکر خدا ?

  پاسخ
 54. فاطمه

  سلام
  متاسفانه امروزه اگه اسمی از گناه و فساد زده شه بعضی ها به اسم پیشرفت علم و پیش پا افتاده بودن این مسائل اذهان را به جایی دیگه سوق میدن . هزاران سال پیش خدا قوم لوط رو به خاطر فسق و فساد نابود کرد الان همین فساد در کشورهای پیشرفته به یه قانون تبدیل شده و در حال گسترشه.
  مورد توجه روشن فکران امروزی

  پاسخ
 55. محمد

  انشاءالله که یه زلزله شدید بیاد و همه دولتمردای فاسد ایران را با خودش ببلعه انشاءالله اگه این اتفاق بیافته ماهم اگه این بین طوریمون بشه اشکالی نداره اونایی زنده موندن حداقل از تفاوت طبقاتی و گرونی وحذف یارانه و…..راحت میشن البته به شرطی که بازمانده ها دوباره دنبال اختلاس ودزدی وحق وناحق کردن نرن

  پاسخ
 56. امیر

  با سلام…بنده هم ساکن شهر کرمانشاه هستم…من در هنگام زلزله در پارک نزدیک به خانه بودم…..البته من نوری ندیدم ولی صدایی عجیب و سهمگین رو شنیدم و بعدش زلزه شد…این صدا شبیه صدای باد شدید در دور دست بود…البته امکانش هم هست صدا مربوط به خود زلزله بوده باشد…..ولی بهرحال افراد بومی شهر سرپل و ایلام نورهای نامتعارف و مشکوکی رو دقایقی قبل از زلزله مشاهده کردن….مشابه این نورها این روزها در برخی از شهر های کشورمان هم دیده میشود…امیدوارم اتفاق بد دیگری در راه نباشد…

  پاسخ
 57. کرمانشاه۱۹

  من الان سرپل ذهاب هستم
  زمان زلزله توی خونه بودم داخل مسکن مهرانقدی هواروشن شدبانورای مختلف که من وداداشم بیرون نگاه کردیم یهوزلزله اومدبایه صدای بسیارعجیب داداشم فقط دادامیزدکه قیامت شده منم میلرزیدم وپشت درب ورودی پناه گرفته بودیم خیلی ادامه داشت بنظرم طبیعی نیست که داره تمام ایران میلرزه وتابه حال۱۵۰۰پس لرزه اومده واقعابی سابقه س.

  پاسخ
 58. فاطمه

  لا تکلف نفسا الا وسعها
  ما کشور اسلامی هستیم از دیار کفر انتظاری نیست. در صورت اختلافی در احکام و قوانین اسلامی هر کسی به اندازه یه مرجع تقلید اطلاعات داره اما در مقام عمل ….
  در همین قسمت نظرات هر کسی آزاده نظرشو بگه اما مسخره کردنه دیگران رو هم میبینیم.
  آیت الله مجتهدی تهرانی در یک سخنرانی گفته بودن وقتی سیل طوفان بلایای طبیعی میاد نگید به خاطر تغییرات آب و هوایی و… است بدانید به خاطر گناهه.

  پاسخ
  1. پارسا

   خدا به راه راست هدایتت کنه خواهر من
   اصلا باورم نمیشه که هنوز همچین تفکرایی توی این مملکت خراب شده هست
   و تا وقتی اینجور تفکراتی بر عقل آدما چیره شده باید متاسف بود برای همه زندگی کردن در این موقعیت مکانی و زمانی

   پاسخ
  2. پرشین

   باسلام به شما
   فرمودید گناه،آخه از کدوم گناه صحبت میکنید مگه مردم بدون امکانات اطراف کرمانشاه چی داشتند که گناه کرده باشن ،پول ،قدرت،ثروت،…..یا جزء سیاسیون بودن،خواهشن جفنگ نبافین،لطف کنید اگه اطلاعات علمی معتبر دارید کامنت بذارید.ممنون

   پاسخ
 59. محمد

  عزیزان خواهشا بیایید باصداقت انچه رادیدیم وحس کردیم بصورت کامل بنویسیم چون این قضیه شوخی بردار نیست.
  من اون شب (اینوبگم که درکردستان زندگی می کنم)بعداز زلزله (حدود۳ساعتی)بوهایی بسیارنامطبوع را حس می کردم بخصوص روی لباس وپتوهایم واین بوها حالمو به هم می زد حالت تهوع بهم دست داد وقتی ساعت۵صبح به خانه رفتم شومینه راروشن کردم انگاریه چیزی تولوله دودکش دراثرحرارت شومینه داره ازخودبوپخش میکنه(که اولش فکرکردم پلاستیکه اماهمان بویی بود که بیرون حس میکردم منتهی شدیدتر)واین بوشب بعداززلزله انگاردرداخل دهانم متساعدمی شدوبزاقم ترش شده بود بعدازسه چهارروز بوتموم شدتااینکه درهفته گذشته یک زلزله۶ریشتری نقطه مرزی عراق وایران اتفاق افتادبازدوباره این بوبرگشت امانه به شدت بوی زلزله اول
  امایکی ازاشنایانمان درزلزله اول گفت درزمان زلزله برقمون قطع ووصل می شد
  ازاینجاازکسانی که این کشوررادوست دارندخواهشمندم بی دریغ درباره ی اظهارات دوستان تحقیق کنند
  تایادم نرفته اینم بگم که یک دلیل وجودداره که این زلزله۷و۳دهم طبیعی بوده وان مراجعه به بایگانی ۱۸و۳۰شبکه خبر در۱مهرسال۹۶که درموردبالارفتن میانگین زلزله کوچک نسبت به سالهای قبل می پردازه

  پاسخ
 60. میلاد

  این ها همه در اثر گناه کردن مردم خداوند دیگر صبرش سر امده و به نظر من زندگی نسل الان زندگی نیست ننگ است و این حق ماست چون خداوند در قران قبلش نوشته بوده یاحق

  پاسخ
 61. سامی

  بابا ای ملت ،هارپ چندین ساله که داره بر علیه ایران استفاده میشه زلزله ،ریزگردها،خشکسالی،سرما وگرما ،بارش برف وباران و…. ازکارهای ابتدایی وساده هارپه درمراحل بالاتر کنترل ذهن و نابودکردن خطوط تلفنی و اطلاعات کامپیوترها توسط امواج الکترومغناطیسی و….بخشه ناچیزی از قدرتهای هارپه

  پاسخ
 62. Ahmad

  به نظر من هارپ نیست چون اگه هارو بود و به همین سادگی همه میفهمیدن جنگ رخ میداد این زلزله ها یه چیز معمولیه ایران تو یه منطقه زلزله خیز هستش.اینو هر کسی می‌دونه که هر زلزله تا چند ماه پس لرزه داره

  پاسخ
 63. علی

  شنیده شدن صداهای عجیب و غریب در آسمان برخی نقاط ایران به مدت چند روز متوالی و مصادف شدنش با زلزله ها میتونه عجیب باشه.

  پاسخ
 64. مهرداد

  دوستان عزیز با سلام و عرض ادب به همگی و انهاهی که در هر نکته ایران هستند و در مورد این اتفاقات اخیر در مورد زلزله نظرت خودشون می دن!
  از تهران هستم و دوست دارم این بحث زلزله ها و پس لرزه ها رو و همینطور اون عزیزانی که در کرمانشاه و کرمان هستند
  ایا به جز سر گیجه و سر درد مشکلی دیقه ای دارد ! و چه نوع سر دردی است
  دوستان این پدیده هارپ یک خرافات نیست طبق فیلم های مستند و کتاب و مقالات زیاد
  این پدیده از سال ١٩۵٠ روش کار شده
  برای بهتر کردن سیستم رادیویی در جو و ماهوا ره و از سال دهه ۶٠ میلادی شروع به تجربات در جو برای تغیییرات اب وهوا انجام داد و الان امریکا صاحب ٣ ایستکاه بزرک هست ،
  برای اون دوستانی که فک می کنند این ها شایعه و حرف مفت است لطفا تحقیق کنید و بعدا نظرتون رو بنویسید
  یک چند مطلب مهم اینجا است و من دوست دارم با شما عزیزان برسونم

  پاسخ
 65. مهرداد

  این شروع یک جنگ روانی که نتیجهاش و همراهش شامل خسارت مالی فراوان بالا و از بین رفتن هموطان عزیز است !
  به نظر من این زلزله ها اخیر ایران یک پیغام رو دارن به ما کشور ایران می دن و اون اینکه
  این بک نوع بازی کثیف سیاسی هست که داره با جون مردم بازی می کنه
  چرا این همه زلزله تو این مدت کم و اگر دقت کنید شهرها و استانهایی که اسیب زلزله دیدن با “ک” شروع میشه
  استان کرمانشاه
  کرمان کوهکبان
  کرج
  من فک میکنم این سه زلزله اصلی ، نقطه کانونشو وصل کنیم تشکیل یک مثلث می ده و سمبل
  Illuminates یک مثلث است با یک چشم در وسط ،، ( البته چشمش هنوز تکمیل نشده)من ١٠٠ در صد متمعن هستم این زلزله توسط بشر بوده و بشر توش دست داشته به هر علت کثیفی که داره!!!؟
  و من منتظر زلزله چهارم که در مرکز ایران خواهد بود یهنی این احتمال است که شهر کاشان باشه و یکی از شهر ها و روستاهای استان مرکزی!
  من قصد ترسوندن ندارم اما اینجا لازم می دونم که اگر در استان مرکزی هستید و یا کاشان مراقب باشید!
  این صهیونییتها و illuminates با این کارهاشون دارن میگن که ما این دنیا رو مدیریت می کنیم و خلاصه هر ضد و بندی با ایران دارن!
  دوستان که به این پدیده هارپ باور ندارید و شک دارید الان وقت شوخی و شایع بازی و پراکنی نیست مسله مهم این چطور میشه مردم رو اگاه کرد و بهشون گفت و فهموند امیدوارم من اشنباه کنم
  اما الان شهر ازگله رو برید ببیند تو سایت ها ،، کسی اجازه ورود به شهر و روستا نداره زمین به طرز وحشت ناکی حدود ۵٠ متر عمق و عرض ٢٠ متر و طوله ٣٠٠٠٠ متر دهن باز کرده !

  پاسخ
 66. امید

  بیشتر حالت کذب داره
  تو جنگ جهانی دوم دلیل پیروزی های آلمان قبل از استالینگارد به نظرم بیشتر جنگ روانی بود که بعد از استالینکارد همه فهمیدن که اینا سوپرمن نیستن میشه شکستشون داد اینا رو از خودم نمیگم
  ساحل نرماندیرو آلمان با کلی مین و امکانات و توپ های بزرگ تجهیز کرده بود
  وقتی که آمریکایی بالای تپه رسیدن دیدن همشون نمایشی بوده و اصلا توپی در کار نبوده و سال ها هم جرآت حمله رو پیدا نکرده نداشتن
  نمونه دیگش همین داعش که با پخش کلیپ سربریدن و… موجب ترس افکار عمومی شد
  خلاصه این قضیه هم بیشتر به نظرم حالت جنگ روانی و ترس افکار عمومی رو داره وگرنه همچین پروژه ای اگه واقعه باشه چرا اصن باید انقدر راحت فاش بشه
  میتونستن خیلی راحت قبل اینکه پخش بشه خیلی جاها رو بلرزونن
  بعدشم اصن چرا همچین چیزی تو جنگ عراق سوریه و… استفاده نشد یعنی هزینه های جنگ کمتر بود؟؟؟
  اون دوستانی هم که میگن دریاچه ارومیه کاهش باراندگی و…
  کاهش باراندگی این یه اصله که یه مدتی شما قحطی داری یه مدتی فراوانی حالا این مدت اگه خیلی غیر عادی باشه که باید تاریخچشو بدونیم و بعد از خودمون بگیم مدت خیلی زیاد شده
  اونوقت باید شک کرد
  و در مورد دریاچه ارومیه به عنوان مثال میدونستید که دریاچه چندین هزارتا سوراخ داره یعنی مثل یه بشکه ای نشتی داشته باشه
  در خصوص محیط زیست و بقیه ی داستانا آیا ما خیلی خوب بهترین عملکرد تو همه ی حوزه ها داشتیم بعد میگیم این غیر عادیه؟؟نههه
  خلاصه به نظرم بیشتر حالت کذب داره قضاوت با خودتون

  پاسخ
 67. مریم

  سلام به نظرم سه برابر شدن عوارض خروج از کشور و گرونی تخم مرغ هم کار هارپ بوده??چون هردوتاش مثل زلزله بود اولی برا پولدارا دومی برا بندگان خدا مستضعفین و فقرا

  پاسخ
 68. Zari

  پدر من واسه کمک به زلزله زده های کرمانشاه رفته بود میگفت کوه دیدم که از وسط به دو نیم تقسیم شده بود و همچین چیزی توی عمرم ندیده بودم که بخاطر زلزله کوه این شکلی بشه.وقتی پدرم این حرفو زد منم اطمینان دارم یجای کار ایراد داره و طبیعی نیس

  پاسخ
 69. بهار

  جنگه همه اماده باشید هارپ واقعیت داره سیاست أمریکا وروسیه است ولی نمیدونم چرا مردم ایران هنوز دوست دارن در خواب غفلت بمونن وبیدار نشن.همه ما بازیچه سیاست هستیم ،اتفاقات اخیر هشدار به ایرانه
  ولی متاسفانه سیاست مملکت ما هیچ تمایلی نداره مردم اگاه باشن واماده .من با نظر همه دوستان که اول در مورد هارپ تحقیق کردن و بعد دارن صحبت میکنن موافقم .با کمی تحقیق میتونید علم خودتونو در زمان وقوع اتفاقات پیرامون خود افزایش دهیم. واز خواب زمستانی که هنوز ما ایرانیان عزیز بهش علاقه مندیم بیدار بشیم .ای کاش …..

  پاسخ
 70. میلاد

  هارپ بسیار قوی و ساخته شده برای باربر کردن ابر ها و کاهش خشکسالی و پیدایش منبع های نفتی ومعدن هست درحقیقت نایاب هستند معادن با وجود هارپ پیدا میشوند ودراثر ارسال اشعه به لایه های جو اسمان وزمان برگشت ان در عمق در یا ها و اعماق زیاد زمین نفوذ کرده باعث جنش لایه ها و فشار به زمین میشود پرحقیقت هارپ انرژی به اسمان میفرستد وقوی تر برگشت میکند و این هارپ به نفع بشریت است ولی از جایی استفاده درست شود خدا به دادمان برسد .میلاد سالاری ازکرمان

  پاسخ
 71. سارا

  دوستان عزیزم در کل خدا بهمون رحم کنه …یکی نیست به آمریکا و سایر کشورهای امثال اون بگه بابا بتمرگید سر جاتون دیگه مثلا کشور مارو زیر سلطه خودتون در آوردید چی میشه چرا ایقدر حریص قدرت هستید … بزارید زندگیمون رو کنیم …آخه تا کی زنده اید مگه توی این دنیا …. فردا عزراییل امروز فرداست که بیاد جون واموندتون رو بگیره …مخصوصا ترامپ که صدای کلنگ قبرش میاد …

  پاسخ
 72. حمید

  با تسلیت خدمت مردم عزیز دوستانی که میگن فضای مجازی شایعه است و پروژه هارپ خیالیه باید اینو بدونن که پروژه هارپ در سال ۹۲ تو ایران کلیک خورده و این زلزله های که اومد تو سراسر نقاط ایران با این شدت همه خوب میدونیم که طبیعی نبوده و نیست و مرگ آبزیان خلیج فارس چون من خودم ایلام هستم چن روز قبلزلزله سر گیجه و حالت تهوع داشتم که بخاطر امواج مغناطیسی بوده …

  پاسخ
 73. zh

  با سلام بنظرم چیزی رو که اطلاعات نداریم نباید انکار کنیم. امریکاییها حتی تو فیلم هاشون هم اشاره هایی به کنترل جهان و نجات دهنده جهان از طریق تکنولوژی هاشون دارن . اونا ذهن ها رو از قبل اماده پذیرش می کنن و بعد عمل می کنن. مثل مراسمی که تو سوییس با عنوان دروازه جهنم گرفتن . که در پایان مراسم شیطان و جنیان به خدا و همه ادیان حاکم می شن. برین در مورد این برنامه تحقیق کنید . ولی از نویسنده محترم تعجب می کنم اتفاقا رئیس جمهور سابق بودن که اولین بار اعلام کرد دشمن بصورت هدف دار بارندگی و ابرها رو کنترل می کنه و خیلی هم مورد تمسخر گروه ها و البته جناح مقابل قرار گرفت. قصد جانبداری سیاسی از هیچکس رو ندارم ولی باید حق رو گفت حداقل.

  پاسخ
 74. آزی

  آدم نمی دونه این گفته ها رو بپذیره یا نه…..از طرفی به نظرم هارپ نمیتونه باشه چون به قولی اگر آمریکایی ها و اسرائیلی ها با این تکنولوژی میتونستن این فجایع رو به بار بیارن مطمئن باشین دنیا رو ویرون میکردن و نیازی به ایجاد این گروهک مروهک های داعش و… نداشتن و مطمئن باشین اگر کار اونا بود به فرض مثال ، اول تهران که پایتخت کشور هستش رو با خاک یکسان میکردن دلیلی نداشت ازگله و قصر شیرین رو ویران کنن. از طرفی دیگه اگه موضوع هارپ نباشه دلیل این همه زلزله در جای جای کشورمون چیه؟؟؟؟ به طور واضح غیر طبیعیه تاجایی که من تحقیق کردم هیچ وقت به این شکل تو ایران زلزله نیامده!!!!!! هرچی هست فقط به خدا پناه میبریم و از خودش میخوایم که مواظبمون باشه همین.

  پاسخ
 75. Shadow

  سلام
  کاش مخترعان کشور میتوانستند دستگاه ضد هارپی اختراع کنند که فرکانس های هارپ رو دریافت و دفع کند و از ورود این نوع فرکانس به گسل های ایران و حرکت صفحات گسلی جلوگیری کند…
  این گونه ، صد در صد طبعیت ایران به روال عادی باز میگشت…
  با امید آن روز…

  پاسخ
 76. مونارک

  با تو ضیحاتی که دوستان دادند معلوم میشه که علل زلزله ایران همون هارب هستش -دقیقا بعد از بیروزی لشکر اسلام بر لشکر کفر و تقریبا موعد اربعین این اتفاق میفته و تازه الان هم که داره هی تهران زلزله میاد – معلومه که یه دست و عمدی توی کاره -مثل شلیک موشک میمونه که شما گرای منطقه رو بدست میارید با چندین بار امتحان کردن و متاسفانه گرای تهران بدست دشمن افتناده و متو.لیان هارب تهران رو هدف قرار میدن و احتمالا دیگه جای دیگه زلزله نمیاد -اساس کار هارب هم تشکیل شده از برج های الومینیومی۱۰۰متری که مستقیما از طریق ارسال امواج به یونیسفر و انعکاس اون امواج باعث ایجاد مثلث مرگ میشه و…

  پاسخ
 77. ابوالفضل

  با سلام به ملت عزیزم من خودم اهل تبریزم ما هم دیروز یه چیز نورانی بود که در حال حرکت بود و رفته رفته نوررش کم شد ناپدید شد و اگه درباره هارپ مطلبی بخونید میبینیدکه قبل حادثه موج به یونیسفر میره و بعدش باعث سیل و زمین لرزه میشه من که به شخص این نورو تو اسمون دیدیم (با تشکر)

  پاسخ
 78. Fery

  جالبه من هرچی تحقیق میکنم به طبیعی بودن زلزله میرسم فک کنم نباید بچسبونیم به هارپ الکی افکارتونو درگیر این چیزا نکنین تازه اگه هم کار هارپ باشه یا تقصیر هر کی باشه بازم نه من نه شما هیچ کاری نمیتونیم بکنیم به زندگیتون برسید که چی نیاز دارین تا وقتی زنده اید.

  پاسخ
 79. Erfan

  من میخواهم بدونم اون نور ها تو آسمون طبیعی بودن یا نه؟
  من تو کرمانشاه وبقیه شهرستان ها آشنا داشتم وهر چقدر بهگوشی شون زنگ میزدم تماس برقرار نمی کرد ممکنه مربوط بشه به امواج هارپ؟خیلی ممنون از نظرات شما

  کرمانشاه تسلیت

  پاسخ
 80. مهرداد

  دوستان سوال من از افراد تو کرمانشاه
  ٢ شب پیش تو تهران باز هم زلزله امد توًننطقه ملارد ۴۴ کیلومتری تهران
  ذوًشب قبل از زلزله تهران خیلی گزم شده بود خیلی غید عادی بود
  تو منطقه که من هستم یک پرنده و گربه نبود اینقاری از قبل می دونستن!!

  یک نکته دیگر تو کرمانشاه ازگله یک ماه قبلش شامل بیشتر از ١٢ تا پیش لرزه داشته

  پاسخ
 81. sajad

  به نظر من علتش گرونی تخم مرغه چرا باید بعد از زلزله تخم مرغ گرون شه من تو این دو هزار سال گذشته نشنیدم

  پاسخ
 82. Zaman

  ما مردم بیچاره منطقه هستیم هشت سال جنگ وبدبختیا وترس وزجرشو بدوش کشیدیم الانم زلزله پشت زلزله نه خونه ای موند ونه زندگی قدیما زلزله ای میشدو بعددو سه پس لرزه تموم میشد الان توهفته نیس زلزله چهار تا پنج ریشتر نیاد از ازگله وسرپل گرفته تا سومار ومهران
  مردم چطور شک نکنن هنوز نمیزارن کسی حتی از اهالی بره اونور ازگله الانم که دی ماه و چله زمستونیم هرروز کامیون ها یخ دارن میبرن اونجا آخه قضیه چیه؟ مردم بی خبرن وهمه میترسیم معلوم نیس چه خبره ما مردم اینجا واقعا میترسیم کسی هم جواب نمیده ما میخایم فقط زندگی کنیم زندگی

  پاسخ
 83. به تو چه

  واقعا متأسفم توی مملکتی دارم به اجبار زندگی می کنم که افراد به اصطلاح تحصیل کرده و بازهم به اصطلاح با فهم و کمالاتی مثل آقای دکتر فلانی و مجله ی دروغگوی … شرافتشون رو بخاطر ترس از مرگ با عزت زیر پا میذارن و عوام رو با مشتی شعر دیکته شده از سوی قدرتمندای فاسد فریب میدن. تحصیل کرده هاش و فهمیده هاش که این باشن وای به حال بقیه…

  پاسخ
 84. آرمان

  اوووف چقد دروغ آخه هراتفاقی میافته میندازید گردن آمریکایی ها‌یه بچه ۵ساله هم میفهمه که این زلزله طبیعی نیست حتی اگه هارپ نباشه بالاخره دستی تو کاره .مگه میشه این همه زلزله پی درپی طبیعی باشه؟

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال