چهره هاسلبریتی ایرانی

سیدجلال طباطبایی بازیگری که در اثر سکته درگذشت که بود؟ + عکس و زندگینامه جلال طباطبایی

سیدجلال طباطبایی بازیگری که در اثر سکته درگذشت که بود؟ به همراه عکس بیوگرافی کامل و زندگینامه جلال طباطبایی همچنین اطلاعات تکمیلی در این مطلب. سید جلال طباطبایی بازیگر سریال «شب های برره» بر اثر سکته قلبی درگذشت.

سیدجلال طباطبایی بازیگری که در اثر سکته درگذشت
سیدجلال طباطبایی بازیگری که در اثر سکته درگذشت

سید جلال طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون، بر اثر سکته قلبی درگذشت. از مهم ترین آثار سید جلال طباطبایی میتوان به بازیگری در سریال «شب های برره»، سریال «خانه به دوش» و سریال «ترش و شیرین» اشاره کرد.

سید جلال طباطبایی اولین بار در سینما حضور یافت و سال ۱۳۵۲ در فیلم «مکافات» به کارگردانی کامران قدکچیان بازی کرد.

گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدی اش مثل سریال شب های برره، بیشتر نبود؛ ولی تجربه خوبی برای سید جلال طباطبایی محسوب می شد و وی همکاری با هنرمندانی چون منوچهر وثوق، بهمن مفید، مستانه جزایری و مهدی فخیم زاده را تجربه کرد.

سید جلال طباطبایی در سال ۱۳۸۴ دوره پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرد. وی در این سال با بازی در ۲ سریال مهم تلویزیون خود را به مردم معرفی نمود. آثار مهم سید جلال طباطبایی در این سال، بازیگری در سریال «شب های برره» به کارگردانی مهران مدیری و سریال «متهم گریخت» به کارگردانی رضا عطاران و محمود رضایی بود.

سید جلال طباطبایی سال ۱۳۸۴ در سریال «شب های برره» بازی کرد و توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خود را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با مهران مدیری همکاری داشت. سید جلال طباطبایی توانست با بازی در سریال شب های برره تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر مهران مدیری، سیامک انصاری، سعید پیردوست و محمد شیری بر تجارب او افزود.

سید جلال طباطبایی علاوه بر سریال شب های برره، سال ۱۳۸۳ در سریال خانه به دوش نیز بازی کرد. او این بار با رضا عطاران یعنی کارگردان سریال خانه به دوش و هنرمندانی چون حمید لولایی، مریم امیرجلالی، علی صادقی و رضا عطاران همکاری کرد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن