سینماسینمای ایران

معرفی فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی بهترین فیلم جشنواره فجر ۹۸

در این مطلب به معرفی فیلم خورشید پرداخته ایم. این فیلم جدیدترین اثر مجید مجیدی؛ کارگردان مشهور سینمای ایران است. “خورشید” فیلمنامه مشترکی از مجیدی و نیما جاویدی دارد و به نوعی بازگشت مجیدی به فیلم هایی ست که درباره کودکان و نوجوانان می ساخته است.

معرفی فیلم خورشید
معرفی فیلم خورشید

پیش تولید فیلم سینمایی «خورشید» چند ماهی به طول انجامید. مجید مجیدی برای ایفای نقش یک پسر نوجوان در این فیلم به دنبال بازیگر از میان مردم می‌ گشت.

تیم تولید «خورشید» از همه نوجوانان پسری که علاقه‌مند به هنر بازیگری بودند، خواستند ویدیویی یک دقیقه‌ای برای معرفی خود ارسال کنند. طبق اعلام گروه تولید هیچ گونه محدودیتی در مورد محل سکونت متقاضیان وجود نداشت.

نکته قابل توجه درباره فراخوان یاد شده علاقه مجید مجیدی برای همکاری با بازیگران ناشناخته در فیلم‌های قبلی خود مانند «بچه‌های آسمان» و «آواز گنجشک‌ها» است که به معرفی بازیگری مانند رضا ناجی به سینمای ایران انجامیده است. مجیدی پیش‌تر در فیلم‌های «پدر»، «بچه‌های آسمان» و «رنگ خدا» نیز از نوجوانان نابازیگر برای ایفای نقش‌های اصلی استفاده کرده بود.

اسامی بازیگران

علی نصیریان، جواد عزتی و طناز طباطبایی از بازیگران اصلی و چهره این فیلم هستند.

خلاصه داستان

فیلم خورشید راوی داستان چند نوجوان است که سودای یافتن گنج در سر می‌پرورانند و برای تحقق آن به مدرسه‌ای که گنج در آن پنهان شده می‌روند، غافل از آنکه دست روزگار سرنوشت دیگری را برایشان رقم زده است.

فیلم خورشید از سکانس دزدی لاستیک یک بنز گران قیمت توسط ۴ نوجوان آغاز می‌شود و در همان سکانس اول تمام آن چیزی که تماشاگر باید راجع به شخصیت اول فیلم بداند را منتقل می‌کند. علی زمانی نوجوانی است که لاستیک ماشین‌های لوکس را به همراه رفقایش می‌دزدد و با دزدی و کار در یک لاستیک‌سازی به زندگی ادامه می‌دهد.

او نوجوانی بامعرفت و خودساخته و از سوی دیگر بسیار جاه‌طلب و مغرور است. همین جاه‌طلبی اوست که هاشم (با بازی علی نصیریان) را بر این می‌دارد که او را برای پیدا کردن مواد مخدر گمشده‌اش به زیرزمین مدرسه‌ی کودکان کار خورشید بفرستد.

عکس های فیلم

معرفی فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی
معرفی فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی
[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن