چهره هاسلبریتی ایرانی

سامان بلاغی عضو تیم ملی بسکتبال با ویلچر پناهنده آلمان کیست ؟

مجله اینترنتی کولاک : پس از آن که یک ورزشکار عضو تیم ملی تیروکمان کشورمان به کشور بازنگشت، این بار از رشته ای دیگر خبر می رسد.

سامان بلاغی عضو تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان که عازم مسابقات جهانی آلمان شده بود، از بازگشت به تیم ملی استنکاف کرده و در اروپا مانده است.

«سامان بلاغی» عضو شیرازی تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان که عازم مسابقات جهانی آلمان شده بود، از بازگشت با تیم ملی استنکاف کرده و در اروپا مانده است. اگرچه امید می رفت که این ورزشکار بازگردد؛ اما با گذشت زمان، ظاهراً مسئولان از بازگشت وی ناامید شده‌اند.
 این اتفاق در این حوزه ورزش جانبازان و معلولین کشور سابقه چندانی نداشته که به یک باره شاهد این اتفاق آن هم از طرف یک ورزشکار شیرازی هستیم.

در سوابق حضور «سامان بلاغی» در میادین بین المللی حضور در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو، مقام سوم بازی های پارآسیایی اینچئون ۲۰۱۴ و نائب قهرمانی بازی های آسیایی ۲۰۱۵ دیده می شود.

«سامان بلاغی» پیشتر در مورد نحوه معلول شدنش به رسانه ها گفته بود:” معلولیتی که من دارم بر اثر یک تصادف در دوران کودکی‌ام به وجود آمده است. خانواده‌ام این تصادف را برایم تعریف کرده‌اند. سال ۱۳۶۸ وقتی که من ۳ ساله بودم، سوار موتور یکی از اقوام شدیم. من چون کودک بودم جلوی راننده نشسته بودم. در همین هنگام با ماشینی تصادف می‌کنیم و کمر من به جدول کنار خیابان برخورد می‌کند. پس از چند روز دکترها متوجه می‌شوند که من قطع نخاع شده‌ام و نمی‌توانم حرکت کنم.”

چرا و به چه علت؟
برای اینکه بشود قدری بیشتر علت این اتفاق را متوجه شویم در صحبت های «سامان بلاغی» با رسانه ها به پاسخ او در جواب این سوال برمیخوریم. ” آیا تبعیضی در برخورد با ورزشکاران پارالمپیکی نسبت به ورزشکاران المپیکی وجود دارد؟
همینطور است. از دلیل این موضوع اطلاعی ندارم اما در برخورد با ما و دیگر ورزشکاران تفاوت‌های زیادی وجود دارد. این تبعیض ها ما را آزار می‌دهد. نمونه‌اش نحوه استقبال از مدال آوران پارالمپیک بود.”

آنچه مشخص است «سامان بلاغی» از تبعیض گله داشته که در این مورد مسئولان ورزش فارس خصوصاً جناب کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان فارس که به تازگی هم مدعی دریافت عنوان مدیر برتر ورزش کشور شده ، باید در این مورد پاسخگو باشند که چرا با کم کاری خود پیرامون ورزشکاران جانباز و معلول باعث فرار نخبه های ورزش استان و کشور شده اند؟
داستان پناهندگی
به گزارش شیرازه «سامان بلاغی» عضو تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان که سال گذشته عازم مسابقات جهانی آلمان شده بود، از آن زمان تاکنون از بازگشت به ایران خودداری کرده و در آلمان مانده و قصد بازگشت به ایران را ندارد.
در همین خصوص مهرداد آگین رئیس انجمن بسکتبال با ویلچر کشورمان، خصوص پناهندگی سامان بلاغی می گوید: او از سال گذشته و پس از مسابقات جهانی به ایران بازنگشت. پس از پایان مسابقات متوجه شدیم اردو را ترک کرده است.
وی ادامه داد: البته مسئولان فدراسیون جانبازان و معلولان به دنبال این هستند تا با نامه‌نگاری‌های انجام شده شرایط بازگشت او را به ایران فراهم کنند و از اینکه چه اتفاقی رخ داده بی اطلاع هستم.

جالب اینجاست که در اسفند ۹۵ ، سازمان قهرمانان ملی ورزش ایران در در یادواره سرلشگر شهید سرافراز مهدی باکری از سامان بلاغی به عنوان قهرمان برتر اخلاق سال نود و پنج تجلیل کرده است.

در متن معرفی بلاغی به عنوان قهرمانان ملی ورزش ایران آمده است: “سازمان قهرمانان ملی ورزش ایران با هدف احیای شاخصه های اصیل ورزشکاری و الگوسازی مناسب برای جامعه جوان و تجلی فرهنگ اخلاق مداری در جامعه ورزش کشور قهرمانان و ورزشکاران برتر اخلاق سال نود و پنج را در پنجاه رشته تخصصی انتخاب و معرفی نموده است.”

وبگردی

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سال ۱۳۸۷ که اردوی تیم ملی بود و در آن اقای بلاغی واسه بار اول وارد تیم ملی شد مربی اردوی تیم ملی مربی تیم شیراز اقای بلاغی بود و با اینکه بنده از هر نظر از اقای بلاغی امتیازم بیشتر بود ولی مربی اردوی تیم ملی (مربی تیم اقای بلاغی در شیراز) اسم اقای بلاغی رو برای تیم ملی رد کرد . این هم نتیجش . هیچ وقت مربی تیم ملی رو نخواهم بخشید که زندگی مرا نابود کرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن