مطالب جذاب از سراسر وب :

دانلود سریال ممنوعه

عکس دیده نشده و زیر خاکی از سرتیپ شهید دستجردی قبل از انقلاب

امروز سالروز شهادت سرتیپ مصطفی وحید دستجردی است . سرهنگ هوشنگ وحید دستجردی (۱۳۰۴–۱۴ شهریور ۱۳۶۰) رئیس وقت شهربانی ایران در سال ۱۳۵۹ بود. که در اثر انفجار دفتر نخست وزیری در شهریور ۱۳۶۰ ترور شد.

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

عکس دیده نشده و زیر خاکی از سرتیپ شهید دستجردی قبل از انقلاب

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

چهره ها

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

شهید دستجردی در ۱۳۰۴ دراصفهان دیده به جهان گشود. وی پس از دوران دبستان و دبیرستان، در ۱۳۲۸ وارد آموزشگاه شهربانی شد. در دوران حضور در شهربانی، دوره‌های تخصصی انتظامی، دوره ستاد و دوره عالی را پشت سر نهاد.

سرتیپ شهید دستجردی اولین نفر ایستاده از سمت چپ

هوشنگ وحید دستجردی فرزند وحید دستگردی در اصفهان متولد شد و پس از پشت‌سر گذاشتن دروس ابتدایی و متوسطه، در سال ۱۳۲۸ وارد آموزشگاه شهربانی شد و بعد از گذشت ۳۲ سال خدمت در پست‌های مختلف باز نشسته شد.

دستجردی از طرفداران جمهوری اسلامی به رهبری امام خمینی به‌ شمار می‌رفت و پس از پیروزی انقلاب، در اسفند ۱۳۵۷ به خدمت دعوت شد و در ۲۴ اسفند ۱۳۵۹ به ریاست شهربانی کل کشور منصوب شد. سرهنگ وحید دستجردی در واقعه انفجار دفتر نخست وزیری در ۸ شهریور ۱۳۶۰ به شدت زخمی شد و شش روز بعد بر اثر جراحات وارده، به شهادت رسید و در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

این پست توسط بخش چهره ها مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

عکس دیده نشده و زیر خاکی از سرتیپ شهید دستجردی قبل از انقلاب

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی