اخبار داغ

ماجرای مریم مقتدری دانشجوی دندان پزشکی که در کنکور دانشگاه قبول نشده بود!

جنجال دختری ۲۳ ساله به نام مریم مقتدری دانشجوی دندان پزشکی که در کنکور دانشگاه قبول نشده بود بارتاب زیادی در برخی از شبکه های اجتماعی داشت. این دختر دانشجو بدون قبولی در کنکور و بدون ثبت نام در دانشگاه دانشجوی این رشته پر طرفدار شده بود!

در همین خصوص رییس کلانتری ولنجک از دستگیری دختری که بدون شرکت در کنکور و حتی ثبت نام در دانشگاه اقدام به حضور در کلاس های رشته دندانپزشکی در دانشگاه شهید بهشتی کرده بود، خبر داد.

سرهنگ رضا صادقی در گفت وگویی دراین باره گفت: مدتی قبل با پیگیری حراست دانشگاه شهید بهشتی پرونده ای برای رسیدگی به کلانتری ولنجک ارجاع شد که در پی آن دختری جوان بدون طی هرگونه مراحل ثبت نام و حتی شرکت در کنکور اقدام به حضور در کلاس‌های تئوری و عملی رشته دندانپزشکی این دانشگاه کرده بود.

وی ادامه داد: رسیدگی به این موضوع در دستورکار ماموران کلانتری قرار گرفته و در تحقیقات آنان مشخص شد که دختری ۲۳ ساله از کمتر از یک سال قبل در کلاس‌های درس رشته دندانپزشکی در دانشگاه شهید بهشتی حاضر شده و به دیگر دانشجویان گفته بود که با پرداخت چندین میلیارد و بدون شرکت در کنکور در این دانشگاه ثبت نام کرده است که همین موضوع سبب نارضایتی دیگر دانشجویان شده و در همین راستا اعتراض خود را به حراست دانشگاه اعلام کرده اند.

رییس کلانتری ولنجک با اشاره به ادامه تحقیقات و اخذ مجوز از مقام قضایی، گفت: ماموران کلانتری ولنجک با تکمیل شدن نتایج تحقیقات و اخذ مجوز از مقام قضایی روز گذشته این دختر جوان را دستگیر و به کلانتری منتقل کردند که این فرد در همان بازجویی هایی اولیه اقرار کرد که هیچگونه ثبت نامی در دانشگاه نداشته و با سوءاستفاده از بی‌توجهی عوامل حراست دم در ورودی دانشگاه وارد فضای دانشگاه شده و با توجه به علاقه ای که به رشته دندانپزشکی داشته در کلاس های مربوط به آن شرکت کرده است.

مریم مقتدری دانشجوی دندان پزشکی
مریم مقتدری دانشجوی دندان پزشکی

صادقی با بیان اینکه خانواده این دختر جوان در خارج از کشور زندگی می کنند و خودش نیز در طول سال چندین بار به اروپا و دیگر کشورها سفر داشته، گفت: متهم از وضعیت مالی خوبی برخوردار است و به همین دلیل نیز زمانی که دیگر دانشجویان از وی در مورد حضور و نحوه قبولی اش در دانشگاه پرسیده اند، مدعی شده که با پرداخت چندین میلیارد تومان پول به دانشگاه امتیاز تحصیلی در این رشته را خریداری کرده است، اما در تحقیقات ماموران مشخص شد که این ادعا به هیچ عنوان صحت ندارد و چنین امکانی وجود ندارد.

وی درباره اینکه آیا این فرد اقدام به جعل کارت دانشجویی با مدارک دانشگاهی کرده بود یا خیر نیز گفت: هیچگونه جعلی در این زمینه رخ نداده بود و متهم تنها با سوءاستفاده از غفلت عوامل حراست در ورودی دانشگاه در کنترل کارت دانشجویی وارد دانشگاه شده بود.

به گفته رییس کلانتری ولنجک برای این دختر جوان با شکایت حراست دانشگاه، پرونده‌ای تشکیل شده و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده است.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. عوام فریبی تا کی ؟ ! این مصاحبه به کل دروغ و مسئولین میخوان از آب گل آلود ماهی بگیرن . ایشون نه آقازادس نه پول داره … تمام واقعیت اینه که ایشون در تله تبلیغاتی و سیاسی موسسات کنکوری و دانشگاهی قرار گرفته مثل خیلی های دیگه . این دختر نابغه ست اما اشتباهش این بوده که فریب خورده اون موسسه کنکوری از ایشون سوء استفاده تبلیغاتی کرده و از همون ابتدا ایشون مهره سوخته بوده تا جایی که خود دانشگاه هم بخاطر لاپوشونی کردن صندلی های پولی و ورودی های غیر قانونیش (وقتی شرایط رو نا بسامان دیده و خواسته فرا فکنی کنه) این دختر رو که خودشون مجوز دادن و وارد مجموعه کردن قربانی اهداف شوم خودش می کنه … ما الان فقط باید پیگیر فساد دانشگاهی باشیم . مراقب باشید به بیراهه نرید . اینا همش مغلطه هستش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن