چهره هاسلبریتی ایرانی

علت ممنوع الکاری فقیهه سلطانی چه بود؟ + جزئیات ماجرا

به گزارش کولاک نیوز ، چندی پیش خبری مبنی بر ممنوع الکاری فقیهه سلطانی ، بازیگر تئاتر، سینما، تلویزیون در فضای مجازی منتشر شد! فقیهه سلطانی به تازگی و در مصاحبه ای درباره خبر ممنوع الکاری خود چنین می گوید: ” من به هیچ وجه ممنوع الکار نبودم، اصلا دلیلی برای این اتفاق وجود نداشته است، اتفاقا با وجود مراقبت از فرزندم تا حد امکان فعالیت داشتم، اما برخی در این میان شایعه ساختند که من ممنوع الکار شدم که به هیچ وجه درست نیست.

ممنوع الکاری فقیهه سلطانی

همچنین فقیهه سلطانی ، پیرامون اجرای نمایش ” یه گاز کوچولو ” پس از بازگشایی تماشاخانه‌ های تئاتر گفت: ” تئاتر ماه‌ها به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل بود، من فکر می‌کنم چاره‌ای جز آغاز دوباره تئاتر نداشته باشیم، به عنوان مثال گروه نمایش «یه گاز کوچولو» برای این اثر زحمات بسیاری کشید، تمرینات بسیاری انجام شد و من در مقام کارگردان نمی‌خواستم زحمت گروه به هدر برود.

علاوه بر نگاه شخصی من برای اجرای نمایش «یه گاز کوچولو» باید این مسئله را در نظر داشت که اتمام قطعی بیماری کرونا هنوز زمان بندی مشخصی ندارد و ما نمی‌توانیم کلا دست از کار بکشیم تا یک روز بالاخره کرونا تمام شود، این بازگشایی در حالی است که اتفاقا به نظر من تئاتر ضرر خاصی ندارد و از خیلی حرفه‌های دیگر که پیشتر آغاز به کار کرده‌اند امنیت جانی بیشتری نسبت به بیماری کرونا دارد. زیرا در سالن نمایش اگر فاصله رعایت شود هیچکس با دیگری حرف نمی‌زند و به همین دلیل خطری شخصی را تهدید نمی‌ کند.

فقیهه سلطانی تئاتر را کم خطرترین شغل در ایام کرونا دانست و اضافه کرد: ” وقتی نمایشی روی صحنه می‌رود مخاطبان ماسک زده و در طول اجرا تنها تمرکزشان روی اثر است، با توجه به تخصیص نصف ظرفیت سالن فاصله افراد هم با یکدیگر به صورت اصولی رعایت شده پس ترسی از واگیر کرونا در این اماکن وجود ندارد. علاوه بر این در اکثریت نمایش‌ها بازیگران هفته‌ای یکبار تست کرونا می‌دهند تا خطر به کمترین حالت ممکن برسد.

فقیهه سلطانی درباره حمایت مرکز‌های نمایشی از اجرای آثار پیشتاز در بازگشایی تماشاخانه‌ ها تاکید کرد: “ آن طور که به گروه ما اعلام شد قرار است که بیست درصد همیشگی فروش که از سوی مرکز هنر‌های نمایشی دریافت می‌شد به گروه برگردانده شود، البته نکته عجیب آنجاست که اگر قرار بر بخشش آن مبلغ هست چرا آن را یکبار دریافت می‌کنند که بخواهند دوباره به ما پس دهند.

وی با اشاره به رسالت هنر تئاتر در وضعیت کنونی اظهار کرد: “ گروه ما نمایش یه گاز کوچولو را به امید گیشه روی صحنه نبرده است، ما در تلاش هستیم تا این هنر در وضعیت بد کنونی زنده بماند، ما سعی می‌کنیم با رعایت تمامی نکات ایمنی شروع کننده‌ای باشیم تا بار دیگر مخاطب وارد سالن نمایش شود. تمام تلاش ما آشتی دوباره مردم با تئاتر در شرایطی است که ماه‌ها از هنر دور بوده اند.

وی با اشاره به سرمایه گذاری شخصی خود برای روی صحنه بردن نمایش ” یه گاز کوچولو ” افزود: “ من هیچ وقت سرمایه دار و سرمایه گذار نبوده و نیستم، اما این تئاتر را با هزینه شخصی آماده کردم، البته در این بین تمامی عوامل گروه همکاری بسیار زیادی با من داشتند و همراهانه کنار من ایستادند. خوشبختانه در این نمایش با افراد حرفه‌ای تئاتر همکاری می‌کنم و با عشق به این اثر نگاه می‌کنند.

برخی هستند که شاید با بازگشایی تئاتر کاملا مخالفند، اما من خوشخبتانه تنها امید و شوق دریافت کردم، تاکنون حتی یک نظر مخالف هم نسبت به اینکه در زمان فعلی روی صحنه تئاتر می‌روم نداشته‌ام و اکثریت اطرافیانم مرا تشویق به این کار کرده اند. من به تمامی مخالفان بازگشایی تئاتر هم حق می‌دهم آن‌ها بدون شک به مسائل مختلف همچون مسائل مالی تئاتر در شرایط فعلی نگاه درستی دارند، اما اینکه این اتفاق را حکم کنند را درست نمی‌دانم، البته حمایت از اهالی تئاتر در شرایط فعلی حق مسلم تمامی هنرمندان این عرصه است، حال اگر ما جان بر کف روی صحنه آمده ایم بحثش جداست و دلیلی نمی‌شود که دیگران از حق خود بگذرند.

فقیهه سلطانی با اشاره به وجود مافیای بزرگ سینما ادامه داد: ” نقش‌ های خوب سینما به افراد خاص و عده محدودی می ‌رسد، سینما دست آقازاده‌های هنری افتاده است، افرادی که در خفا از آقازاده بودن دیگران گلایه دارند، اما خودشان آقازاده سینمایی شده اند. به همین دلیل نقش‌های مهم و جذاب به من و یا امثال من نمی‌رسد تا بتوانیم بار دیگر توانایی خودمان را محک بزنیم.

همچنین او درباره کم کار شدن خود در عرصه بازیگری سینما و تلویزیون تصریح کرد: ” شاید از قاب دوربین دور شده باشم، اما در عرصه تئاتر مدام در حال فعالیت بوده‌ام، نقش‌های کوتاهی هم در آثار سینمایی بازی کردم، در کل یکی از دلایل دوری من از سینما فرزندم خردسالم بود، حال که وی بزرگتر شده قصد دارم بار دیگر با قدرت به این عرصه برگردم.

ورود من به سینما و تئاتر به عشق کارگردانی بود، همیشه دغدغه کارگردانی را داشته و دارم و امیدوارم در ادامه راه بتوانم به خوبی این اتفاق را پیش ببرم، کارگردانی در تئاتر هم مقدمات این نگاه من به سینماست.

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن