تلویزیون

جزئیات مسابقه ایرانیش با اجرای پوریا پورسرخ + قوانین و راهنمای مسابقه

در این مطلب درباره جزئیات مسابقه ایرانیش با اجرای پوریا پورسرخ نوشته ایم. پوریا پورسرخ اجرای یک برنامه با عنوان “ایرانیش” را به عهده گرفت. یکی از بخش‌های این برنامه، مسابقه معروف “میلیونر شو” است که در ماه های آتی و در بستر فضای مجازی پخش خواهد شد.

طبق اعلام روابط عمومی برنامه “ایرانیش“، ساختار این مسابقه با نمونه‌های تولید شده داخلی و خارجی تفاوت هایی دارد. مهمترین تفاوت ایرانیش تی وی در نحوه انتخاب شرکت کنندگان است که با نمونه های پخش شده در تلویزیون کاملا متفاوت است. به نحوی که متقاضیان شرکت در مسابقه هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنند.

تهیه‌کننده «ایرانیش» درباره مفهوم اسم این مسابقه و راهنمای اجرایی آن توضیحاتی به شرح زیر داد:

«همانطور که همه ما می‌دانیم با توجه به تهاجم شبکه‌های بیگانه به فرهنگ و سنت خانواده‌های ایرانی و کم رنگ شدن آداب و رسوم اصیل ایرانی وظیفه داریم به مردم خوب کشورمان یادآوری کنیم که آداب و رسوم و فرهنگ غنی و اصیل ایرانی، اسلامی در تمامی زمینه‌ها بهتر از نسخه خارجی آن است و به همین دلیل نام «ایرانیش» را با تاکید بر اینکه «ایرانیش بهتر از خارجیشه»، برای برنامه انتخاب کردیم و البته در کنار آن در طول مسابقه ما شاهد بازی های کاملا نوین در فضایی کاملا ایرانی هم مواجه خواهیم بود و این اعتقاد ماست که ایرانیش بهتر است.

«ایرانیش» اولین مسابقه ایرانی تلویزیون است که صفر تا صد آن ایرانی است و هیچ الگوبرداری از مسابقه‌های دیگری که در دنیا ساخته می شود نداشته است. حتی در دکور برنامه نیز المان‌های ایرانی را به کار برده‌ایم.

با توجه به آنچه که من در برنامه سازی یاد گرفتم، فکر می‌کنم مردم با این مسابقه به دلیل آنکه خانواده‌ها را دور هم جمع می‌کند، ارتباط برقرار کنند چراکه این موضوع امروزه به دلیل گسترده شدن فضای مجازی و روی آوردن به فرهنگ غربی کمرنگ شده است.

وی با اشاره به اینکه «ایرانیش» قصد دارد به بهانه یک بازی خانواده ها را دور هم جمع می کند، گفت: ما در فرهنگ کشورمان بازی هایی داریم که هر کدام یک فلسفه‌ای دارند که دور هم جمع شدن اعضای خانواده یکی از آن‌ فلسفه ها است. «ایرانیش» بازی های قدیمی ایرانی را به روز کرده است تا بتواند اعضای یک خانواده را به بهانه بازی دور هم جمع کند. همچنین در این مسابقه از تمام اقوام ایرانی استفاده می‌کنیم.»

دست اندرکاران برنامه ایرانیش تی وی اعلام کرده است حضور در این مسابقه صرفاً به تلاش، کوشش و بررسی دقیق منابع سوالات وابسته است و هیچ هزینه ای از شرکت کنندگان دریافت نخواهد شد.

مسابقه ایرانیش با اجرای پوریا پورسرخ
مسابقه ایرانیش با اجرای پوریا پورسرخ

قوانین مسابقه ایرانیش

 

  • نفرات اصلی هر تیم شامل ۳ نفر آقا و ۲ نفر خانم است.
    در قوانینِ حضورِ تیم های شرکت کننده در مسابقه ایرانیش، با توجه به اینکه نفرات مسابقه دهنده در هر تیم ۵ نفر از افراد یک خانواده شامل پدر، مادر و ۳ فرزند می باشند، چنانچه خانواده ای دارای ۳ فرزند به بالا باشد و فرزندان متاهل باشند، می تواند این فرزندان و یا همسران ایشان را به عنوان ارزش افزوده تیم خود و در جایگاه یار ذخیره به همراه داشته باشد تا در فرصت های مقتضی با حضور این فرزندان و یا همسرانشان در میدان مسابقه توانمندی های بیشتری از خانواده موصوف به نمایش درآید.
  • همه ی اعضا از یک خانواده بوده و یا با هم نسبت خانوادگی داشته باشند.
  • الزاما بانوان گروه با یکی از آقایان محرم باشند. هر تیم اجازه دارد ۲ نفر از دیگر اعضای خانواده را به عنوان یار ذخیره در کنار خود داشته باشد
  • اعضای دو تیم از ۱۵ سال به بالا انتخاب شوند.
  • این مسابقه با محوریت بازی های ایرانی در حوزه های میدانی و اطلاعات عمومی انجام می شود.
  • پیشنهاد می شود از افراد با آمادگی جسمی و ذهنی مناسب ، در تیم ها استفاده شود.
  • بانوان عزیز با رعایت موازین اسلامی و ملی تلویزیون در مسابقه حاضر شوند.
  • در صورتی که اعضای گروه دچار بیماری خاصی هستند در ستون ویژه با شرح کامل اعلام فرمایید.

آخرین خبر: لغو مسابقه به دلیل کرونا

ضبط مسابقه« ایرانیش» متوقف شد. تهیه کننده این مسابقه تلویزیونی، خاطرنشان کرد:مسابقه ما، تیمهای خانوادگی دارد که از کل کشور می آیند و ۴۰۰ تماشاگری که بیننده آنند. بخاطر شیوع ویروس” کرونا” و حفظ جان متسابقین و تماشاگران و اینکه با تمهیدات بهداشتی زمان را از دست می دهیم ضبط این بازی به سال آتی و بعد از تعطیلات نوروز ۹۹ موکول شد.

او ادامه داد:با توجه به اینکه این مسابقه تنها مسابقه تلویزیونی است که نمونه خارجی ندارد و صفر تا صد آن ایرانی است، دلمان نیامد که ضبط مسابقه را بدون حضور مردم شروع کنیم و صبر کردیم این بحران فروکش کند و بعد مسابقه را ضبط کنیم.

ارغوانی به رسالت رسانه ملی اشاره نمود و گفت:قطعاً رسالت رسانه ملی و تلویزیون این است که برای سرگرم کردن و حال خوب مردم، سریال سازی و برنامه سازی کند. در ایامی که عید نوروز را در پیش داریم و روزهای خاصی را می گذرانیم که احتیاج است مردم در منزل بمانند. همکاران ما چه در عرصه سریال سازی و برنامه سازی، خطر را به جان می خرند تا مردم برترین لحظات شان سپری کنند. این جبهه جنگیدن است و هرکس به مدل و رفتار و مواجهه ای، باید تمهید کند و وضعیت مناسبی را برای مردم فراهم آورد. معاونت سیما تمهیدات خوبی را اندیشیده و اورژانس و آتش نشانی حضور دارند. ضدعفونی و تمام مسائل بهداشتی رعایت می شود تا مردم بتوانند عید خوبی داشته باشند.

او با اشاره به این که می توانستیم محیط برنامه را ایزوله کنیم ولی خانواده ها از شهرستان می آیند، تأکید کرد:می توانستیم با رعایت نکات و تمهیدات بهداشتی، برنامه را ضبط کنیم ولیکن محیط برنامه ایزوله می شود اما شرکت کنندگان ما که خانواده هایند و حتی تماشاگرانی که به برنامه می آیند از سرتاسر کشورند مسیر جاده ها بسته و بقیه مواردی که مشکل زا است، تصمیم گرفتیم با توجه به این موارد، فعلاً ضبط برنامه را متوقف کنیم و پیش بینی مان شروع ضبط برنامه، پس از تعطیلات نوروز است. همه در این شرایط پشت دوربین ساخت مجموعه تلویزیونی و برنامه اند تا مردم لذت ببرند و سرگرم شوند.

ارغوانی در جواب به این سؤال که به چه علت پوریا پورسرخ مجری این برنامه شد، گفت:به انتخاب مجری خیلی فکر کردم و به نام” پوریا پورسرخ” رسیدیم و انتخاب جمعی بود که در اتاق فکر برنامه، این اتفاق افتاد.” ایرانیش” مسابقه خانوادگی است که مجری آن باید دارای مشخصاتی باشد که با حوادث” ایرانیش” سنخیت داشته باشد. هرکس در هر شغلی نباید تحصیل را فراموش کند؛ پوریا پورسرخ هم علاقه نشان داد در اتاق فکر بازی های قدیمی ایرانی را به روز کردیم.

امتیاز کاربران: ۴.۲۵ ( ۱ رای)
برچسب ها

وبگردی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن