چهره هاسلبریتی ایرانی

رضا اکبرپور بازیگر نقش سامان در سریال “حوالی پاییز” کیست؟+بیوگرافی و عکس

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

رضا اکبرپور بازیگر نقش سامان در سریال “حوالی پاییز” کیست؟+بیوگرافی و عکس

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

چهره ها

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

بینندگان و مخاطبین جدی سریال «حوالی پائیز» این شب ها شاهد بازی رضا اکبرپور در سریال حوالی پاییز هستند. اکبرپور نقش سامان شوهر شیرین را دارد. او مردی است که به دلیل بچه‌دار نشدن در زندگی شخصی‌اش دچار مشکلاتی است اما این مساله نتوانسته مسئولیت پذیری‌اش نسبت به خانواده‌اش را کم کند.

رضا اکبرپور بازیگر نقش سامان در سریال حوالی پاییز  متولد ۱۲ آذر ۱۳۶۵ در تهران است. هرچند شروع فعالیت او در عرصه سینما به سالها قبل برمی‌گردد اما سریال حوالی پاییز دومین کار  مورد توجه او بوده‌ است. رضا اکبرپور در فیلم آپاندیس هم ایفای نقش کرده‌ که این فیلم نیز ساخته حسین نمازی کارگردان حوالی پاییز است.

 

رضا اکبرپور در سریال حوالی پاییز نقش سامان شوهر شیرین را دارد .او مردی است که به دلیل بچه‌دار نشدن در زندگی شخصی‌اش دچار مشکلاتی است اما این مساله نتوانسته مسئولیت پذیری‌اش نسبت به خانواده‌اش را کم کند.

رضا اکبرپورفارغ التحصیل فوق لیسانس علوم سیاسی است، یک برادر و سه خواهر دارد و می‌گوید در زندگی شخصی‌اش هم به اندازه سامان حوالی پاییز نسبت به خانواده‌اش حساس است.

رضا اکبرپور در سال ۱۳۷۹ وقتی ۱۴ ساله بود وارد کلاس های بازیگری کانون حر شد و زیر نظر علی سلیمانی دوره های بازیگری را گذراند و یکسال بعد روی صحنه تئاتر رفت.

بعد از چند سال از شروع فعالیت خود در تئاتر به علت مشکلات مالی از بازیگری فاصله گرفت تا اینکه در سال ۱۳۹۰ با علی سراهنگ کارگردان و فیلمنامه نویس آشنا شد. رفاقت این دو باعث شد تا راهی دوباره برای رضا باز شود و او دوباره وارد عرصه سینما و بعد تلویزیون شد.

در سال ۱۳۹۰ بعد از بازگشت به عرصه بازیگری ابتدا در یک تئاتر بازی کرد و سپس در تله فیلم زمانی برای ایستادن بازی کرد که در جشنواره جام جم سال ۱۳۹۲ بعنوان یکی از سه فیلم برگزیده انتخاب شد.

آپاندیس مهمترین فیلم اکبرپور در دوران بازیگری‌اش است چرا که باعث شد  او به عنوان استعدادی جوان شناخته شود. اکبرپور بعنوان نویسنده نیز در فیلم کوچ با علی سرآهنگ همکاری داشت گرچه این فیلم مدتها توقیف بود اما بعدا وارد شبکه نمایش خانگی شد.

به گفته خودش از طریق سرآهنگ با حسین نمازی آشنا شد و یک فیلم با نمازی شروع کرد اما در میانه راه به نمازی خبر دادند که فیلمش مجوز نخواهد گرفت و پروژه تعطیل شد و در نهایت او در سال ۹۶ با فیلم آپاندیس و بازهم به کارگردانی حسین نمازی روی پرده آمد. این فیلم چند جایزه معتبر بین الملی کسب کرد.

رضا اکبرپور چند سال قبل عاشق شد و ازدواج کرد. او یک پسر دارد و می‌گوید زندگی بسیارخوبی دارد و همسر و فرزندش را بسیار دوست دارد اما به دلیل حواشی که ممکن است سینما در زندگی شخصی‌اش درست کند و برای حفظ آرامش خانواده‌اش چندان درباره زندگی  شخصی‌اش صحبت نمی‌کند.

تحصیلات او که در زمینه علوم سیاسی است بسیار در حرفه‌اش یعنی هنرپیشگی تاثیرگذاشته‌است و باعث شده رضا به جای انتخاب سوپراستار شدن به سمت آرتیست بودن برود.

رضا اکبرپور حساسیت زیادی نسبت به تحولات اجتماعی و سیاسی دارد و با دقت آنها را پیگیری می‌کند. او می‌گوید:ورزش دو و آمادگی جسمانی جزئی از برنامه روزانه ام است و نمی توانم رهایشان کنم، فیلم دیدن را خیلی دوست دارم و بیشتر اوقاتم را در کتابفروشی که سالهاست داریم می گذرانم.

این بازیگر اولین بار بعنوان نقش اصلی در سریال حوالی پاییز در سال ۹۷ وارد قاب تلویزیون شد، او می‌گوید: آنقدر این رشته بی انتها و گسترده است که هر وقت آرزویی میکنم زمان کمی که میگذرداحساس میکنم می شود آرزو و هدف بزرگتری داشت.

رضا در میان هنرپیشگان دوستان زیادی ندارد. از میان سینمایی‌ها او با حسین نمازی و سرآهنگ رفاقت زیادی دارد و می‌گوید برای سال ۹۸ هم قرار است یک فیلم با سرآهنگ را شروع کند. بیشتر دوستان او از میان فعالان اجتماعی و دانشگاهیان هستند.

شاید همین سبک زندگی است که حساسیت‌های او را برای انتخاب نقش بیشتر کرده‌ است. دیدگاه اجتماعی رضا اکبرپور باعث شده تا او به هر نقشی تن ندهد و می گوید: اول باید ببینیم فیلم‌نامه می‌خواهد چه بگوید و چه پیامی برای جامعه دارد اگر قرار است فقط سرگرمی باشد آن هم خوب است اما انتخاب من نیست.

او به اصول حرفه‌ای بسیار پایبند است و می‌گوید: افرادی هستند که حاضرهستند برای ایفای نقش در بدو ورود به سینما تا یک میلیارد تومان هم بدهند اما آیا واقعا این سبک ورود به سینما درست است؟ آیا آن هنرپیشه براساس استعدادش انتخاب می‌شود؟

برای رضا اکبرپور که متولد میدان راه آهن است سخت کوشی یک عادت است. او می‌گوید: من برای اینکه هنرپیشه شوم تلاش زیادی کردم و می‌دانم آدم وقتی برای انجام کاری یا به دست آوردن چیزی تلاش زیادی بکند قدر آن را خواهد دانست.

این پست توسط بخش چهره ها مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

رضا اکبرپور بازیگر نقش سامان در سریال “حوالی پاییز” کیست؟+بیوگرافی و عکس

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .

وبگردی

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن