تلویزیون

زمان دقیق پخش و تکرار مسابقه ایرانیش شبکه ۲ سیما

ساعت و زمان دقیق پخش و تکرار مسابقه ایرانیش با اجرای پوریا پورسرخ از شبکه ۲ سیما مشخص شد. دکور مسابقه به طراحی پیمان قانع آماده شده و این مسابقه روی آنتن شبکه دو می رود. از آنجا که «ایرانیش» یک مسابقه میدانی با حضور خانواده‌ها است نیازمند یک دکوری به مساحت حدود ۳۰۰۰ متر بودیم و برای همین آماده شدن دکور زمان می‌برد.

پخش و تکرار مسابقه ایرانیش
پخش و تکرار مسابقه ایرانیش

مسابقه ی خانوادگی ایرانیش با طراحی بازی های سنتی ایرانی از اقلیم های مختلف ایران و با ایجاد فضای شاد در رقابت ها ، بر آن است تا سرمایه های فرهنگی و بومی سرزمینمان را به نسل امروز یادآوری کند. تمامی رقابت ها در ایرانیش کاملا بومی بوده و شرکت کننده ها بخت خود را با انجام بازی های مفرح ایرانی می آزمایند. در سرزمین ما چند هزار بازی وجود دارد که بیشتر آنها جنبه ی سرگرمی داشته و قابل رقابت نیست.

در ایرانیش بازی های ایرانی هیجان انگیز و قابل رقابت برای تمامی رده های سنی در خانواده، مراحل مسابقه را تشکیل خواهد داد. همچنین؛ ضرب المثل ها، اشعار، اطلاعاتِ عمومی، تاریخی، فرهنگی و طبیعیِ سرزمینمان نیز، در ایرانیش جایگاه ویژه ای دارد.

کرونایی شدن ایرانیش

 

ضبط مسابقه ایرانیش متوقف شد. تهیه کننده این مسابقه تلویزیونی، خاطرنشان کرد:مسابقه ما، تیمهای خانوادگی دارد که از کل کشور می آیند و ۴۰۰ تماشاگری که بیننده آنند. بخاطر شیوع ویروس” کرونا” و حفظ جان متسابقین و تماشاگران و اینکه با تمهیدات بهداشتی زمان را از دست می دهیم ضبط این بازی به سال آتی و بعد از تعطیلات نوروز ۹۹ موکول شد.

او ادامه داد:با توجه به اینکه این مسابقه تنها مسابقه تلویزیونی است که نمونه خارجی ندارد و صفر تا صد آن ایرانی است، دلمان نیامد که ضبط مسابقه را بدون حضور مردم شروع کنیم و صبر کردیم این بحران فروکش کند و بعد مسابقه را ضبط کنیم.

ارغوانی به رسالت رسانه ملی اشاره نمود و گفت:قطعاً رسالت رسانه ملی و تلویزیون این است که برای سرگرم کردن و حال خوب مردم، سریال سازی و برنامه سازی کند. در ایامی که عید نوروز را در پیش داریم و روزهای خاصی را می گذرانیم که احتیاج است مردم در منزل بمانند. همکاران ما چه در عرصه سریال سازی و برنامه سازی، خطر را به جان می خرند تا مردم برترین لحظات شان سپری کنند. این جبهه جنگیدن است و هرکس به مدل و رفتار و مواجهه ای، باید تمهید کند و وضعیت مناسبی را برای مردم فراهم آورد. معاونت سیما تمهیدات خوبی را اندیشیده و اورژانس و آتش نشانی حضور دارند. ضدعفونی و تمام مسائل بهداشتی رعایت می شود تا مردم بتوانند عید خوبی داشته باشند.

آغاز تصویربرداری ایرانیش

 

با بازدید مدیران شبکه دو سیما از‌ لوکیشن‌ «ایرانیش» این مسابقه تلویزیونی وارد فاز تولید شد تا ثابت کند «ایرانیش بهتر از خارجیشه»؛ مسابقه ای که با اجرای پوریا پورسرخ می کوشد از طریق بازی های قدیمی هویت ایرانی را زنده کند.

در بخش دیگری از این مراسم حبیب میدانچی مدیر طرح و برنامه و گروه اجتماعی شبکه دو سیما اعلام کرد: به زودی ضبط مجموعه را آغاز می کنیم و همه با انرژی خوب به کار ادامه می دهند. البته که کلیه نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت می شود و با توجه به مصوبه های وزارت بهداشت جلو می رویم و امیدواریم به مرور همراهی تعداد بیشتری از تماشاگران را داشته باشیم اما در هفته های اول حجم حضور مردم در استودیو بالا نخواهد بود.

وی افزود: «ایرانیش» در ۶۵ قسمت که به صورت هفته ای دو بار روی آنتن می رود، تا پایان سال با ما خواهد بود. تابستان، پاییز و زمستان را در پیش رو داریم و در ۳۹ هفته پیش رو پخش برنامه ادامه دارد و فصل اول آن را مقارن با برنامه های تحویل سال آینده به پایان خواهیم برد.

مدیر گروه اجتماعی شبکه دو ادامه داد: مراحل مسابقه و افرادی که در این ۶۵ قسمت با هم رقابت می کنند دقیقا شبیه یک لیگ جام حذفی فوتبال است. بیش از ۳۰ تیم با یکدیگر رقابت می کنند که در نهایت به ۱۵ تیم تبدیل می شوند. در هر مرحله بازی ها متناسب با گروه هایی که شرکت می کنند و با اعضای خانواده تغییر می کند و مناسب سازی خواهد شد. در نهایت یک فینال فینالیست ها در ۶۴ امین قسمت پخش خواهد شد.

میدانچی یادآور شد: اینکه می گوییم ۶۵ قسمت به این دلیل است که قسمت اول ایرانیش یک معارفه است. یعنی عملا در قسمت اول خانواده ها با هم رقابت نمی کنند. یک سری از هنرمندان و افراد صاحب فکر و اندیشه که هم می توانند مسابقه را بهتر برای مردم معرفی کنند و هم می توانند جذابیت های آن را بازگو کنند با ما همراهی می کنند. ۶۴ قسمت دیگر لیگ حذفی مسابقه است.

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن