چهره هاسلبریتی ایرانی

شکرخدا گودرزی بازیگر نقش امام خمینی کیست ؟ + بیوگرافی کامل شکرخدا گودرزی

شکرخدا گودرزی بازیگر نقش امام خمینی کیست ؟ به همراه زندگینامه و بیوگرافی کامل شکرخدا گودرزی بازیگر نقش امام خمینی (ره) در سریال معمای شاه. شکرخدا گودرزی بازیگر نقش امام متولد ۱۳۳۹ در بروجرد است و مدرس، کارگردان، نویسنده و بازیگر تئاتر است. تحصیلات شکرخدا گودرزی: کارشناسی نمایش با گرایش کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه تهران؛ ۱۳۷۴ کارشناسی ارشد کارگردانی و بازیگری از دانشگاه تربیت مدرس ۱۳۶۷.

شکرخدا گودرزی بازیگر نقش امام خمینی کیست
شکرخدا گودرزی بازیگر نقش امام خمینی کیست

گودرزی در این خصوص می گوید: «نمی دونم بعضی از سال های عمر رو باید اسمشو چی گذاشت؟ سوخته! تلف شده! یا… ولی هرچه بوده مثل بختک روی دوش آدم سنگینی میکنه. یادمه یکی از سال های خیلی خوب عمرم حدود‌ ۱۷یا ۱۸ ساله بودم یه نمایش داشتیم که توی دبیرستانای بروجرد اول شده بود به همین دلیل دعوت شدیم باغرود نیشابور ولی یادم نمی آد بعدش چه اتفاقاتی افتاد که تا سال ۷۰ یه جور توی تاریک روشنای ذهنمه و نمی خوام بهش اشاره کنم… چرا نمیدونم..!»

شکرخدا گودرزی، پیرامون چگونگی انتخاب خود برای ایفای نقش «امام خمینی (ره)» در سریال معمای شاه گفت: من از یک تئاتر برای این نقش انتخاب شدم، محمدرضا ورزی به دیدن نمایشی به کارگردانی «امیر دژاکام» آمده بود و همان جا من را برای ایفای این نقش انتخاب کرد.

وی در همین راستا ادامه داد: از همان ابتدا می‌دانستم کار بسیار سختی را باید انجام دهم، تست گریم انجام شد و با تماشای این تشابه سختی بیشتری را احساس کردم، زیرا قرار بود نقش بزرگ و مهمی را ایفا کنم، البته ورزی همواره اعتقاد داشت که من می‌توانم از پس این نقش برآیم.

بازیگر سریال معمای شاه گریم خود در نقش «امام خمینی (ره)» را بسیار سنگین دانست و اظهار کرد: گریم نهایی بعد از نزدیک به ۳۰ جلسه تصویب شد، بعد از انجام گریم بسیاری مرا نشناختند و این در نوع خود برای من به شدت جذاب بود. پروسه گریم من هر بار نزدیک به سه تا چهار ساعت طول می‌کشید، این برای هر بازیگری بسیار سخت است، اما برای من سختی همراه با لذت بود.

وی درباره رسیدن به نقش خود در سریال معمای شاه تاکید کرد: بدون شک تحقیق و تفحص، مشاوره با کارگردان، تماشای فیلم‌های مستند، مطالعه شیوه و سبک زندگی «امام خمینی (ره)» راه‌های اصلی بودند که من برای رسیدن به این نقش پشت سر گذاشتم. نقشی که ابعاد بسیار متفاوتی داشت که باید دقیق و مو به مو رعایت می‌شد.

گودرزی در همین راستا افزود: البته فراموش نکنیم که محمدرضا ورزی در این راه کمک بسیاری به من می‌کرد، برخی از صحنه‌ها بسیار سخت بود و در برخی مواقع هم به واسطه استمرار در تمرین بعضی از سکانس‌ها به خوبی جلو می‌رفت.

وی درباره بازخورد جامعه نسبت به ایفای نقش «امام خمینی (ره)» اذعان کرد: خوشخبتانه در همان زمان پخش سریال بسیاری از دوستان و آشنایان و همچنین مردم از نقشم در این سریال راضی بودند، از سویی منتقدان و اهالی رسانه هم بازی مرا در این نقش قابل قبول دانستند، در مجموع شخصا از تمامی بازخورد‌ها راضی بوده و هستم.

بازیگر نقش «امام خمینی (ره)» درباره سختی‌های ایفای این نقش اظهار کرد: به واقع ایفای این نقش خیلی سخت بود، اما من همیشه تمرکزم را حفظ می‌کردم و سعی داشتم تا با تسلط آن را بازی کنم، نقش «امام خمینی (ره)» بدون شک مهمترین نقشی است که تاکنون بازی کرده ام. نقشی که مسئولیت زیادی روی دوش من می‌گذاشت، اما در نهایت سربلند از آن بیرون آمدم.

فیلم های سینمایی
جایی برای زندگی (محمد بزرگ نیا ۱۳۸۳) فرارازقلعه رودخان فسیل زنده
سریال های تلویزیونی
شب دهم (حسن فتحی) همسایه ها (محمد حسین لطیفی) حلقه سبز (ابراهیم حاتمی کیا) معمای شاه (محمدرضا ورزی)
تئاتر
ساقی (امیر دژاکام) راه مهر راز سپهر
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن