گوناگون

نامه های کودکانه برای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی + تصویر نامه ها

دانش‌آموزان دوم ابتدایی مدرسه شهید قرجه ساری دلنوشته‌ای را به عنوان نامه‌ تقدیم سردار سلیمانی کردند؛ یکی آنها نوشت؛ من آرزو می‌کنم شما در بهشت بتوانید استراحت کنید.

نامه های کودکانه برای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی
نامه های کودکانه برای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

خبر شهادت سردار سلیمانی دست به دست چرخید به طوری‌که مردم را به خیابان‌ها کشاند، خبر خیلی زود به گوش همه رسید ولی باورش خیلی سخت بود.

جمعه فراموش نکردنی را گذراندیم و همه  با حضورشان نشان دادند که سردار سلیمانی چه میزان محبوبیت داشت و تمام تلاش بر این است با ادامه راه این بزرگ بخشی از دلاوری‌ها و فداکاری‌هایش را جبران کنند؛ خبر شهادت سردار گرچه ناگهانی بود اما سیل مردم باحضورشان نشان دادند راهش ادامه دارد….

روز گذشته همه این واقعیت را درک کردند چرا که این سردار بزرگ و پرافتخار کشورمان در قلب همه حتی کودکان جا باز کرده بود و متعلق به دل‌های همه مردم ایران بود؛ به طوری‌که کودکان از بزرگترها می‌خواستند که تمام ماجرا را برایشان تعریف کنند که چگونه این بزرگ‌مرد به شهادت رسید.

در اخبار دیدیم که آموزش و پرورش اعلام کرد که سردار سلیمانی در کتاب‌ها درس می‌شود اما قبل از این ابلاغ رسمی معلم مدرسه ابتدایی شهید قرجه شهرستان ساری، موضوعی را به دانش‌آموزان به عنوان نامه  داده و از آنها خواست برای سردار سلیمانی نامه بنویسند؛ دانش‌آموزان دوم ابتدایی این مدرسه نامه‌ نه دلنوشته خود را تقدیم سردار سلیمانی کردند…

سردار سلیمانی آدم راست‌گویی بود

ریحانه این طور نوشته است؛ سردار دوستت دارم. سردار سلیمانی آدم راست‌گویی بود.

دانش‌آموز دیگری نوشت؛ سردار سلیمانی چهل سال برای ما تلاش کرد.من سردار سلیمانی را خیلی دوست دارم. ترامپ او را شهید کرد و….

 سردار سلیمانی مرد خیلی خوبی بود

ثنا دانش‌آموز دیگری نوشت؛ سردار سلیمانی مرد خیلی خوبی بود… من خیلی ناراحت شدم که سردار سلیمانی شهید

من آروز می‌کنم شما در بهشت باشید

طراوت دانش‌آموز دیگری نوشت؛ سردار عزیز وقتی مادرم شنید که شما شهید شدین آن  شب خواب هم به چشم‌هایم نیامد… من آرزو می‌کنم شما در بهشت باشید و بتوانید یک استراحت کنید…

بسیار گریه کردم

هستی دانش‌آموز دیگری نوشت؛ سردار سلیمانی چهل سال در کشور ایران برای ما زحمت کشید. و در آخر آمریکایی‌ها در عراق به سردار سلیمانی موشک پرت کردند. من وقتی صبح فهمیدم سردار سلیمانی شهید شده است بسیار گریه کردم. سردار سلیمانی بسیار مرد بزرگ و با معرفتی بود. او مرد بزرگی برای خودش بود. سردار سلیمانی واقعا سردار بزرگی بود. او برای مردم ایران، بسیار زحمت کشید. سردار سلیمانی ساعت دو بامداد شهید شد. آرزوی سردار سلیمانی این بود که شهید شود و به آرزویش رسید…

محمدمهدی قربان‌زاده دانش آموز کلاس سوم در ابتدای نامه خود نوشت: قاسم سلیمانی راهت ادامه دارد.

وی در ادامه این نامه آورده است: درست است که تو شهید شده‌ای اما هنوز در کنار ما هستی.سردار قاسم سلیمانی تو قهرمان کشور بودی.شنیده‌ام که آمریکا موشک بزرگی به طرفت پرتاب کرده است و به همین سبب مردم ایران عزیز عصبانی شده‌اند و می‌خواهند حتما این کار آمریکا را جبران کنند و با صدای بلند می‌گویند “مرگ بر آمریکا” و ” مرگ بر اسرائیل”

سیدامیرحسین میرسپاسی دانش آموز کلاس سوم در شهرستان درگز در دلنوشته خود نوشت: سردارسلیمانی انسان مهربانی بود و از خود می‌گذشت و با دشمنان ایران می‌جنگید.

وی ادامه داده است: سردار سلیمانی انسان فداکاری بود او بچه‌ها را خیلی دوست داشت.سردار! ما بچه‌ها هم شما را خیلی دوست داریم و ما بچه‌ها راه شما را ادامه خواهیم داد.سردار شما همیشه قهرمان ایران خواهید ماند و در دلها یاد شما باقی می‌ماند.

ماهان مجیدی فر دانش آموز کلاس اول از مشهد نیز نوشت: سردار رزمنده‌ای شجاع بود. امام سردار را دوست داشت. او دوست داشت ایران آزاد باشد. سردار ایرانی با بدان در نبرد بود. بدان از سردار می‌ترسیدند.امروز سردار دوست داشتنی در بین ما نیست. ما سردار ایران را تا ابد دوست داریم. ما دانش آموزان راهت را ادامه می‌دهیم.

یک دانش آموز کلاس دوم از مشهد نیز در نامه خود درباره سردار شهید سلیمانی این گونه نوشت: سردار آب داد. سردار ترسو نیست. سردار ایرانی است. سردار تیر می‌اندازد. سردار شیر مرد بود. سردار، سرباز آزاده وطن است. سردار در قلب من است. من سردار را دوست دارم

هومان مقدم دانش آموز مقطع دبستان از مشهد نیز عنوان “سردار ایرانی در قلب من می‌مانی” را به نامه خود داده و در متن آن نوشته است: او مرد نامی ایران است، من او را می‌شناسم. او را در رسانه دیده بودم.

او سرداری نامدار، دیندار و با ایمان بود. او مبارز بیرون مرز بود. بی تردید ایران بدون او یتیم است. من سردار را دوست دارم. زنده باد نام سردار ایرانی.

فاطمه بیات دیگر دانش‌آموز خراسانی کلاس دوم نیز در نامه خود نوشت: با نام ایزد دانا ما سرداری را از دست دادیم، او از مردان نامی ایران بود. این سردار انسانی دانا بود.این سردار با ادب، ترسو نبود. ما این سردار ایرانی را دوست داریم. سردار سلیمانی برای ما تا ابد زده است، ایران ما سربازان نیرومند دارد.ایران آباد، ایرانی بیدار است.

امیرحسین بخشایش دانش‌آموز کلاس سوم دبستان از درگز نیز در دلنوشته خود درباره سردار سلیمانی و مردم ایران نوشت: حاج قاسم دفاع از میهن کرد. حاج قاسم از خود گذشته سرداری بود که مرد بزرگ و شریفی بود. او ایران را نجات داد. نام و یاد او جاودانه خواهد ماند حاج قاسم راهت ادامه دارد.

اینکه سرداری موضوع نامه دانش‌آموزان می‌شود نشان می‌دهد سردار سلیمانی فردی محبوب در میان همه ایران بود و مردم نیز هیچ‌گاه ازخودگذشتگی‌هایش را فراموش نخواهند کرد…نامه های کودکانه برای سردار

نامه های کودکانه برای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

نامه های کودکانه برای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

نامه های کودکانه برای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

نامه های کودکانه برای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

نامه های کودکانه برای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

نامه های کودکانه برای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی
نامه های کودکانه برای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن