اخبار داغ

همه چیز درباره رمان “۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه در این دنیای عجیب” از الیف شافاک +زمان انتشار

مجله اینترنتی کولاک: رمان “۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه در این دنیای عجیب” از الیف شافاک در ششم ژوئن (۱۶ خرداد) به زبان انگلیسی در سراسر جهان منتشر شد. نویسنده ای که با رمان «ملت عشق» در ایران محبوبیت زیادی کسب کرده و کتابش بارها و بارها تجدید چاپ شده است. رمان جدید شافاک ساختاری متفاوت نسبت به آثار این نویسنده دارد.

همه چیز درباره رمان "۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه در این دنیای عجیب" از الیف شافاک
همه چیز درباره رمان “۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه در این دنیای عجیب” از الیف شافاک

 

لیلا، قهرمان داستان، مرده است، ولی ذهن او به مدت ۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه به حیاتش ادامه می‌دهد و تمام زندگیِ لیلا با همهٔ فراز و نشیب‌هایش در همین دقایق، به خاطرش می‌آید. سؤال فلسفی و علمی‌ که این رمان پیش رویِ‌ خوانندگان می‌گذارد، این است: «چه خواهد شد اگر ذهن انسان، پس از لحظهٔ مرگ، برای چند دقیقه گران‌بها، به فعالیتش ادامه دهد؟ دقیقاً ۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه؟»

الیف شافاک پُرفروش‌ترین نویسنده ترکیه و یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان جهان است. او به زبان ترکی و انگلیسی می‌نویسد و تاکنون بیش از ۱۰ رمان از او منتشر شده است که در میان آن‌ها «ملت عشق» و «مریدِ معمار» از همه پرفروش‌ترند. شافاک در دانشگاه‌های مختلف ترکیه، آمریکا و انگلستان تدریس کرده است. فلسفهٔ مولانا جلال‌الدین محمد بلخی به‌نوعی در تمام آثارش کاملاً مشهود است. شافاک، در سال ۲۰۱۰، نشان شوالیه‌ ادبیاتِ هنر و ادبیاتِ فرانسه را دریافت کرد. آثار شافاک به بیش از ۴۰ زبان ترجمه شده است.

«۱۰ دقیقه و ۳۸ ثانیه در این دنیای عجیب» با ترجمه علی سلامی، توسط انتشارات مهراندیش، دهم تیر منتشر می‌شود.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن