مطالب جذاب از سراسر وب :

دانلود سریال ممنوعه

تاثیر معدل قطعی در کنکور ۹۸ به چه معنی است؟+جزئیات و تفاوت با کنکور سال قبل

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

تاثیر معدل قطعی در کنکور ۹۸ به چه معنی است؟+جزئیات و تفاوت با کنکور سال قبل

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

اجتماعی

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکوربه صورت ۳۰ درصد قطعی تصویب شد ولی این مصوبه اعتراض بسیاری از داوطلبان کنکوررا به دنبال داشت. بسیاری از داوطلبان معتقدند اعمال ۳۰ درصد معدل قطعی در کنکورباعث عدم قبولی آنها در رشته مدنظر دانشگاهی خواهد شد.

چند سالی است مسأله حذف کنکورمطرح شده است و مسؤولان آموزش عالی به مرور در حال اجرای برنامه‌هایی برای حذف کنکور هستند.

مسأله تاثیر مثبت یا قطعی سوابق تحصیلی در کنکورنیز یکی از این برنامه‌ها بوده که هر سال به صورتی تصویب شده تا به مرور به سمت حذف کنکور برویم.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکوردر سال‌های گذشته به صورت تاثیر مثبت لحاظ می‌شد و این مساله برای داوطلبان شرایط بهتری را رقم می‌زد ولی در هفته گذشته خبر از تصویب تاثیر قطعی معدل در کنکور شنیدیم که این مسأله اعتراض بسیاری از داوطلبان بخصوص داوطلبان نظام قدیم را به دنبال داشته است.

در هفته گذشته کمیته سنجش و پذیرش دانشجو تشکیل جلسه داد و میزان سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در امتحانات نهایی را ۳۰ درصد قطعی تصویب کرد.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در این رابطه گفت: دروس امتحانات نهایی دانش‌آموزان هم در این جلسه مشخص شد و ما درس‌هایی را که روی سوابق تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است بر اساس بررسی های کارشناسی که در دبیرخانه انجام شده بود را پیشنهاد کردیم. عناوین دروس و تعداد دروس باید در شورای عالی آموزش پرورش تصویب شود و پس از تصویب اطلاع رسانی می شود که این مصوبه در راستای اجرای قانون سنجش و پذیرش است.

به گفته خدایی، این امتحانات نهایی برای خرداد ۹۸ برگزار می شود و برای پایه دوازدهم عناوین دروس اعلام می شود، همچنین ضرایب دروس کنکور برای دروس متناظر امتحانی همان ضرایب خواهد بود و تغییری ندارد.

اعتراض داوطلبان کنکور

انتشار این خبر اعتراضات زیادی را به دنیال داشت. یکی از داوطلبان گفت: من با معدل ١٩.٢٣ نمی‌توانم هیچ امیدی به رشته پزشکی داشته باشم حتی اگه در کنکور رتبه خوبی کسب کنم.

داوطلب دیگر این شرایط را ناعادلانه دانست و اظهار داشت: من به عنوان داوطلب نظام قدیم که معدلش ۱۸٫۶۵ شده با تاثیر قطعی سوابق تحصیلی به شدت مخالفم، این کار ناعادلانه است.

داوطلب دیگری که از مسؤولان تقاضای بازگشت تاثیر مثبت معدل را داشت، گفت: چطور با این حجم تقلب، تخلف، لو رفتن سوالات امتحانات نهایی، تاثیر قطعی معدل در کنکور امکان‌پذیر است.

فرد دیگری نیز با بیان اینکه تاثیر سوابق تحصیلی به هیچ وجه عادلانه نیست، عنوان کرد: کنکور بهترین مرجع برای پذیرش است، نمره و معدل دلیلی بر بالابودن سواد نیست چرا که همه افراد در یک سطح نیستند، چطور با این ضریب امنیتی امتحان نهایی و عدم یکسان بودن سطح علمی امتحان نهایی و کنکور این دو را با هم ادغام کردند؟ کنکور تنها راه عادلانه برای تعیین سطح علمی دانش آموزان است استدعا دارم مسئولان زی ربط نظرشان را به تاثیر مثبت تغییر دهند.

داوطلب دیگری، تاثیر قطعی معدل در کنکور را سبب ایجاد مافیا در آموزش دانست و گفت: در این صورت می‌توان با پول نمره خرید و هر دانش‌آموزی که به مدارس غیرانتفاعی برود در کنکور هم رتبه بهتری را کسب می‌کند.

از این دست اعتراضات از سوی داوطلبان کنکور در این چند روز پس از اعلام خبر قطعی شدن تاثیر معدل کم نشنیدیم و این چند گفت‌وگو مشتی نمونه خروار بود.

داوطلبان کنکور از مسؤولان خواستار شدند تا در حال حاضر در این مصوبه تجدید نظر کنند و تا زمانی که هنوز شرایط برای برگزاری امتحانات نهایی به صورت کاملا یکسان و سراسری و عادلانه فراهم نشده، تاثیر معدل در کنکور را به صورت مثبت در نظر بگیرند.

این پست توسط بخش اجتماعی مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

تاثیر معدل قطعی در کنکور ۹۸ به چه معنی است؟+جزئیات و تفاوت با کنکور سال قبل

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .

مطالب مرتبط

 

 

52 نظر

 1. زهرا

  اگر واقعا تاثیر مثبت معدل باز نگردد واقعا بی عدالتی است
  مسولان از دیدگاه خود تصمیم می گیرند اما چه کسی از من خبر دارد که به دلیل مشکلاتی نتوانستم امتحانات نهایی را به خوبی پشت سر بگذرانم و در نتیجه معدلم۱۲شد، در حالی که به جرات می توانم بگویم این معدل نشان دهنده ی استعداد و توانایی من نیست،به ترمیم معدل هم نمی توانم فکر کنم چون با شرایط بد اقتصادی پدر کارگرم مواجه هستم،خواهشمندم صدای مرا به گوش مسئولین برسانید،مسئولین چه میدانند که من در شهری با امکانات کم درس میخوانم نه در مدارس تیز هوشان و نمونه دولتی ،اگر تاثیر معدل مثبت باشد حق هیچ کسی ضایع نمیشود چه نظام قدیم و چه نظام جدید،من با چشم خود به وضوح در حوزه های امتحانی تقلب و پارتی بازی و رشوه گیری را میدیدم،اما جای تاسف است که در این بین آینده ی من است که نابود خواهد شد،چه بگویم از درد و دل هایم،کنکور خود به خود استرس دارد خواهشمندم با قطعی کردن تاثیر معدل استرس مارا بیشتر نکنید،خواهشمندم سقف آرزوهای من و امثال مرا از بین نبرید،یک بار فرصت زندگی داریم ،مبادا با این اتفاقات مسیر زندگی من و امثال من عوض شود و به بیراهه برود،از مسئولین تقاضا دارم از تصمیم خود برای قطعی شدن معدل در کنکور ۹۸ تجدید نظر کنند و تاثیر مثبت تا زمانی که تعداد دانش آموزان نظام قدیم در کنکور سراسری زیاد است،ادامه داشته باشد،تو رو خدا با این تصمیم دل من وامثال مرا برای ادامه تحصیل شاد کنید.

  پاسخ
  1. نسیم

   وای دقیقاا.من بخاطر شرایط بدم در دوران امتحانات معدلم ۱۳ شد.ولی دانش اموز قوی و با استعدادی هستم و با این شرایط شانس قبولی ندارم.تروخدا با اینده ماها بازی نکنید

   پاسخ
   1. فرشاد

    سازمان سنجش تورو به خدا نظری بدید از الان که میخواهیم کنکور بخونیم باز بشینیم ترمیم نمره بدیم واقعا بی عدالتی است لطفا فکری به حال ما بکنید چون اخرین سال نظام قدیم هستیم برای کنکور ۹۸

    پاسخ
 2. عباس

  با سلام و عرض ادب و احترام وخدا قوت خدمت شما عزیزان همان طور که مستحضرید کنکور آینده شغل موقعیت مالی موقعیت اجتماعی و … بهتر از است بگویم کل زندگی فرد را رقم میزند پس مهم ترین امتحان زندگی اوست حال با تصویب این قانون نه تنها سرنوشت فرزندان ایران زمین به خطر افتاده است بلکه بهتر است بگوییم نابود کننده است از شما عزیزان خواهشمندم کمکمون کنید .

  پاسخ
 3. مریمبب

  سلام . تاثیر قطعی معدل بی عدالتی آشکار به همه دانش آموزانی هست که در مناطق پایین تحصیل میکنند . اگر قرار به تاثیر قطعی باشه باید امتحانات همانند کنکور در امنیت کامل و در یک شرایط یکسان برگزار شود نه اینکه هر سال شاهد تقلب زیاد در حوزه های برگزاری امتحانات نهایی باشیم . خواهشمند است سازمان سنجش برای برقراری عدالت ، نحوه تاثیر معدل را به صورت مثبت درنظر بگیرد که داوطلبان نظام قدیم بیش از این متضرر نشوند.

  پاسخ
 4. محمد

  سلام با توجه به تاثیر قطعی معدل ۳۰ درصد در کنکور ۹۸ ایا برای من ک معدلم ۱۶.۵ و میخوام نظام قدیم شرکت کنم اصلا شانسی هست قبول شم چون ۱۰۰۰۰۰ معدل ۲۰ داریم و ب گفته بعضی مراکز علمی اگه معدلت زیر ۱۹ باشه هیچ شانسی نداری تو ۳ رشته اول قبول شی حتی اگه درصد های کنکورت همه ۱۰۰ باشه و دیگه این ک ترمیم معدلک فقط برای پایه سوم نهایی بوده و برای چهارم تا حالا نبوده برای چهارمای نظام قدیم چیجوریه.
  واقعا تاثیر قطعی معدل ظالمانس و علاوه بر افزایش استرس داوطلبین و ناامیدی خیلیا جیب موسسات اموزشی روهم بیشتر پر میکنه چرا ک هم برای تست و هم برای ترمیم معدل پک و کتاب تهیه میکنند. و این وسط دانش اموزان ک ۸۵% شون گفتن همین اوضاع بهتر از قطعی کردنه معدله هیچ توجهی بهش نمیشه.

  پاسخ
 5. مهران

  واقعا متاسفم که تو ایران به دنیا اومدم خدایا بی عدالتی تا کی ظلم تا کی بی برنامه گی تا کی یه بچه ۶ ساله هم شعور و درک اینو داره که این کار ینی خط خوردن بسیاری از داوطلبان با انگیزه کنکور رستگار رحمانی با معدل ۱۱ رتبه یک کنکور شد آقای ابراهیم خدایی شما اونجا چکاره اید آقای توکلی و آقای زرافشان به خدا واگذارتون کردم

  پاسخ
 6. محسن

  سلام ، الان که این مصوبه اعلام شد مشخص شد که تاثیر معدل چه معایب زیاد و شرایطی ناعادلانه ای رو بین جوانان جویای علم ایجاد می‌کنه ،به نظرم امسال به دلیل دو نظام و طرح دو سوال بهتر است کلا معدل در این دوره تاثیر داده نشود , واز سال های آینده با فرمول محاسباتی جدید ( که به نفع کسانی باشد که معدل دارند)و آماده سازی شرایط برای برگزاری امتحان نهایی ۳سال آخر اقدام به طرح تاثیر معدل بکنند ، لذا برای کنکور ۹۸کلا تاثیر معدل اعمال نشود ، چون با توجه به تقلبات صورت گرفته در امتحان نهایی سال های قبل تاثیر مثبت معدل هم باعث ضایع شدن رتبه های پایین میشود
  به امید عدالت همگانی

  پاسخ
 7. محمد

  سلام با توجه به تاثیر قطعی معدل ۳۰ درصد در کنکور ۹۸ ایا برای من ک معدلم ۱۶.۵ و میخوام نظام قدیم شرکت کنم اصلا شانسی هست قبول شم چون ۱۰۰۰۰۰ معدل ۲۰ داریم و ب گفته بعضی مراکز علمی اگه معدلت زیر ۱۹ باشه هیچ شانسی نداری تو ۳ رشته اول قبول شی حتی اگه درصد های کنکورت همه ۱۰۰ باشه و دیگه این ک ترمیم معدلک فقط برای پایه سوم نهایی بوده و برای چهارم تا حالا نبوده برای چهارمای نظام قدیم چیجوریه.
  واقعا تاثیر قطعی معدل ظالمانس و علاوه بر افزایش استرس داوطلبین و ناامیدی خیلیا جیب موسسات اموزشی روهم بیشتر پر میکنه چرا ک هم برای تست و هم برای ترمیم معدل پک و کتاب تهیه میکنند. و این وسط دانش اموزان ک ۸۵% شون گفتن همین اوضاع بهتر از قطعی کردنه معدله هیچ توجهی بهش نمیشه.

  پاسخ
 8. مهدیمهدی

  مشکل ما تاثیر مستقیم معدل نیست مشکل ما مسئولان نالایق و بیسواد و فرصت طلب و پول و سمت دوست برایمان تصمیم میگیرند که علمی به آن ندارند اینها رو باید کشت والسلام

  پاسخ
 9. محمد

  سلام،هر وقت تونستن شرایط تمام مدارس کشور رو از نظر معلم و… یکی کنند بعد چنین تصمیم مسخره ای بگیرن…واقعا باعث تاسف هست

  پاسخ
 10. شمیم

  توروخدا ببینید که تو چه کشوری زندگی میکنیم و دلمون خوشه که مسلمانیم ببین چجور با آینده ما جوونا بازی میکنن…اصلا مگه ما اهمیتی هم داریم؟؟اصلا بدرک که من و امثال من تباه بشن جیب بالایی ها پر بشه فقط گور بابای ما…خدایا عدالتتو شکر خیلی زندگی خوبی داریم قوز بالا قوز هم شد …من که قدرتی ندارم ولی اگه واقعا خدایی وجود داره که بر قرار کننده ی عدالته خودش جوابتونو بده

  پاسخ
 11. سمیه

  سلام
  بخدا یک فاجعه بزرگ در حق ما بچه های کنکوریه
  توروخدا این قانون را به تاثیر مثبت برگردانید

  پاسخ
 12. سعید

  واقعا متاسفم ….اینجوری بعضی آقایون راحت میتونن در رشته های طرف دار باز میشه …ضریب امنیت سوالات امتحان نهایی خیلی پایین و احتمال لو رفتن سوالات زیاد و با وضع موجود بیشتر…یک مافیای جدید وارد عرصه کنکور میشه
  ثانیا ب گفته خودشون بیش از نیمی از داوطلبان نظام قدیم هستن آیا این عدالت است.!!! در کشور ما ک با شعار عدالت محوری گره خورده این نهایت بی عدالتی است.با سرنوشت یک میلیون دانش اموز بازی نکنید

  پاسخ
 13. بهنام

  عرض سلام وادب واحترام دوسوال دارم ممنون می شم پاسخ بدید او اینکه برای دانش اموزان نظام جدید کنکور۹۹ معدل دهم درکنکور تا ثیر داره؟ وبعد معدل کدام پایه ها موثرند ممنونم

  پاسخ
 14. مریم

  سلام
  من در سالی که امتحان نهایی داشتم مبتلا به بیماری دیابت نوع یک شدم پذیرش این مساله برای من خیلی دردناک بود و به همین دلیل معدل من۱۳شد
  حال میخواهم اینده ایی بسازم که نه تنها به خودم بلکه به همه جامعه دیابتی ها ثابت کنم که دیابت آخرراه نیست هر چند روزانه چندین بار باید انسولین زد و تست قند خون گرفت اماهیچ وقت برای شروع و ساختن دیر نیست
  خواهش میکنم تاثیر معدل را مثبت نمایید
  ما هزینه ی شرکت در طرح ترمیم معدل هم نداریم

  پاسخ
 15. محممحمدزاده

  ترووو خدااااا تاثیری نداشته باشه من واقعا اعتراض دارم تاثیر مستقیم واقعااا نااااعادلانه است من معدلم اصلا خوب نیست و خیلی نا امید شدم واقعا این ناعادلانه است تروخدااا فکری بکنید من اعتراض دارم و ناراحتم لطفا مسئولین پیگیری کنن

  پاسخ
 16. مدیسا

  سلام برا اونایی که نظام قدیم هستن سال ۸۷ دیپلم گرفتن چی میشه ؟برا اونام تاثیر قطعی ۳۰ درصده ؟بدبختیمون از اونجا شروع شد که تو این مملکت به دنیا اومدیم چن تا گردن کلفت با زندگیه بچه ها بازی میکنن فقط میخورن میخوابن هر روزم یه خواب میبینن بدبختا از بیکاری نمیدونن چیکار کنن

  پاسخ
 17. مریم

  سلام. من معدلم ۱۹/۴۱ شده. ولی بازم نمیتونم به رشته های تاپ امید داشته باشم. ینی ما کنکوریای ۹۷ حق نداریم یک سال دیگه پشت کنکور بمونیم. شما عملا دارید به ما ظلم میکنید.. واقعا برای همتون متاسفم و بیشتر برای خودم متاسفم که تو این خراب شده موندم. با این کارایی که شما میکنید همههههههههه ی جوونایی که میتونن آینده این مملکتو بسازن ازینجا میرن. اونوقت شما میمونید با ی کشور بدتر از جهان سومی???

  پاسخ
 18. فاطمه

  باسلام اینارو با اشک مینویسم تو شرایطی ک باید درحال برنامه ریزی باشیم درگیراین قانون ظدیم توروخداهرچه زودتر این فضای مایوس کننده روازمادورکنید خواهش میکنم مگ دین ما اسلام نیست؟این خلاف عدالت وخلاف قانون اسلامه مطمعن باشید ک رضایت و دعاهای ما درزندگی شما مسیولین و ایندگان شما بی تاثیر نیست

  پاسخ
 19. پریا

  چند سال قبل قرار شد تاثیر قطعی بشه.حالا همه یک شبه یاد معدل بدشون افتادن.یعنی همه مریض بودن همه ی بچه پولدارها سوال خریدن و …باز خوبه ترمیم میتونید بدید اما دیپلمه ۸۳ به قبل اجازه همون هم نداره.

  پاسخ
  1. خورشید

   یکم مطالعه کن بعد بیا پیام بزار..دیپلم های قبل ۸۴ ..اصلا تاثیرمعدل براشون اعمال نمیشه..نه خانم تاثیرکنکورای قبلی مثبت بوودیک شبه گفتن قطعی شده

   پاسخ
  2. پویا

   خانومِ محترم
   ما هم نگفتیم همه سوال خریدن
   بعضی ها واقعا زحمت کشیدن ، اصلا منکر این نمیشم ، من خودم معدل کتبیم بالای نوزده و نیمه
   ولی مخالف این طرحم چون معدل خوب و بد نداره همه ضرر میکنن
   خودتم میدونی یکی از شرایط مقایسه ی دو چیز برابر بودنشون تو همه زمینه هاس
   کنکور مث مسابقس باید همه ی شرایط برابر باشه تا برنده مشخص شه
   راجع به سوالات نهایی ، خودتم میدونی سطحش فوق العاده پایینه نسبت به کنکور پس نمیتونیم دو تا باهم مقایسه کنیم درسته ؟؟
   وقتی کسی جز تپ های آزمونی مث کنکور باشه ولی معدلش بکشتش پایین نهایت ناعدالتیه
   در ضمن ترمیم معدلم حدود یه ماه از وقتو میگیره واسه ی یه کنکوری ثانیه ها اهمیت داره
   امیدوارم قانع شده باشی پریا خانُم
   بیا یکم هوای بقیه رو هم داشته باشیم …

   پاسخ
 20. Nima

  سلام..
  داوطلب ٩٨ (نظام جدید) ام..
  انصافا تاثیر قطعی یعنی چی؟؟
  یعنی باید امتحانات نهایی ١٢ام رو ٢٠ بگیرم ک تاثیر واقع بشه؟؟
  یا معدل باید ٢٠ باشه ک تاثیر بدن؟؟
  خواهشا جواب منو بدین .. کامنتا رو ک خوندم وحشت کردم:|

  پاسخ
  1. HMD

   معدلت هرچی بشه تاثیر میدن ۲۵ درصد ۱۱ام ۵ درصد ۱۲ ام.چه باعث ضررت بشه چه باعث سودت تاثیر میدن.واسه ۹۷ فقط اگه باعث سودت میشد تاثیر میدادن

   پاسخ
 21. Nima

  اینم اضافه کنم..
  کامنتاتون رو کامل خوندم.. ولی اینو میخوام بگم ک اصلا ناامید نباشین .. همیشه راهی هست برای جبران .. منم مثل شما وضعیت درسیم جالب نیست ..
  ن شهر خوبی هستم و ن دبیرستان صافی تحصیل میکنم .. ولی تا اونجا ک اطلاع دارم دو راه برای جبران دارین:
  ١-ترمیم معدل
  ٢- شرکت در کنکور ٩٩
  میدونم سخته چون اگه بخواین ٩٩ شرکت کنین ١٩-٢٠ سالتون میشه و ٢-٣ سال از عمر تون هدر میره اما اینم دقت داشته باشین .. کتابای ما (نظام جدید) نسبت به نظام قدیم خعلی ساده ترن..
  شیمی و عربی شما ک مال مارو میذاره تو جیب..
  ریاضی ک ن بسط داره و ن انتگرال..
  فیزیک ک تقریبا خودشه مرور میشه..
  یعنی با همون کتابا خودتون بخونین میترکونین..
  زبان ک خیلییی سادس یعنی ب جرات میتونم بگم ک هرکسی چند ترم هم کلاس زبان رفته باشه یا اصن کتاب Grammer In Use رو بخونه و تست بزنه ، تستا شهاب اناری ازمونا کانون تو مشتشن دیگه نیاز به سیر تا پیاز هم نداری..
  دینی ما صرفا حفظیه ..
  سختیش فقط ب دینی و فارسی و شیمی..
  ی دبیر تشریحی کار هم میتونه شیمی رو بتون خوب اموزش بده .. من خودم فصل شیمی یازدهم رو Self-Study یاد گرفتم..
  موفق باشین ..
  پ.ن : من خودم هم گذشته خوبی نداشتم و دوست دارم برگردم کلاس ششم قوی شروع کنم یا اصن دهم قوی شروع میکردم ..
  پشیمونم.. اما باید تلاش کرد.

  پاسخ
 22. شادیی

  فقط اینو میتونم بگم که خاک بر سر هرچی مسول کشور که اینجوری با آینده ما بازی میکنند بابا جون اگه نمیتونید کاردرستی انجام بدید حداقل گند نزنید واگذارتون میکنم به دو دست بریده حضرت عباس که دست ما رو ازکنکور قطع میکنید

  پاسخ
 23. شادی

  من فرزند یک رزمنده دوران دفاع مقدسم ولی چون از خدا وروز قیامت ترسیدم از سهمیه م استفاده نکردم حالا شما چطور از روز قیامت نمیترسین این قانون رو اجرا میکنیددارین با سرنوشت یک میلیون دانش آموز بازی میکنید.جوابتان با خدا.

  پاسخ
  1. ناصر

   الان دیگه فقط اونایی که تو مدارس بهتر درس خوندن میتونن رتبه خوبی بیارن یا پول دارن ماها که هیچی نداریم باید بیخیال بشیم این عدالت کشوریه که خودشو اسلامی معرفی میکنه

   پاسخ
 24. Mohammad

  سلام اگر تونستن نژادپرستی را ببن مراقبین ازبین ببرند و سطح علمی و امکانات مدارس یکی باشه بیان معدل را قطعی کنند.
  من خودم در پایه سوم دو ماه معلم ریاضی نداشتم و در پیش دانشگاهی یک ماه معلم علوم زمین نبود

  پاسخ
 25. محمد یوسف

  نگران نباشین … اینا فقط برای مخدوش کردن ذهن شماست … در عمل باز هم تاثیر زیادی نداره… برای رتبه های ۵۰۰۰ و بیشتر تاثیر زیادی داره ولی برای زیر ۵۰۰۰ تاثیر کمی داره … حواستون باشه که اختلاف تراز معدل ۲۰ با تراز معدل ۱۵ زیاد نیست ! و حالا فقط ۳۰% این قراره تاثیر داده بشه …

  پاسخ
 26. اروین

  سلام خداوکیلی این درسته؟؟این عدالته؟؟اومدین علاوه بر سهمیه،این تاثیر معدلو قوز بالا قوز کردید.الانشم با این وضعیت تو خودکشی زندگی میکنیم.چطوور منی ک نمرات نهاییم بدلیل مشکلات متعدد پایین اومده امیدوار باشم.یعنی بزای جبران فرصت ندارم.واقعن که حرفی برای گفتن ندارم.ادم از گذشته باید درس بگیره ن اینکه بخاطر این کارا پایین بیاد

  پاسخ
 27. اامیر

  واقعا جای تاسف داره؛مسئولین از دیدگاه بچه های خودشان به تاثیر معدل نگاه میکنند؛بخدا اگر یه ذره به فکر سایر دانش آموزان بی بضاعت،خوابگاهی و دانش آموزانی که دوران دبیرستان مشغول گارکری هستند..چطور ….آخه تاثیر مثبت اشکالش کجاست….

  پاسخ
 28. حسین

  بازم اینا جمع شدن یه قانون مسخره دیگه از خودشون درست کردن
  کسی که ترمی کمه کمه ۳ میلیون میده برای مدرسه نمونه دولتی و بهترین معلم ها رو داده قطعا معدلش بالا میاد و ۳۰ درصد رو میگیره بعد اون بیچاره ای که حتی پول جزوه خریدن رو هم نداره اینطور در حقش ظلم میشه
  واقعا موندم این همه کارشناس به قول خودشون خبره?
  چطور این تصمیم رو گرفتن؟؟!!!!!
  به نظرم به جای این کار کنکور حذف میشد داوطلب ها کمتر اعتراض میکردن?

  پاسخ
  1. Z

   من نمونه دولتی درس خوندم کی گفته شهریش ترمی ٣ تومنه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! خیلی هم مدرسه بدی بود معلمامون حوصله درس دادن نداشتن

   پاسخ
   1. زهرا

    دقیقا منم مدرسه نمونه دولتی درس میخونم،شهریش هم مثل مدارس دیگه هس با یه اختلاف خیلی جزئی.و معلماش اکثرا از زرنگ بودن دانش آموزا سوء استفاده میکنن و درس نمیدن
    البته واقعا همه درست میگن،این ظلمه که تاثیر برای اونی که مدرسه خوبیه و اونی که پول یه جزوه خریدنم نداره مستقیم باشه…

    پاسخ
 29. پاتاوه کهگیلویه وبویراحمد

  نهایت گستاخی و بی شرمی مسولان آموزش و پرورش و سازمان به اصطلاح سنجش را می رساند وضعیت ناعادلانه و نابرابرانه ای می باشد،داوطلبان مستعد و نیز داوطلبان مناطق کمتربرخوردار و اقشارضعیف و مستمند بیشترین آسیب را می بینند،چندسال پیش تاثیرقطعی کزدند چه بلاها و مصایب غیرقابل بیانی که بر سردانش آموزان حتی مستعد نیاوردند،این مصوبه به شدت تبعیض آمیز و خلاف عدالت آموزشی و به شدت سوگیری داردنمایندگان و مسولان اگربه خدا و انسانیت اعتقاددارند جلوی این ظلم نابخشودنی رابگیرند،این ازوضع معیشت و گرانی و فقر و قیمت های سروسام آور این هم از تاثیر قطعی کهذفقط به نفع مافیاها و پولدارهاست وکسانی است که به راحتی معدل خریده اند و یا به راحتی می خرند

  پاسخ
 30. امید

  خیلی عالی شد ایا این انصافه یکی با معدل ۱۲فقط یک ماه مونده به کنکور درس بخونه بره پزشکی تهران من از سازمان سنجش نهایت قدر دانی را میکنم .

  پاسخ
  1. pouya

   داداچ شر نگو
   کسی یه ماه مونده به کنکور پزشکی قبول نمیشه
   به فرض اگرم بشه حتما نخبه س و ما به این نخبه ها تو راس کار احتیاج داریم نه شما که ۵ سال پشت کنکور بمونی بازم پزشکی نمیاری
   شما و امثال شما با نامردی تمام سوالای امتحانات نهایی رو میخرید و در عمل هیچی برای نشون دادن ندارید تو کنکورم یه رقم نجومی میارید حالام دلت خوش شده میگی معدل نجاتم میده
   نه دادا با این کارا نمیشه بی دانشی و بی استعدادی خودتو به رتبه ای دو یا سه رقمی در کنکور تبدیل کنی
   کور خوندین …. نمونه ش رستگار رحمانی تنها که از یه خونواده ی بسیار کم درآمد با معدل کم که شاهکار کرد
   چون نخبه بود چون با استعداد بود
   بچه ها نگران نباشید خدا با ماست
   هر کی تلاش کنه نتیجشو میبینه یاحق

   پاسخ
 31. سارا

  سلام شاید یکی موقع امتحانات براش مشکلی پیش اومده ودر ضمن سوالات امتحان نهایی هر سال لو رفتن واکثر دانش آموزان سوالات رو داشتن این کجای عدالت هست.درضمن سهمیه ایثارگران هم کاملا ناعدالتی هست دانش آموز بدون سهمیه با رتبه ۳۰۰۰نمی تونه بره پزشکی اون وقت دانش آموزی که سهمیه داره رتبه اش ۱۰۰۰۰شده می ره پزشکی می خونه این کجای عدالت هست واقعا داره در حق مردم ایران ظلم میشه

  پاسخ
 32. رویا

  بله عدالت اونه چون امثال شماها دیگه نمیتونید کنکور رو بخرید وگرنه اگر به اندازه کسی که معدلش به هر دلیلی ۱۲ شده استعداد و هوش داشتین با ۳ سال درس خوندن (اگر درس خوندن باشه نه نمره خریدن!) میتونستید بهتر از چند ماه درس خوندن اون شخص باهوش و با استعداد عمل کنید.
  امیدوارم جوابتو گرفته باشی…

  پاسخ
 33. فاطمه

  الهی بمیرن خیلی پستن چرا انقد ناعدالتی میکنین اخه ما چه گناهی کردیم ک پول درس خوندن تو خارج کشور رو نداریم و باید اینجا از استرس مریض شیم علنا نخبه کشی میکنین من میخوام دوباره کنکور ۹۸ شرکت کنم ولی فارغ التحصیل ۹۳ هستم و کل سالای دبیرستانم معدل بالا بودم جز نهایی چون از استرس مریض شدم وگرنه ترم اول سوم نمراتم بیست بود ولی نهایی ۱۷ و ۱۸ گرفتم
  تکلیف من چی میشه آخه
  توروخدا برگردونین به تاثیر مثبت من الان با اشک دارم مینویسم از سال ۹۳ تا اخر ۹۶ مریض بودم از فرودین ۹۷ خوب شدم من از استرس نهایی و کنکور چندین سال سردرد و …. گرفتم و همش تو دکترا بودم منی که تو مدرسه نمونه دولتی درس میخوندم و ترم اول سال سوم نمراتم ۲۰ بود ولی نهایی شدم ۱۷ و ۱۸ به خاطر مریضیم حالا میخوام ۹۸ شرکت کنم و هدفمو به سرانجام برسونم
  آخه چرا ب فکر ما نیستین
  ترمیم معدل هم کلی زمان میبره حداقل یک ماهمون تو دوره امتحانات میره زمان نداریم
  توروخدا تجدید نظر کنین ما گناهی نداریم که تو ایران به دنیا با این حد از ناعدالتی به دنیا اومدیم اینقدر نخبه کشی نکنید حداقل چندین سال بعد با شرایط یکسان برای شهر و روستاها و جوانب دیگه این کار رو با تصویب برسونین
  من ویس شنیدم گفتن اگه زیر ۱۹ باشه نمرات به سه رشته تاپ تجربی نمیرسین
  مسئولین جوابگو ما باشین و تجدید نظر کنین توروخدااااااا

  پاسخ
 34. فاطی

  فقط میتونم بگم خدالعنتتون کنه وبسسس
  ظالماحق تلاشوهم ازجوونامیگیرن
  کم تقلب میشه ک اینم اجراکنین

  پاسخ
 35. سامي

  با کی هستید به کی اعتراض میکنید مگه کسی از درد ما خبر دارد من هیچ وقت معدلم پایین ١٩/۵٠نبوده الان به دلیل مشکلات معدلم پایین کشیده و اولین سال کنکورم هست و پدرم تهدید کرده اولین سال قبول نشی دیگه باید کارگری کنی??لعنت

  پاسخ
 36. سامي

  میدونستید ٢٩نوع؛(نوع نمیگم ٢٩نفر)سهمیه برای اقازاده ها داریم این خودش ی ناعدالتی تو کنکور و جدیدا معدلم که گذاشتن این دوتا و جدیدا دوباره اقازاده ها میتونن ٢٠میلیون تومان بدن یک سال تو بهترین دانشگاه گرجستان ٣۶واخد پاس کنن و دکتر بشن این است ناعدالتی

  پاسخ
 37. احسان

  من سال ۹۵ با معدل ۱۳ رتبه ۷۰۰منطقه ۱ شدم اگه مستقیم بود ۶۰۰۰۰ منطقه هم نمیشدم اصلا بزشک نمیشدم لطفا این مصوبه رو باطل کنید چون بی عدالتیه تازه اگه تاثیر قطعی بود ۱۳۸۸ دکتر رحمانی ۱ نمیشد اصلا قبول نمیشد بعد ما سالانه حدود ۳۰۰۰ معدل ۲۰ داریم با انتصاب ترمیم معدلم میشه بیشتر از ۶۰۰۰ نفر تازه سهمیه ها هم به کنار دیگه خودتون قضاوت کنید من به عنوان یک دانشجو بزشکی میگم امتحان نهایی به دلیل امکان ایجاد استرس بیش از حد کم خوابی یا اتفاقاتی از این قبیل درمعدل تاثیر داره و مرجع درستی برای قضاوت دانش اموز نیست

  پاسخ
 38. حورا

  من سال سوم دبیرستان رشته ریاضی اصن دبیر نداشتیم بدبختمون کردن نمراتمون بد شد این ناعادلانه است بخدا مگ جرم ما چیه😢😢😢😢😢

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال