مطالب جذاب از سراسر وب :

دانلود سریال ممنوعه

شرایط جدید وام مسکن خانه اولی ها در سال ۹۷

جزئیات کامل شرایط و مبلغ وام بانک مسکن

مجله اینترنتی کولاک شرایط جدید وام مسکن در سال ۹۷ با سقف ها و سودهای متفاوت برای ساکنین تهران عبارتند از وام صندوق مسکن یکم، وام از محل اوراق ممتاز، جعاله، جعاله تعمیر و صندوق پس انداز مسکن که توسط بانک مسکن به متقاضیان پرداخت می شود، بیشترین سقف این وام ها متعلق به وام زوجین از محل صندوق پس انداز مسکن یکم است که معادل ۱۶۰ میلیون است، بازپرداخت اکثر این وام ها ۱۲ سال و سود آن ها بین ۸ تا ۱۷٫۵ درصد است.

اگر انواع وام ها را برحسب سود بانکی طبقه بندی کنیم آنگاه پایین ترین سود متعلق به وام مسکن صندوق یکم است که با شرایط خاص زوج اولی بودن به افراد متاهل نیز تعلق می گیرد.سقف تسهیلات مسکن یکم زوج اولی ها معادل ۱۶۰ میلیون تومان با نرخ سود ۸ درصد است. مدت بازپرداخت این وام ۱۲ سال است و هرقسط آن معادل یک میلیون و ۷۳۱ هزار تومان است و دریافت کنندگان به ازای ۱۶۰ میلیون تومان سودی معادل ۸۹ میلیون تومان پرداخت می کنند. از شروط اصلی دریافت این وام زوج اولی و خانه اولی بودن است ضمن اینکه برای دریافت ۱۶۰ میلیون تومان متقاضی باید به مدت ده ماهه سپرده ای معادل ۸۰ میلیون تومان را در حساب بانک مسکن قرار دهد.لازم به ذکر است که اگر یکی از زوجین به هردلیلی واجد شرایط وام صندوق مسکن یکم زوج اولی ها نباشد می تواند به عنوان مکمل از تسهیلات مسکن اوراق ممتاز مسکن استفاده کند.

مسکن

شرایط جدید وام مسکن یکم برای مجردها حاکی از این است که سقف این وام معادل ۸۰ میلیون تومان است که برای دریافت آن باید ۴۰ میلیون تومان در بانک مسکن به مدت ده ماه سپرده گذاری شود از طرف دیگر، سودی که در مجموع بعد از دوازده سال بابت این وام به بانک پرداخت می شود معادل  ۴۴میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است در حالیکه فرد در هر قسط برای دریافت این وام حدودا ۸۶۰ هزار تومان پرداخت می کند. تنها شرط برای افراد مجرد این است که اولین بار باشد که اقدام به استفاده از تسهیلات بانک مسکن می کند؛ است.

وام دیگری که تهرانی ها می توانند از آن استفاده کنند، تسهیلات از محل اوراق ممتاز است. متقاضیان برای دریافت این وام ۶۰ میلیون تومانی باید اقدام به خرید ۱۲۰ برگ تسه کنند، البته این اوراق قابلیت خرید و فروش در بورس اوراق بهادار را دارند و با توجه به قیمت متوسط کنونی این اوراق هزینه دریافت این وام ۷ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان است. باز پرداخت وام از محل اوراق ممتاز نیز ۱۲ ساله است و هرقسط آن با توجه به سود ۱۷٫۵ درصدی معادل ۱ میلیون تومان است و سودی که در مجموع پس از ۱۲ سال فرد به بانک می پردازد معادل ۸۳ میلیون تومان است.

جعاله وام دیگری است که عموما به عنوان مکمل وام های قبلی پرداخت می شود، جعاله ۱۰ میلیون تومانی است که دوره بازپرداخت ۵ ساله دارد برای خرید این اوراق نیز فرد باید ۲۰ برگ تسه خریداری کند که معادل ۱ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان است و پشس از دریافت آن هر ماه معادل ۲۵۰ هزار تومان قسط و در مجموع  برای ۵ سال ۵ میلیون تومان سود پرداخت کند.

جعاله تعمیر وام دیگری است که برای تعمیرات مسکن پرداخت می شود و سقف آن معادل ۵ میلیون تومان است این وام نیز نیاز به سپرده گذاری ۶ ماهه معادل ۵ میلیون تومان دارد و سود ان یازده درصد است البته مدت بازپرداخت این وام نیز ۵ ساله است و در مجموع بعد از ۵ ماه با پرداخت ماهانه ۱۰۰ هزار تومان ، سود کلی معادل یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت خواهید کرد.

بافت فرسوده

وام دیگری که با عنوان صندوق مسکن یکم در بانک مسکن پرداخت می شود دارای مدت سپرده گذاری کمتر با سقف ۲۵ میلیون تومان، ۲۰ میلیون تومانی و ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی است در وام ۱۲ میلیون تومانی با سود ۱۱ درصد فرد دو برابر تسهیلات مورد نظر خود یعنی ۲۴ میلیون تومان به مدت ۶ ماه سپرده گذاری می کند تا در مدت ۱۲ سال بازپرداخت آن را انجام دهد د وام ۲۰ و ۲۵ میلیون تومانی فرد با سپرده گذاری به مبلغ میزان وام درخواستی و مدت زمان ۱۲ ماهه تسهیلاتی ۱۲ ساله دریافت می کنند.

 وام مسکن یکم با نرخ سود ۹.۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله، اقساط ماهیانه ۹۳۵ هزار تومان پرداخت می‌شود.
افرادی که بدون سپرده اقدام به دریافت وام مسکن می‌کنند، با اوراق سازمان بورس، می‌توانند از ۶۰ میلیون تومان وام مسکن به اضافه ۲۰ میلیون تومان وام تعمیرات در قالب وام جعاله استفاده کنند.

شرایط وام مسکن

شرایط وام مسکن برای خانه اولی ها

صندوق پس انداز یکم پرداخت وام را مشروط به سپرده‌گذاری یکساله ۴۰ میلیون تومان کرده است.
وام مسکن یکم با نرخ سود ۹.۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله، اقساط ماهیانه ۹۳۵ هزار تومان پرداخت می‌شود.
افرادی که بدون سپرده اقدام به دریافت وام مسکن می‌کنند، با اوراق سازمان بورس، می‌توانند از ۶۰ میلیون تومان وام مسکن به اضافه ۲۰ میلیون تومان وام تعمیرات در قالب وام جعاله استفاده کنند.

شرایط وام مسکن در سال جاری چگونه است ؟

تا پیش از این متقاضیان وام بدون سپرده می توانستند از طریق خرید اوراق در بازار بورس و بر اساس مناطق جغرافیایی خود نسبت به دریافت این تسهیلات اقدام کنند. این تسهیلات به صورت انفرادی در تهران ۶۰ میلیون تومان، مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا ۵۰ میلیون و سایر مناطق ۴۰ میلیون تومان بود. همچنین برای زوجین نیز به ترتیب مناطق ۱۰۰ میلیون، ۸۰ میلیون و ۶۰ میلیون تومان تعیین شده بود که با مصوبه اخیر شورا به ازای هر نفر تا ۱۰ میلیون تومان اضافه خواهد شد.

در حالی هنوز جزئیات این مصوبه و سازوکار دریافت وام های جدید از سوی بانک مرکزی و بانک مسکن تعیین و اعلام نشده است که با توجه به سود فعلی ۱۷٫۵ درصدی که برای بازپرداخت وام از طریق اوراق وجود داشته و دوره بازپرداختی تا سقف ۱۲ سال، می توان حدود اقساط و سود پرداختی را تعیین کرد.

به ازای هر ۵۰۰ هزار تومان از وام یک برگ اوراق

از سویی دیگر متقاضیان دریافت تسهیلات مسکن از این محل باید به ازای هر ۵۰۰ هزار تومان از وام مورد نظر، یک برگ اوراق تهیه کنند. در حال حاضر قیمت هر برگ اوراق حدود ۷۲ هزار تومان است که صاحب وام باید هزینه پرداخت آن را نیز تامین کند.

اما بر اساس مصوبه جدید شورای پول و اعتبار، متقاضیان دریافت وام مسکن می توانند وام جعاله را نیز دریافت کنند. مبلغ وام جعاله تا پیش از این ۱۰ میلیون تومان بود که با تصمیم اخیر شورا به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته و می توان در کنار مبلغ اصلی وام برای دریافت آن نیز اقدام کرد.

مطالب مرتبط

 

 

6 نظر

 1. شهریار

  آخه طرف ار کجا بیاره ۹۳۵ هزار تا ۱۲ سال پرداخت کنه.مگه طرف چقدر حقوق داره .
  بخدا بری رفت بگیری از این وام بهتره.
  خدا براتون نسازه

  پاسخ
 2. سیاوش ستایش

  مسخره کردن ملت رو با این شرایط وامشون، دیگه اوراق چه صیغه ایه.
  اگه اوراق نمیخواست بلآخره میشد یه کاریش کرد.

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال