اخبار داغ

ماجرای دروغ افشین ولی خانی که در برنامه فرمول یک ادعا کرد پسرش سرطان دارد چه بود؟

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

ماجرای دروغ افشین ولی خانی که در برنامه فرمول یک ادعا کرد پسرش سرطان دارد چه بود؟

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

اخبار داغ

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

بعد از انتشار گسترده فیلم افشین ولی خانی، پدری که به خاطر بالا رفتن نرخ دلار از گرانی داروی سرطانی پسرش گله می کرد، بسیاری از چهره ها پیشقدم شدند تا به او کمک مالی کنند. ساعاتی بعد علی ضیا در برنامه فرمول یک افشین ولی خانی و پسرش را که ادعا می شد سرطان دارد دعوت کرد و برنامه ای احساسی را روی آنتن برد. اما بعد از این برنامه موسسه محک اداعا کرد پسر افشین ولی خانی مدتهاست درمان شده است!

در همین رابطه شهرزاد همتی در شرق نوشت:

«حتما همه شما فیلم پدری را که در بازار زنجان با بغض درباره سرطان پسر کوچکش می‌گفت و خوشحال از ارزان‌شدن دلار بود، دیده‌اید. احتمالا از دعوت او به تلویزیون و حضورش در برنامه فرمول یک هم خبر دارید. احتمالا شنیده‌اید که او برای بیماری پسرش کلیه‌اش را فروخته و احتمالا جزء مردمی هستید که برای کمک به او و پسرش به حساب اعلام‌شده از طرف او مبلغی را واریز کرده‌اید.

روزنامه نیز در روز دوشنبه گفت‌وگویی با افشین ولیخانی، پدر معروف زنجانی منتشر کرد؛ اما روز سه‌شنبه با تماس روابط‌عمومی محک مشخص شد هرچند پسر خردسال این مرد جوان مبتلا به سرطان لنفوم هوچکین بوده است؛ اما بیش از دو سال است که قطع درمان شده و حالا هر چند ماه یک بار صرفا به محک می‌رود تا چکاپ ماهانه آن هم به صورت رایگان روی او انجام شود.

در اطلاعیه محک آمده بود: این فرزند محک از مرداد سال ۱۳۹۴ مبتلا به بیماری لنفوم هوچکین (یکی از انواع سرطان‌های غدد لنفاوی) بوده و از همان تاریخ با ضریب حمایت صد‌درصد تحت حمایت محک قرار گرفته است. مندرجات و مستندات پرونده ایشان حاکی از آن است که خوشبختانه این فرزند عزیز محک در سایه حمایت‌های بی‌دریغ و بی‌کران مردم نیکوکار سرزمین‌مان در تیر ۱۳۹۵ از چنگال بیماری رهایی یافته و به استناد گزارش مکتوب پزشک معالج در بیمارستان مرکز طبی در تاریخ شش تیر ۱۳۹۵ شیمی‌درمانی به اتمام رسیده و اکنون برای معاینات دوره‌ای مراجعه می‌کند.

این بیمار از تیر ۱۳۹۵ تاکنون، به‌ طور مکرر برای انجام چکا‌پ‌های دوره‌ای و آزمایش‌های مرتبط با آنها به بیمارستان مرکز طبی مراجعه کرده و در هر نوبت، هزینه‌های مرتبط با آن را نیز از مؤسسه محک دریافت کرده‌ است. آخرین مراجعه بیمار به بیمارستان مرکز طبی تهران برای چکاپ و آزمایش‌های دوره‌ای در تاریخ دوم مهر ۱۳۹۷ بوده است که هزینه آن نیز از سوی مؤسسه محک پرداخت شده است. ضمنا به دلیل قبولی در امتحانات مدرسه، جایزه کارنامه برای تشویق کودک برای ادامه تحصیل پرداخت شده است. همچنین ایشان هزینه مسافرت به تهران را نیز دریافت کرده‌اند.

دروغ پشت دروغ

اما این همه ماجرای ما نیست. بعد از حضور افشین ولیخانی در تلویزیون، شماره‌حساب این مرد از سوی مجری برنامه تلویزیونی و چند نفر از بازیگران در صفحات مجازی منتشر شد تا مبلغی به‌عنوان کمک‌هزینه درمان به حساب این شخص واریز شود؛ اما هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد که در کمتر از ۴۸ ساعت، مبلغ واریزی به یک‌میلیارد‌و ۳۰۰ میلیون تومان برسد. ولیخانی در برنامه تلویزیونی نام یکی از مؤسسات خیریه مطرح در زنجان را به زبان آورد و مدعی شد این مؤسسه هیچ کاری برای او انجام نداده و به اسم فرزندش پول را جمع‌آوری کرده است.

بعد از تکذیب صحبت‌های ولیخانی از سوی مؤسسه یادشده و انتشار اطلاعیه مؤسسه محک، با هماهنگی نماینده مجلس در زنجان جلسه‌ای در مؤسسه خیریه زنجانی که اتهاماتی متوجه او شده بود، با حضور ولیخانی تشکیل می‌شود و ولیخانی در چیزی شبیه اعتراف تلویزیونی با تکذیب حرف‌های خود در تلویزیون و رسانه‌ها هم از مؤسسه محک و هم از مؤسسه خیریه زنجانی (مهرانه) تشکر می‌کند و درمان فرزندش را مرهون خدمات آنها عنوان می‌کند و می‌گوید دارویی که او دنبالش می‌گردد، متعلق به بیمار دیگری است. (ولیخانی نیز تأکید کرده بود که به دو بیمار سرطانی در شهر خود نیز کمک می‌کند).

اما داستان به همین‌جا ختم نمی‌شود، مشخص می‌شود نسخه‌ای که این مرد زنجانی در دست دارد، ‌متعلق به سال ۹۵ است. همان نسخه‌ای که با آن به وزارت بهداشت دعوت می‌شود و مسئولان وزارتخانه را برای پیداکردن دارو بسیج می‌کند. البته در‌این‌میان برنامه تلویزیونی که اول‌بار دعوت‌کننده ولیخانی به تلویزیون بوده، هم بی‌کار نمی‌‌نشیند. آنها دوباره این مرد جوان را به برنامه دعوت می‌کنند و اعلام می‌کنند که یک میلیارد در حساب پدر جمع شده و به محک اهدا خواهد شد.

موسسه محک: درمان کودک در شهریور ۹۵ پایان یافت

داستان جایی جالب می‌شود که مؤسسه محک در اطلاعیه از پذیرش این پول سر باز می‌زند. گویا مجری این برنامه در نامه‌ای از مؤسسه محک درخواست می‌کند که مبلغ جمع‌آوری‌شده در حساب افشین ولیخانی را به حساب محک واریز کنند که با پاسخ منفی مدیران محک روبه‌رو می‌شوند. در اطلاعیه محک آمده است:

“تهیه‌کننده برنامه محترم… با سلام و احترام، بازگشت به نامه جناب‌عالی در موضوع گفت‌وگو با آقای افشین ولیخانی در قسمت ۳۵ برنامه، با ابراز مسرت مجدد از قطع درمان فرزند دلبندمان، به استحضار می‌رساند محتوای ارائه‌شده در برنامه جناب‌عالی که منجر به جمع‌آوری مبالغی شده است، با اطلاعات مستند موجود در پرونده حمایتی بیمار در مؤسسه خیریه محک، پرونده درمانی بیمار در بیمارستان مرکز طبی کودکان، اظهارنظر صریح و مکتوب پزشک معالج، ‌مطابقت ندارد و هر سه مستندات فوق تصریح بر قطع درمان کودک بیمار در شهریورماه سال ۹۵ و انجام چکاپ و آزمایش‌های دوره‌ای تاکنون دارد. با عنایت به موارد و همچنین با توجه به نیت اهداکنندگان وجوه به حساب آقای افشین ولیخانی که برای پرداخت هزینه‌های درمان فرزند ایشان بوده است، روش انتقال قانونی مبالغ جمع‌آوری‌شده براساس اطلاعات مبهم و غیرشفاف ارائه‌شده، برای مؤسسه محک ناشناخته است.”

ادعای خانواده ولی خانی: این پول مال بچه ماست!

اینجا توجه به چند نکته حائزاهمیت است: مطابق ادعای مجری برنامه تلویزیونی، آنها پیش از ضبط برنامه به لطایف‌الحیل موفق به دیدن جای عمل کلیوی آقای ولیخانی شده‌اند اما چطور امکان دارد که آنها پیش از حضور این میهمان در برنامه از صحت‌وسقم داروها و نسخه‌ها مطلع نشوند و البته این اشکال متوجه وزارت بهداشت نیز هست که همکاران خود را برای تهیه نسخه‌ای بسیج می‌کند که تاریخش برای دو سال پیش بوده است.

اما این تمام ماجرا نیست، پس از وقوع این جنجال‌ها بود که خبرنگار با تلفن افشین ولیخانی تماس می‌گیرد و این‌بار همسر عصبی و آشفته ولیخانی پاسخ تلفن را می‌دهد. بسیار مضطرب و خسته به نظر می‌رسد. با صدایی بغض‌آلود می‌گوید: مگر شوهر من ادعا کرده بود کلیه‌اش را برای بچه فروخته؟ شما فیلم تلویزیون را دوباره ببینید، وقتی مجری می‌گوید که ولیخانی کلیه‌اش را فروخته، همسر من برآشفته می‌شود، اصلا فرزند من خبردار نبود که کلیه همسرم را فروختیم… امروز از مدرسه آمده و با گریه می‌گوید که چرا بابا یک کلیه دارد؟

همسایه‌های ما که در سال در خانه را نمی‌زدند، حالا آمده‌اند به ما می‌گویند چرا کلیه همسرت را فروختید و از ما پول نگرفتید؟

زن درحالی‌که نفس‌نفس می‌زند، می‌گوید: به ما گفته‌اند حرف نزنید اما من حرف دارم برای زدن که یک هفته دیگر می‌زنم… مگر همسر من گفته بود که برای درمان بچه‌ام پول می‌خواهم. به همسر آقای ولیخانی می‌گویم: خانم، همسر شما در صحبت با من هم که روز یکشنبه انجام شد، اعلام نکرد که فرزندتان بهبود یافته… اینجا خود افشین ولیخانی تلفن را می‌گیرد و می‌گوید: خانم من دروغ نگفتم… من هرچه درد داشتم مال دو سال پیش بود… از او سؤال می‌کنم: آقای ولیخانی چرا همان روز به من نگفتید درد و غصه‌تان مال گذشته است و ولیخانی می‌گوید: من الان نمی‌توانم حرف بزنم اما حرف‌های زیادی دارم که به‌موقع‌ می‌گویم.

دوباره همسرش گوشی را می‌گیرد و می‌گوید: این پول را مردم برای ما جمع کرده‌اند و نباید کسی برایش تصمیم بگیرد… ما شماره حساب را به مجری برنامه‌ دادیم؛ چون گفت اسپانسر برنامه می‌خواهد به شما پول بدهد، ما حساب را ندادیم که در فضای مجازی منتشر کنند، حالا هم که پول به حساب آمده، مردم پول را به ما داده‌اند و اگر هم بخواهیم به کسی پس بدهیم به خود مردم پس می‌دهیم. دوباره به همسر آقای ولیخانی تأکید می‌کنم: مردم برای این به حساب شما پول ریخته‌اند که فکر می‌کردند پسر شما مریض است… زن می‌گوید: اگر بیماری‌اش برگردد چه می‌شود؟ این پول مال بچه من است…. و تلفن قطع می‌شود!

بنا بر گفته خانواده ولیخانی این حساب فعلا مسدود است. اما مسئله بی‌تدبیری مجدد ستاره‌ها و تلویزیون است. مثل همان اتفاقی که در زمان زلزله کرمانشاه افتاد؛ شماره‌حساب‌های اعلام‌شده و نبود نظارت بر نحوه کمک به مردم و… . تاوان این اشتباهات این است که مردم دیگر به هیچ‌کس اعتماد نخواهند کرد. چه کسی پای این اشتباه جبران‌ناپذیر خواهد ایستاد؟»

این پست توسط بخش اخبار داغ مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

ماجرای دروغ افشین ولی خانی که در برنامه فرمول یک ادعا کرد پسرش سرطان دارد چه بود؟

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .

وبگردی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن