رپورتاژ آگهی

نامینیشن استانی کانادا چیست؟

رپورتاژ آگهی

نامینیشن به معنای دعوتنامه است و نامینیشن استانی کانادا به معنی دعوتنامه از استان های کانادا می باشد. اگر به دنبال اخذ نامینیشن استانی کانادا هستید می بایست پس در مورد مسیر برنامه نامزد استانی (PNP) که متقاضیان می توانند نامینیشن استانی دریافت نمایند، اطلاعاتی داشته باشید. طبق اطلاعات ارائه شده توسط موسسه مهاجرتی ملک پور که یکی از برترین موسسات مهاجرتی در کشور است، هر سال حدود ۱۰۵ هزار نفر از طریق برنامه نامزد استانی (PNP) پذیرفته می شوند. از سال ۱۹۹۸، تعداد سالانه پذیرش PNP به طور پیوسته افزایش یافته است. هم دولت فدرال و هم دولت های استانی این برنامه را ابزاری ارزشمند برای ارتقای رشد اقتصادی خارج از مناطق شهری می دانند چراکه هر یک از ایالت ها برای جبران کبودهای خود اعم از سرمایه و تخصص اقدام به ارائه نامینیشن می کنند تا از طریق مهاجران بین المللی آن ها را جبران نمایند.

 

تعداد نامینیشن استانی کانادا که در سال گذشته اعطا شده اند:

هر یک از ایالت های کانادا تعداد برنامه های مهاجرتی مختلف با شرایط متفاوتی را ارئه می دهند. در زیر تعداد نامینیشن هایی که هر ایالت در سال گذشته اعطا نموده است، آورده ایم:

نام ایالت توضیحات
جزیره پرنس ادوارد ۱۴۲ نامزد اکسپرس انتری + ۵۷ نامزد جریان کارآفرینی مجوز کار
مانیتوبا ۴۳۶ نامزد را از طریق سه مسیر مهاجرتی خود
ساسکاچوان ۳۲۶ نامزد را از طریق اکسپرس انتری و مشاغل مورد تقاضا ( ۶ شغل مورد مورد نیاز خود)
بریتیش کلمبیا ۵۲۸ نامزد از طریق پنج جریان BC PNP
انتاریو ۱۵۲۱ کاندید در جریان تجارت ماهر OINP + 2 پیشنهاد شغلی کارفرما از طریق جریان کارگر خارجی از طریق پروژه مسیرهای تحرک اقتصادی
آلبرتا ۱۲۰ نامزد از طریق برنامه مهاجرت مزیت آلبرتا (AAIP)
مانیتوبا ۳۵۵ نامزد را از طریق سه مسیر مهاجرتی خود

نامینیشن استانی کانادا

برنامه استانی کانادا برای کارگرانی است که دارای مهارت، تحصیلات و تجربه کاری هستند و به اقتصاد یک استان یا منطقه در کانادا کمک می کنند. توجه داشته باشید که هر استان یا منطقه ای جریان ها یا برنامه ها و الزامات مهاجرتی خاص خود را دارد. درخواست در استان یا منطقه ای برای نامزدی است که جریان اکسپرس اینتری نیست. واجد شرایط بودن استان یا منطقه ای که شما را نامزد می کند ضروری است پس از نامزد شدن، باید یک درخواست کاغذی برای اقامت دائم به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال کنید. روند درخواست کمی زمان می برد و در مقایسه با اکسپرس اینتری طولانی تر است.

در مقاله زیر به صورت مفصل در خصوص مهاجرت به کانادا اطلاعات کسب کنید:

malekpourmie.net/راههای-مهاجرت-به-کانادا/

چند PNP در کانادا وجود دارد؟

تمامی ایالت های کانادا به جز ایالت های کبک و نوناووت، دارای برنامه های متنوع مهاجرتی می باشد. در یک جمع بندی هم اکنون بیش از ۸۰ برنامه استانی وجود دارد.

هزینه مهاجرت از طریق PNP

هزینه مهاجرت از طریق برنامه های ایالتی کانادا وابسته به مسیری است که از طریق آن مهاجرت می نمایید و به طور متوسط حدود ۲,۳۰۰ تا ۳,۸۰۰ دلار کانادا را در بر می گیرد. یکی از هزینه های مهاجرت از این طریق، هزینه پردازش است که برخی از ایالت ها این هزینه را برای متقاضیان برداشته اند ولی برخی دیگر از ایالت های کانادا نظیر انتاریو مبلغی حدود ۱,۵۰۰ دلار را برای این امر درخواست می کند. در زیر به دیگر هزینه مهاجرت از طریق PNP اشاره شده است.

مورد میزان هزینه (دلار)
آزمون های زبان ۳۰۰
ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA) ۲۰۰
بیومتریک ۸۵ (به ازای هر نفر)
هزینه های دولتی بزرگسالان: ۱,۳۲۵

کودک:۲۲۵

معاینه پزشکی بزرگسالان: ۴۵۰

کودک: ۲۵۰

گواهینامه های ترخیص پلیس ۱۰۰
هزینه های پردازش برنامه نامزد استانی تا ۱,۵۰۰
هزینه کل ۲,۳۰۰ تا ۳,۸۰۰

امتیاز استانی کانادا

نحوه محاسبه امتیازات برنامه نامزد استانی و کاندیدای ایده آل PNP

امتیازها معمولاً بر اساس ترکیبی از سن، تجربه کاری، تحصیلات، زبان و ارتباط با استان است. همه برنامه های نامزد از سیستم امتیاز برای رتبه بندی نامزدهای خود استفاده نمی کنند. کاندیدای ایده آل PNP کسی است که تجربه کاری و مهارت هایی داشته باشد که به استان مورد درخواست کمک می کند تا به بازار کار یا نیازهای جمعیتی پاسخ دهد. عوامل دیگری که ممکن است شانس فرد را افزایش دهند عبارتند از:

  • ارائه پیوندهای قوی در رابطه با ایالت مورد نظر؛ این پیوندها می توانند تجربه کاری قبلی، خانواده، تحصیلات قبلی و پیشنهاد شغلی باشند
  • ارائه سابقه کاری در راستای تخصص مورد تقاضا
  • تسلط بالا به زبان انگلیسی و آشنایی با زبان فرانسوی

 

نحوه کار فرآیند درخواست PNP

فرآیند درخواست PNP بسته به برنامه ای که متقاضی از طریق آن درخواست می کند متفاوت است. سه نوع اصلی از فرآیندهای PNP وجود دارد:

۱. فرآیند ابراز علاقه (EOI).

برخی از استان‌ها از داوطلبان واجد شرایط می‌خواهند که ابتدا نمایه ابراز علاقه (EOI) را به مجموعه کاندیداهای برنامه ارسال کنند. سپس استان قرعه‌کشی‌های ابراز علاقه که هر کدام معیار خاص خود را دارند، را برگزار می‌کند.

نمونه‌هایی از برنامه‌هایی که با استفاده از سیستم EOI کار می‌کنند شامل جریان اکسپرس اینتری جزیره پرنس ادوارد، جریان‌های مشاغل مورد تقاضا و اکسپرس اینتری ساسکاچوان، و جریان‌های کارگر ماهر Manitoba است.

 

۲. فرآیند اطلاع رسانی بهره (NOI).

سایر برنامه‌های نامزد، کاندیداها را مستقیماً از استخر اکسپرس انتری دعوت می‌کنند، بدون اینکه حتی درخواست داده باشند. این برنامه‌ها معمولاً کاندیداهایی را هدف قرار می‌دهند که تجربه کاری یا مهارت‌های خاصی دارند که به نیازهای بازار کار پاسخ می‌دهند. نمونه‌هایی از برنامه‌هایی که اعلان‌های علاقه را برای داوطلبان در استخر اکسپرس اینتری ارسال می‌کنند شامل جریان اولویت‌های سرمایه انسانی انتاریو، جریان فرانسوی‌زبان انتاریو، جریان اولویت‌های بازار کار نوا اسکوشیا، جریان اکسپرس اینتری آلبرتا است.

 

۳. مستقیماً روی برنامه اعمال کنید

برنامه های خاص به نامزدهای واجد شرایط اجازه می دهد تا مستقیماً برای نامزدی درخواست دهند.

 

مدارک مورد نیاز برای PNP

کاندیداها باید مدارکی را ارائه دهند که واجد شرایط بودن آنها را برای برنامه نامزد استانی (PNP) که برای آن درخواست می کنند نشان دهد. اکثر استان ها معمولاً مدارک زیر را نیاز دارند:

  • نتایج زبان؛
  • گزارش های ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA)؛
  • اثبات سابقه کار؛
  • اثبات وجوه تسویه حساب؛
  • اسناد مدنی؛ و
  • اسناد وضعیت

بسیاری از PNP ها همچنین نیاز به مدرکی دارند که نشان دهد متقاضی قصد دارد پس از نامزد شدن در استان خود اقامت کند. سایر مدارک مورد نیاز به برنامه ای که تحت آن درخواست می کنید بستگی دارد.

 

برنامه های ایالتی خاص

برای هر گروه از متقاضیان، برنامه خاصی در نظر گرفته شده است که در زیر به برخی از گروه های خاص مهاجرتی و برنامه ایالتی مناسب آن ها اشاره کرده ایم:

برنامه های ایالتی مناسب دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل بین المللی بریتیش کلمبیا

جریان آموزش بین المللی مانیتوبا

کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی نوا اسکوشیا

دانشجویان بین المللی انتاریو با یک پیشنهاد شغلی

جریان کارآفرین فارغ التحصیل خارجی آلبرتا

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد یا دکتری انتاریو

برنامه های ایالتی مناسب متخصصان فناوری اطلاعات مسیر فناوری شتاب آلبرتا

برنامه BC PNP Tech

اولویت های سرمایه انسانی انتاریو – قرعه کشی های فنی

برنامه های ایالتی مناسب کارآفرینان جریان مهاجرت کارآفرین بریتیش کلمبیا

مسیر سرمایه گذار مزرعه مانیتوبا

جریان کارآفرینی نیوبرانزویک

دسته کارآفرینان فارغ التحصیل بین المللی نیوفاندلند

جریان کارآفرین نوا اسکوشیا

جریان مجوز کار PEI

صاحبان و اپراتورهای مزرعه ساسکاچوان

نامزد کسب و کار یوکان

جریان کارآفرین فارغ التحصیل خارجی آلبرتا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا